Heath Ledger Theatre otevřela hra Tima Wintona

3. července 2011 v 19:52 | Nine (DH) |  Ostatní
Tim Winton je jeden z nejlepších australských autorů současnosti, a tak snad ani není divu, že právě jeho hra zahájila a vlastně otevřela Heath Ledger Theatre. Hra nese název Rising Water a vypráví o zničených životech tří lidí, kteří žijí vedle sebe, každý na své lodi, v přístavu v Perthu (rodné město Heatha Ledgera).

Prvním životním ztroskotancem je Baxter (hraje John Howard), který žije na prostřední lodi. Baxter je unavený životem, citově poškozený samotář, jehož dobré úmysly selhaly a on se tak ocitne odcizen od své rodiny i života jako takového.
Nalevo od Baxtera bydlí Col (hraje Geoff Kelso), což je velice ambiciózní člověk, nicméně na zem ho vrátila velice ošklivá příhoda. Je to hromotluk, nicméně srdečný a nedůvěřivý, ač ne podezřívavý.
A konečně napravo bydlí Jackie (hraje Alison Whyte). Ta si až příliš chrání své soukromí, přičemž ale velice ráda vypráví příběhy jiných. Narozdíl od Cola není agresivní, vždy své emoce drží na uzdě.
Do toho všeho je tu Dee (hraje Claire Lovering), opilá a sprostá Angličanka a jak to tak s opilci bývá - velice upřímná. Je takovým prorokem, který dí pravdu, jež nikdo nechce slyšet. Má velice ostrý jazyk a názor na všechny a všechno, ovšem své nejlepší urážky si nechává pro městečko samotné.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Romi Romi | Web | 9. července 2011 v 19:31 | Reagovat

Prima tak už hrají :-) Podle popisu hry to může být zábavné představení.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama