Leden 2011

Temný rytíř na Markíze!

29. ledna 2011 v 10:19 | Nine (DH) |  Ostatní
Slovenská TV stanice Markíza dnes (29. 1.) do hlavního vysílacího času (20:00) zařadila supervelkofilm - Temného rytíře! Určitě si jej nenechte ujít! Hlavně kvůli Jokerovi alias Heathovi...
A kdyby náhodou, ve 2:30 ho vysílá znovu .

Why so serious

Heath, skating

26. ledna 2011 v 13:58 | Nine (DH) |  Heath - fotky
Mezi Heathovy záliby patřil mimo jiné i skateboard. A že to vážně uměl, dokazuje film Legendy z Dogtownu. A nebo i tyto fotky, které pořídil bratr modelky Naomi Watts (se kterou Heath nějaký čas chodil) Ben. Fotky pak byly publikovány v knize Lickshot.

Heath Ledger

Výstava o Heathovi

25. ledna 2011 v 20:08 | Nine (DH) |  Ostatní
Vláda Západní Austrálie a Kim Ledger plánují výstavu, která by měla oslavovat oscarového herce a rodáka z Perthu Heatha Ledgera.
Heathovo mládí 2
Heathova rodina by Západoaustralskému muzeu poskytla dokonce i synova Oscara, kterého v roce 2009 Heath dostal za ztvárnění Jokera v Temném rytíři. Větší raritou by ovšem byl Heathův deník, který si vedl během příprav na tuto roli. V roce 2007 se zavřel na měsíc do svého pokoje v londýnském hotelu, stranil se lidí a experimentoval různě se svým hlasem, přičemž vše zapisoval do deníku. "Bylo důležité pokusit se najít pro Jokera poněkud ikonický hlas a smích," řekl tehdy v rozhovoru pro Empire Magazine. Jenže jak pak sám řekl: "Čím dál víc jsem se propadal do postavy psychopata, do někoho s velmi malým nebo žádným svědomím za činy, které páchal." Právě naprosté Heathovo ponoření do role Jokera je považováno za jednu z prapříčin jeho zdravotních problémů, které bohužel skončily Heathovou smrtí.
Joker přebírá Oscara
Plánovaná výstava by měla ale připomínat i ostatní Heathovy role. Stejně tak by návštěvníci měli více nahlédnout do jeho života, který se odehrával mimo kamery a objektivy. Neměly by chybět ani historky z mládí nebo z Heathových raných hereckých začátků. A ještě na něco se výstava zaměří. Jak víte, Heath aspiroval i na post režiséra, byl autorem několika hudebních videoklipů. A jeho velkými zájmy byly šachy a fotografování.


Galerie umění v Novém Jižním Walesu dokonce na výstavu zapůjčí Heathův portrét, který namaloval Vincent Fantauzzo jen pár týdnů před hercovou smrtí v lednu 2008.
Heath Ledger na obraze Vincenta Fantauzza
Otevření výstavy je naplánováno na rok 2012.
P.S.: Je tedy načase začít plánovat výlet...

Michelle Williams neztratila jen Heatha

23. ledna 2011 v 16:33 | Nine (DH) |  Heathova rodina
Michelle Williams trvá na tom, že ji neznervózňuje žít v domě v New Yorku, kde předtím bydlela se svým přítelem Heathem. Nedokázala by zde ale žít sama.

"Je to živý dům. Právě nás tu bydlí sedm. Sama bych tu žít nedokázala," řekla.

Když Heath v lednu 2008 zemřel na předávkování léky na předpis, přišla tím Michelle nejen o přítele, ale znamenalo to i nemálo ztrát v jejích různých oblastech života.

"Po jeho smrti jsem zažila hodně ztrát," přiznala. "Přišla jsem o své město, protože se na nás vrhli všelijací paparazzi. Vlastně jsem během té doby ztratila i svůj deník, což je samo o sobě dost zvláštní. Doslova jsem se nemohla ničeho držet. Bylo to, jako když vám doslova prokluzují věci mezi prsty. Všechno tak nějak ode mě odplouvalo pryč. Ztratila jsem i svůj smysl pro humor. Stále jej ještě hledám."

Heath a Michelle se spolu uměli smát

Michelle Williams se bojí, že už nikdy nenajde takovou lásku, která ji spojovala s Heathem

23. ledna 2011 v 16:20 | Nine (DH) |  Řekli o něm
Herečka Michelle Williams, která právě září ve filmu Blue Valentine a která Heathovi porodila dceru Matildu (už 5 let), si myslí, že bude těžké začít si nový románek, protože s Heathem se cítila tak nějak "celá". Žili spolu dva roky, do září 2007.

"Je to těžké. Jakoby už nikdy nic nemělo být celé. Chcete prostě nemožné věci," řekla. "Musela jsem dolů na kolena a rukama se hrabat v blátě a snažit se najít perličky, zrníčka něčeho, co by dávalo smysl."

Třicetiletá herečka, která více jak rok (do září 2009) chodila s režisérem Spikem Jonzem, cítí, že láska je s ní pořád, a ačkoliv by ráda zas měla přítele, trvá na tom, že být sama jí nevadí.

"Když jste někdy cítili lásku, vždycky ji tak nějak cítit budete," řekla.

"Jsem nezadaná, ale netrápí mě to. Zvykla jsem si být sama. Chtěla bych s někým být? Ano, to chtěla."

Po smrti Heatha Michelle hledala útěchu v práci: "Mám pocit, že jsem vždy měla co dělat, pokaždé jsem se měla kam vrtnout. Někdy je potřeba fyzicky prostě vypadnout z domu, a někdy i emočně," řekla.

Heath Ledger s Michelle

Heath, Heath a zas Heath

22. ledna 2011 v 18:15 | Nine (DH) |  Heath - fotky
Proč po delší době zas na Heatha nezavzpomínat ve fotkách... ?
Nebudeme truchlit, pojďme se usmívat. Vždyť pamatujme na Heathova, ehm, Jokerova slova:

"WHY SO SERIOUS?! LET'S PUT A SMILE ON THAT FACE!"

Heath jako Joker

Ples příšer dnes v TV

22. ledna 2011 v 6:08 | Nine (DH)
Jen vám chci připomenout, že dnes (v předvečer 3 let od Heathovy nešťastné smrti) na Nova Cinema od 21:50 poběží film Ples příšer, kde si Heath zahrál po boku Billyho Bob Thorntona (a Halle Berry).

Já vím, stejně jako jste se vy vyjadřovaly v komentářích, že je to jeden ze smutnějších filmů, co se Heatha týče, ale i tak stojí za to .

Heath Ledger v Plesu příšer

Catwoman? Bude! Role Toma Hardyho? Bane!

19. ledna 2011 v 19:38 | Nine (DH) |  Batman 3
Pytel s informacemi ohledně třetího Batmana - The Dark Knight Rises - se zas roztrhl. Než jej stihli zalátat, stačilo se vysypat pár oficiálních informací...
Batman 3: The Dark Knight Rises

Warner Bros. oznámilo, že v Batman 3 se objeví postava Seliny Kyle alias Catwoman! Respektive, abych informaci upřesnila, v tiskovce nepadlo, že by se Selina Kyle měla skutečně nakonec v Catwoman přeměnit, ale je to dosti pravděpodobné, když tímto filmem Nolan zakončuje trilogii...
A mimochodem, kdyby vám tato informace nestačila, dodávám, že Selinu si zahraje Anne Hathaway! A režisér Chris Nolan se už na spolupráci těší: "Na spolupráci s Anne Hathaway se moc těším, skvěle doplní náš herecký ansámbl, se kterým dovyprávíme náš příběh."
Anne Hathaway bude Selina Kyle!
A ještě jedna novinka. Už se ví, jakou postavu bude hrát Tom Hardy! Mutantního svalovce Banea!
Tato postava ve filmu Batman a Robin nedopadla (z filmařského hlediska) dobře, ale Nolan mu určitě vrátí jeho "reputaci". Bude on skutečně první fyzickou hrozbou pro Batmana v podání Chrise Balea? Vždyť to byl právě Bane, který v komiksu jednou zlomil Batmanovi páteř...
Režisér Nolan se k Hardymu vyjádřil následovně: "Těší mě, že opět spolupracuji s Tomem a jsem nadšený, když jej sleduji, jak přivádí k životu naší novou interpretaci Batmanova nejhrozivějšího nepřítele."
Tom Hardy si zahraje Banea!

Ples příšer v TV

17. ledna 2011 v 22:42 | Nine (DH) |  TV a jiná vystoupení
V roce 2001 Heath Ledger hrál ve filmu Ples příšer, který byl nakonec oceněn dvěma Oscary - pro herečku v hlavní roli (Halle Berry) a pro scénáristy (Milo Addica a Will Rokos).

Obsah filmu:

Hank Grotowski je bachař pracující v oddělení pro odsouzené na smrt. Pracoval tady už jeho otec a současně tu dělá i syn Sonny. Celá rodina má rasistické sklony, Hankova manželka spáchala sebevraždu stejně jako jeho matka a Hankův vztah s otcem je stejně katastrofální jako se synem. Citově strádající Sonny si nakonec dobrovolně vezme život a Hank okamžitě opouští zaměstnání. Ještě předtím však oba asistují u popravy černošského vězně Lawrence Musgrovea, jenž po sobě zanechává otylého syna a pohlednou manželku Leticii, s níž se Hank náhodou seznámí. Pracuje totiž jako servírka v restauraci, kde se občas stavuje na šálek kávy a čokoládovou zmrzlinu. Jednou večer ji odveze domů a po pár skleničkách se jejich letmé přátelství zvrhne ve vášnivou romanci. Až ráno se Hank z fotografie dozvídá, s kým měl tu čest. To, že asistoval u popravy jejího manžela, však Leticii raději zamlčí. Je však jen otázkou času, kdy na choulostivé okolnosti nového vztahu přijde sama...

A proč vám to všechno píšu? Protože Nova Cinema se rozhodla tento zajímavý a moc pěkně zpracovaný film zařadit do svého vysílání. V sobotu 21. ledna, tedy den před výročím Heathovy smrti, ve 21:50.

Ples příšer - plakát

Je to opravdu krásný film a doporučuji ho nejen kvůli Heathovi .

Andrew Garfield jako Spiderman

14. ledna 2011 v 11:10 | Nine (DH) |  Ostatní
Asi jste si už všimli, že tu semo tamo přidávám články, které se přímo Heatha nedotýkají. Jsou ale vždy o někom, který s ním měl nějak co dočinění. Např. články o Christopheru Nolanovi, jež natočil (natáčí) Batmana, kde Heath oscarově ztvárnil Jokera; o Judu Lawovi, který zastoupil Heatha v Imaginariu dr. Parnasse a když přijel do Karlových Varů... A nebo jako i teď o Andrew Garfieldovi, který s Heathem hrál v již zmiňovaném Imaginariu.
Jak už jste se tu mohli dočíst, Andrew byl obsazen do hlavní role "rebootu" Spider-mana, jehož režie se ujal Marc Webb. Film má do kin vtrhnout o týden dříve než poslední Nolanův Batman, tedy 4. července 2012 (Batman: The Dark Knight Rises 12. července 2012).
Dnes vám přináším zbrusu novou fotku právě Andrewa v kostýmu pavoučího muže :

Andrew Garfield jako Spider-Man

Tak co myslíte? Asi je předčasné se ptát už teď, ale plánujete se nechat chytit do pavoučích sítí, čili zajdete na film do kina?
Já sama ještě nedokážu odpovědět, budu sledovat informace (případně je i sem zveřejním), jsem zvědavá na trailer a až podle toho se uvidí. No, vlastně... Těším se. A to mě Spider-Man s Tobey Maguirem moc nechytil...

Zkrocená hora v TV

9. ledna 2011 v 19:04 | Nine (DH)
Jak psala Justinka v komentářích, Zkrocenou horu nám hodlají vyslat do televizního vysílání.
A to v sobotu 15. ledna v 00:05 (v rámci programu Kinomol, proto ta noční hodina...) na Nova Cinema.

Zkrocená hora

Oficiální text distributora:

Příběh lásky a přátelství od oscarového režiséra Anga Leeho. Film vypráví milostný příběh dvou mladých mužů, rančera a kovboje, kteří se poznali v létě roku 1963 a stali se přáteli na celý život. Prožili mnoho radostí i tragédií, díky kterým poznali slabost a sílu lásky. Ennis Del Mar (Heath Ledger) a Jack Twist (Jake Gyllenhaal) se seznámí ve Wyomin-gu, kde pracují jako kovbojové na hoře Brokeback. Brzy se stávají nejlepšími přáteli. Na konci léta jejich práce končí a každý jde svou cestou. Ennis zůstává ve Wyomingu, kde se ožení s Almou Beers (Michelle Williams), která mu porodí dvě dcery. Rodina se protlouká životem s velkými těžkostmi. Jack odjíždí do Texasu, kde se zamiluje do královny rodea Lureen Newsome (Anne Hathaway). Vezmou se a brzy se jim narodí syn. Uběhnou čtyři roky, když Ennis dostane od Jacka zprávu, že se chystá navštívit Wyoming. Po Jackově příjezdu oba zjišťují, že uplynulá doba na síle jejich citu nic nezměnila. V následujících letech se oba snaží ze všech sil toto pouto udržet. Zjišťují, že nejdůležitější v jejich životech je síla přátelství, lásky a důvěry.
Oddělovač
Úžasný film, který dle mého názoru nebyl patřičně v době uvedení do kin doceněn. Otevřel totiž filmové téma, které do té doby nebylo tolik zpracováváno, nebo ne tolik "natvrdo". A ty teď získávají jednu cenu za druhou a vynášejí se do nebes. Ale začla to Zkrocená hora...

V pokračování pár zajímavostí...

Super tričko s Jokerem

8. ledna 2011 v 14:48 | Nine (DH) |  Novinky
Bohužel ne k dostání v ČR či na Slovensku, ale ten nápad obdivovat můžeme.
Autorem designu trička, který se inspiroval Heathovým Jokerem z Temného rytíře, je Lee Crutchley. Zakomponoval do něj známou černo-červenou kresbu Jokerova portrétu a jeho oblíbenou větu: Why so serious?
Motiv Jokera a Why so serious?
A jak se autor trička ke svému dílu vyjádřil?
"Určitě je to jeden z mých nejoblíbenějších výtvorů, které jsem kdy udělal. Batman byl vždy můj oblíbený superhrdina a myslím, že Temný rytíř byl úžasný a Heath Ledger jako Joker byl skvělý! Je to první zapracování hlášky do obličeje, kterého si lidé všimli. Rozesílali si to mezi sebou a spousta lidí mě začla sledovat i na Tumblr."

Památka Heathovi

8. ledna 2011 v 14:27 | Nine (DH) |  Novinky
12. února se letos v Heathově rodném Perthu v Austrálii uskuteční vzpomínkový večer s názvem "Heath: A Night Under the Stars Celebrating One of Its Finest" (volný překlad: Heath: Noc pod hvězdami k oslavě té nejzářivější). Heathova rodina a přátelé tak "oslaví" tříleté výročí od hercovy tragické smrti v noci z 22. na 23. ledna 2008.
Výtěžek z akce pak poputuje do hereckých organizací 'Telethon', 'His Majesty's Theatre Foundation' a 'Australians in Film', prozradil Heathův otec Kim Ledger.
Mezi hosty by se měly objevit i herečka Sienna Miller, která s Heathem zazářila v Casanovovi, a supermodelka Gemma Ward, jež nějaký čas s Heathem měla vztah.
Vstup je "volný" i pro Heathovi fanoušky - vstupenka stojí 30 dolarů; očekává se účast 1 200 lidí.
Heath Ledger

Michelle Williams: "S Matildou se na Zkrocenou horu podíváme."

5. ledna 2011 v 16:33 | Nine (DH) |  Heathova rodina
Michelle Williams v rozhovoru prozradila, že jednoho dne se se svou dcerou Matildou podívají na Zkrocenou horu, která má v srdci Michelle zvláštní místečko. Na natáčení se totiž dala dohromady s Heathem Ledgerem a z jejich lásky vzešla právě Matilda. Michelle řekla:

"Kouknu se s ní na to, až bude připravená. Je těžké si představit, jaké to budou pocity, ale jednoho dne... Ano, společně se na film podíváme."

O samotném filmu, a proč pro jejich rodinu byl tak důležitý, herečka pak řekla:

"Byla jsem prostě jen herečka, která měla zrovna štěstí být na správném místě. Na místě, kde jsem potkala Matildina otce a to je hodně. Bylo to hodně. A pro Matildu to bude znamenat taky hodně, až se na film bude dívat."

Šťastná rodina