Červenec 2011

Šlápoty...

30. července 2011 v 8:15 | Nine (DH) |  Heathova rodina


"BASED ON TRUE STORY!"


Za velkou louží a pak ještě o kus dál rozprostírá se město New York. A nebylo by to město americké, kdyby čtvrtin nemělo hned pět: Bronx, Brooklyn, Manhattan, Queens a Staten Island.
Brooklyn, nejlidnatější z nich, hostil nějaký čas i jednu šťastnou rodinku - maminku s tatínkem a dcerkou. Jmenovali se Michelle Williams, Heath Ledger a Matilda Rose Ledger.
Když byly malé Matildě dva roky, vyrazila si s tatínkem na procházku. Šli, šli, až došli k požárnímu hydrantu. Vedle byla nějaká prasklina v zemi, a proto se ji místní Bořci Stavitelé rozhodli zalít betonem. Jenže tu nedali ceduli "Pozor, mokrý beton!", a tak se stalo, že do něj bosá nožka Matildy šlápla. Nebo tam snad otiskla svou nožičku schválně? To už se nikdo nikdy nedozví... Každopádně hrdý tatínek vyryl pod její šlápotu jméno své dcerky: MATILDA. Vtom zatahala jej maličká za nohavici a nakázala tatínkovi vepsat vedle ještě jedno jméno. HUGO. Byl to její kamarád - sousedovic pejsek. Už si s ním ale bohužel nemohla hrát, protože Hugo již delší dobu dováděl s beránky na obloze...
Malé holčičce se rozlil na tváři úsměv. Tatínek ji pevně přivinul k sobě, políbil ji na zlatavé vlásky a také se na ni usmál. Za pár let se sem vrátí a porovnají, o kolik zlatovlasá princezna povyrostla... Pak ji chytil za ručičku a pomalými krůčky pokračovali ve vycházce. Sluníčko je hřálo do zad a Heath byl možná tím nejšťastnějším tatínkem v celém Brooklynu a nejen v něm.
Kletba bratří Grimmů na ČT1

25. července 2011 v 7:47 | Nine (DH) |  TV a jiná vystoupení
V roce 2005, Heathově velice produktivním roce, si herec poprvé vyzkoušel spolupráci s režisérem Terry Gilliamem, a to ve filmu Kletba bratří Grimmů. Film se měl původně inspirovat slavnými pohádkami bří Grimmů, ale nakonec se spíše zaměřil na samotné pohádkáře a vyprávěl jejich smyšlený příběh honby za fantasem.
V hlavních rolích Heath Ledger (Jake) a Matt Damon (Will). Natáčení probíhalo částečně i v Praze, ve filmu se také objevilo několik českých herců. Větší role získali např. Tomáš Hanák nebo Miroslav Táborský.

KLETBA BRATŘÍ GRIMMŮ, ČT 1, 26. ČERVENCE 2011, 22:20

Teaser trailer k Spider-Manovi

21. července 2011 v 10:47 | Nine (DH) |  Ostatní
Taky máte ten pocit, že o Heathovi toho sem poslední dobou (trvající několik týdnů, né-li měsíců) přidávám tak zoufale málo až nic? Já tedy jo... A ani dnes tomu nebude jinak.

Tohle je totiž teaser trailer k filmu The Amazing Spider-Man, kde si hlavního hrdinu Petera Parkera alias Spider-Mana zahraje Andrew Garfield. Andrewa můžeme znát mj. z filmu Imaginárium dr. Parnasse, což je poslední film Heatha Ledgera, než zemřel.


Oficiální teaser trailer TDKR

18. července 2011 v 19:04 | Nine (DH)
Jak společnost Warner Bros. slíbila, tak i učinila. Dnes (18. července) vpustila teaser trailer i do internetového světa, nejen do kin před poslední díl Harryho Pottera. Vložila jej na oficiální facebookovské stránky filmu, odkud se dostal i na YouTube. Konečně si jej tedy vychutnejte v HD kvalitě, popis přesto ponechávám v celém článku :


Slibovaný teaser trailer k TDKR - akt.

15. července 2011 v 12:10 | Nine (DH)
Včera jsem zhlédla poslední část Harryho Pottera (hodnocení a dojmy po víkendu na druhém blogu). Předtím jsem ale v napětí očekávala, zda promítnou i trailer na posledního Batmana. V jednu chvíli to vypadalo nadějně - když se na plátně objevilo logo DC Comics, ale nakonec se z toho vyklubala upoutávka na Captain America, mám dojem. Takže ano, ukázky z Batmana jsem se nedočkala . Zapátrala jsem tedy dnes na internetu a zde je výsledek. Nejde o žádné oficiální video poskytnuté přímo společností Warner Bros., ale oficiální teaser trailer to je - jen ovšem pirátské nahrávky přímo z kina:

UPDATED: Tohle video by snad už fungovat mělo. A Warner Bros. oznámili, že online vpustí oficiální trailer do světa již dnes...


Popis najdete v celém článku...

1. oficiální plakát k The Dark Knight Rises!!!

12. července 2011 v 20:05 | Nine (DH) |  Batman 3
Oficiální plakát k závěrečnému dílu trilogie Christophera Nolana o Batmanovi je tady!!! Povedený, že?


Teaser k The Dark Knight Rises před Harry Potterem?

9. července 2011 v 1:26 | Nine (DH) |  Batman 3
Ačkoliv se do kin chystá závěrečný díl trilogie o Batmanovi až za rok, již teď je to jeden z nejočekávanějších filmů roku 2012. Většího napětí a očekávání by se nám mělo údajně dostat už příští týden - tzv. teaser trailer o délce 1 minuty a 33 sekund by mohl být promítán právě před posledním Harry Potterem, který premiéruje 14. července (resp. 15. července)! Společnost Warner Bros. nicméně tuto informaci odmítla komentovat...

Jestli se případně tahle možnost týká i českých a slovenských kin, netuším, ale věřím, že se případně něco objeví na YouTube... .


Těšíte se na první ukázky z třetího Batmana?

Heath Ledger Theatre otevřela hra Tima Wintona

3. července 2011 v 19:52 | Nine (DH) |  Ostatní
Tim Winton je jeden z nejlepších australských autorů současnosti, a tak snad ani není divu, že právě jeho hra zahájila a vlastně otevřela Heath Ledger Theatre. Hra nese název Rising Water a vypráví o zničených životech tří lidí, kteří žijí vedle sebe, každý na své lodi, v přístavu v Perthu (rodné město Heatha Ledgera).

Prvním životním ztroskotancem je Baxter (hraje John Howard), který žije na prostřední lodi. Baxter je unavený životem, citově poškozený samotář, jehož dobré úmysly selhaly a on se tak ocitne odcizen od své rodiny i života jako takového.
Nalevo od Baxtera bydlí Col (hraje Geoff Kelso), což je velice ambiciózní člověk, nicméně na zem ho vrátila velice ošklivá příhoda. Je to hromotluk, nicméně srdečný a nedůvěřivý, ač ne podezřívavý.
A konečně napravo bydlí Jackie (hraje Alison Whyte). Ta si až příliš chrání své soukromí, přičemž ale velice ráda vypráví příběhy jiných. Narozdíl od Cola není agresivní, vždy své emoce drží na uzdě.
Do toho všeho je tu Dee (hraje Claire Lovering), opilá a sprostá Angličanka a jak to tak s opilci bývá - velice upřímná. Je takovým prorokem, který dí pravdu, jež nikdo nechce slyšet. Má velice ostrý jazyk a názor na všechny a všechno, ovšem své nejlepší urážky si nechává pro městečko samotné.


Léky metlou Hollywoodu?

3. července 2011 v 19:14 | Nine (DH) |  Ostatní


22. ledna 2008 Heath Ledger zemřel na předávkování léky, resp. na jejich nevhodnou kombinaci. A pak se strhla lavina podobných úmrtí, kde viníkem byly prášky.
Téměř o rok později (2009) zemřel Michael Jackson, a to na selhání srdce důsledkem akutní otravy propofolem, neboli lékem na uklidnění - Michael Jackson se po něm již neprobral. Později v ten samý rok zemřela za podobných okolností herečka Brittany Murphy. Příčinou smrti byl koktejl různých volně prodejných léků.

Jejich životy nám připadaly jak z pohádky. Ale pod tou vší slávou a pozlátkem byl a je také neustávající boj s publicitou, který se dotčené osoby čím dál častěji rozhodují řešit - ano - léky.
Do narůstající řady obětí léků 28. června málem přibyl i irský herec Jonathan Rhys Meyers (33). Spekuluje se ovšem, že on si chtěl vzít život úmyslně... Možná to bylo vyvrcholením jeho současných problémů s alkoholem, které jej několikrát zavedly až na odvykačku. Ale proč začal pít? Kariéra pravděpodobně důvodem nebude - v roce 2010 ukončil natáčení populární historické série Tudorovci, od roku 2005 je tváří vůně Hugo Boss a společnost Versace si herce vybrala jako oficiální tvář podzimní a zimní kolekce pánského oblečení přelomu let 2006 a 2007... Za tím vším je možná něco osobního...