Heath Ledger Theatre - podrobněji

2. března 2011 v 10:48 | Nine (DH) |  Novinky
Krátký článek tu již byl, nicméně od mat.ildy jsem dostala mail s podrobnějšími informacemi, a tak vám jej tu pře(d)kládám :

Zesnulý herec Heath Ledger by se dmul pýchou nad architekturou nového státního divadla v Perthu, jak řekl jeho otec Kim, když se zvedala opona u stavby za 100 mil. dolarů.
Heath Ledger Theatre, které nabízí 575 míst k sezení, oficiálně otevřel západoaustralský guvernér Dr. Ken Michael a premiér Colin Barnett.
"Je to úžasný odkaz Matildě a naší rodině," řekla o stavbě Heathova sestra Kate. Michelle Williams, která je Matildinou matkou, se slavnostního otevření nezúčastnila.

Více v pokračování...

Je to už asi 18 let, co byl vznesen požadavek na nové účelové kulturní centrum, a zhruba 5 let od doby, co byl vybrán vítězný design.
Premiér Barnett řekl, že centrum, které se stane domovem Černé labutě i perthským divadelním spolkům, bude významným bodem města a zdrojem inspirace pro mladé umělce. "Je to význačný den v historii aplikovaného umění Západní Austrálie a soupeří, či dokonce předčí otevření divadla His Majesty's Theatre v roce 1904 nebo Perthské koncertní haly v roce 1973," řekl.
Premiér dále prohlásil, že otevírané centrum je známkou růstu a zrání Perthu a Northbridgeského kulturního střediska. "Perth se konečně etabluje jako skutečné centrum západního pobřeží a Indického oceánu. A toto divadlo toho je součástí."
Kromě Heath Ledger Theatre centrum v sobě zahrnuje ještě 234místné podzemní studio, víceúčelové venkovní prostory, několik zkušeben a nejmodernější vybavení.
Heathův otec Kim, jeho matka Sally Bell a sestra Kate přiznali, že konstrukcí a designem byli ohromeni. "Myslím, že by si Heath říkal, jak je to velkolepé. Už jsem to řekl předtím a ostatní se mnou souhlasí, že nad architekturou by se dmul pýchou," podělil se o dojmy Kim Ledger při slavnostním otevření.
Kate Ledger dodala: "Odráží to, jakým člověkem Heath byl. To divadlo je příznačně zrcadlící."
Paní Bell řekla, že byla uctěním památy Heatha dojatá a tento den "pro nás byl směsicí emocí, ale především jsme velmi, velmi pyšní."
Při zahájení byl ve vstupní hale vystaven i Heathův Oscar, kterého posmrtně získal za roli Jokera v Temném rytíři. Spolu s ním zde byl vystaven i Jokerův kostým. "Jakoby tu tak trochu stál s námi. Přejeme si, aby tam stál," řekl Kim Ledger. Také slíbil, že jednou do divadla vezme i Heathovu dceru Matildu a jeho partnerku Michelle Williams.
Slavnostní otevření uváděl herec William McInnes a později novinářům řekl, že z divadelního designu byl v úžasu a že věří, že mladé umělce bude inspirovat účinkovat na jeho prknech. "Myslím, že se stane ozdobou nejen Perthu, ale i celé Austrálie. Lidé sem budou chtít přijít a pracovat zde, protože je to ohromný kus infrastruktury a to infrastruktury s duší."

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Justinka Justinka | Web | 2. března 2011 v 14:38 | Reagovat

Velkolepé! Nemám slov! :-)

2 simca03 simca03 | 2. března 2011 v 14:53 | Reagovat

WOW!! Je to vážně něco! Heath si to zašlouží...tohle všechno ten obdiv..je to naprosto skvělé.
Od té doby co Odložené případy už nevysílají pravidelně jsem už žádný díl neviděla. Vím, že to prý někdy dávají na Nova Cinema, ale nemám to tak načasované, že bych se zvedla a šla se dívat :)
Mad World je podle mě taky super písnička, ale někdy z ní mám troch depku :-D Asi pořád říkám..jo tohle se mi taky líbí a tohle taky a tohle taky ne..ale je to pravda..normálně taky nemám vyhrazený vkus třeba na jediného interpreta nebo skupinu, ale poslouchám co se mi líbí...a na co mám zrovna náladu..když ji mám..tak klidně i Lucku Bílou :-D

3 Romi Romi | Web | 6. března 2011 v 13:06 | Reagovat

To by Heath koukal..

4 Slečna Haláková Ullielová (ADU) Slečna Haláková Ullielová (ADU) | 6. března 2011 v 20:20 | Reagovat

jé, nespravíme si výlet? a zoberieme aj Mimu..
no ten obraz by som chcela mať v obývačke :-D

5 simca03 simca03 | Web | 7. března 2011 v 16:53 | Reagovat

velkolepé :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama