Červenec 2010

Inception - recenze

30. července 2010 v 11:32 | Nine (DH) |  Ostatní
Jak jsem hodnotila Inception, si můžete přečíst tady :Inception - poster
Režisérův profil si přečtěte zde: Byli si s Heathem souzeni... (:-D) - Portrét Chrise Nolana

Byli si s Heathem souzeni... (:-D) - Portrét Chrise Nolana

28. července 2010 v 13:59 | Nine (DH) |  Batman 3
Konečně! Nevím, jestli se zítřka vůbec dočkám - razíme s kamarádkou na Inception! Původně jsem si představovala, že půjdu nejpozději premiérový víkend, ale nemoc mi nakonec trochu zhatila plány... Dnes jsem byla vyzvednout lístky a při té příležitosti jsem popadla i kulturního (s)vůdce Housera. Věděla jsem, že tam bude o Počátku (kvůli tomu jsem časopis přeci brala ), ale mile mě překvapil portrét jeho režiséra, Chrise Nolana. Inu, přečtěte si sami :

Nahromadilo se... :-)

26. července 2010 v 15:19 | Nine (DH) |  Heath - fotky
Při brouzdání na internetu občas narazím na nějakou Heathovu fotku, která mě něčím zaujme... Už se mi jich nakupilo trochu víc, tak vám je sem dávám :

Heath Ledger

Heath v Las Vegas

23. července 2010 v 16:32 | Nine (DH) |  Heath - fotky
Úplně náhodou jsem narazila na tyhle opravdu krásné a veselé fotky čerstvého dvacátníka Heatha Ledgera, kterak si s herečkou Rose Byrne, pocházející také z Austrálie, vyrazil do Las Vegas!

Heath (20) v Las Vegas
Další fotky v pokračování!

Čekání na Batmana 3

22. července 2010 v 11:42 | Nine (DH) |  Batman 3
Čekání na pokračování filmů, které zaznamenaly obrovské úspěchy, se dá krátit různě... Ne jinak je tomu i u Nolanovy série o Batmanovi.

Jedním ze způsobů, jak se zabavit, je například vymýšlení různých fám, které se samozřejmě nevyhly ani třetímu Batmanovi s pracovním názvem Batman 3. Nejnověji se opět mluví o Hádankáři a Josephu Gordon-Levittovi, který by se v této roli měl údajně objevit. O Josephu se předtím psalo jako o možném "náhradníkovi" Heatha Ledgera v roli Jokera, kvůli jeho velké podobě se zesnulým hercem, nicméně v tomhle nám už Nolan udělal jasno - žádný Joker už nebude!
S touto informací přišel server FirstShowing.net od "důvěryhodného zdroje". Údajně je sháňka po herci ve věku mezi 35 až 45 lety (Josephovi je ale 29...).
Proti ale mluví, jak moc velký tajnůstkář ohledně svých filmů Christopher Nolan, režisér, je... Vždy se snaží držet detaily o ději, obsazení co nejdéle pod pokličkou. Na druhou stranu rád pracuje s herci, se kterými měl už dříve co dočinění - např. Chris Bale nebo Sir Michael Caine. S Josephem nyní pracoval na blockbusteru Inception, který dnešním dnem vstupuje do českých i slovenských kin.
Objeví se na scéně skutečně Hádankář?

Dalším způsobem, jak si toto období zkrátit, a podle mě užitečnějším, je vymýšlení vlastního scénáře...
Já jsem ho zatím ještě nečetla, ale ohlasy jsou poměrně dost slušné a práce je to prý natolik dobrá, že by se klidně mohla pro třetího Batmana použít... Čtěte a stahujte TADY (scénář v PDF formátu: Legend of the Dark Knight).
Legend of the Dark Knight
A na závěr informace, že se kameraman Wally Pfister, který s Nolanem spolupracoval na Temném rytíři i Inception, nechal slyšet, že by byl rád, kdyby se celý Batman 3 natočil v IMAX formátu: "Nemůžu to říct s jistotou, dokud si nepřečtu scénář, ale určitě bych to preferoval, byl by to skvělý gól natočit celý film v IMAX," řekl.
Některé scény v Temném rytíři se speciálními kamerami pro IMAX natáčely, ovšem přání Nolana natáčet jimi i Inception nemohl Pfister vyhovět - podle scénáře připadala v úvahu víceméně jen ruční kamera, neboť je film plný pohybu. Ale tak snad by se mohl dočkat v závěrečném Batmanovi...
Batman 3 v rozlišení IMAX?

Mops vyštěká slovo "Batman"

22. července 2010 v 11:05 | Nine (DH) |  Ostatní
Jistě se vám už nejednou stalo, že jste šli okolo nějakého psa a říkali si, že je jeho štěkot opravdu nepříjemný a nebo naopak roztomilý a vtipný. Internet nyní řeší záhadu - před nedávnem se objevilo video mopse štěkajícího tak, že to znělo jako známý komiksový hrdina Batman. Video však nyní z většiny míst zmizelo jako lusknutím prstu a lidé se přou proč.

Zdroj: Novinky.cz

Mopsí batman

Heath vzpomíná na Ples příšer

18. července 2010 v 12:13 | Nine (DH) |  Rozhovory
KONEČNĚ! Asi po třech hodinách se mi podařilo přihlásit se na blog; mě nechtěl pustit! Konečně najdu to, co hledám a blog.cz se mi takhle mstí . Ale konec rozčilování, jde se k tématu .

A co jsem tedy hledala? Nějaký rozhovor Heatha, ve kterém by se vyjadřoval k nedávno zde představovanému filmu Ples příšer. Tak buď jsem naprosto neschopná ve vyhledávání, nebo zkrátka byl v té době na slovo skoupý. A nebo se novináři věnovali spíš Hale Berry a Billy Bob Thorntonovi... Prostě, tohle je jediné, co jsem našla (ale najdete-li něco vy, určitě mi pošlete odkaz a já se ráda pustím do překladu, pokud to bude v mých silách ):

Jaká je vaše nejoblíbenější scéna z filmu Ples příšer?

"Užil jsem si natáčení s Billy Bob Thorntonem, obzvlášť scénu v koupelně, kde mě pohlavkuje a fackuje," říká 27-letý Australan, když vzpomíná na film z roku 2001, ve kterém hrál syna bachaře v oddělení pro odsouzence na smrt a sám vykonává stejné povolání. "Bavilo mě to, protože mě vážně mlátil, chápete? Mám rád herce, kteří se do role opravdu vžijí. Vzpomínám si, jak jsem byl jak v adrenalinovém rauši." Ledger prozradil, že se mu pak Thornton sice za ten "výprask" omluvil, ale "písemnou omluvu jsem od něj nedostal. Vtipkovali jsme a smáli se tomu."
Billy Bob Thornton a Heath Ledger v Plesu příšer

Zde v galerii najdete spoustu fotek Heatha z filmu, doporučuju .


Když jsem tedy nepochodila u Heatha, zkusila jsem rozhovory s B. B. Thorntonem a něco málo se podařilo :

"Heath byl kluk, který... no, řeknu to takhle, kdyby tu teď Heath byl, tenhle rozhovor by si náramně užíval. Nikdy se do Hollywoodu nehrnul a nebyl to ten typ, co chtěl být celebritou. Chtěl být hercem."

- jedná se o rozhovor, ve kterém se B. B. Thornton přiznává, že mu Heath připomíná Shiau LaBeoufa, se kterým hrál v Oku dravce

Heath Ledger


Podobný "odpor" k Hollywoodu má i sám pan Thornton: "Miluji herectví. Nelíbí se mi současný stav filmového průmyslu a co se právě točí za filmy. Zbytek světa točí filmy, co mají co říct. V Americe takové netočíme."


Pak jsem narazila na článek, který by jakoby odpuzoval od spolupráce právě s Billy Bob Thorntonem. Během své herecké kariéry spolupracoval s mnohými kolegy - J. T. Walshem, Jimem Varneym, Johnem Ritterem, Heathem Ledgerem, Berniem Macem nebo Patrickem Swayzem. Všichni jmenovaní ovšem už zemřeli...
J. T. Walsh zemřel v 55 letech na srdeční infarkt, dva roky po spolupráci s Thortonem na filmu Smrtící bumerang (1996). Jim Varney zemřel v 51 letech na rakovinu plic - krátce před tím s Thorntonem hrál ve filmu Táta a ti druzí, premiéry v roce 2001 se nedožil. John Ritter zemřel náhle a nečekaně v 55 letech v roce 2003 na dříve neodhalenou vrozenou srdeční vadu; s B. B. Thorntonem hrál ve filmu Santa je úchyl!. Heath Ledger je nám bohužel moc dobře znám - s Thorntonem spolupracoval na filmu Ples příšer, natočil pak ještě mnoho velice úspěšných filmů, než následkem předávkování léky na předpis v lednu 2008 zemřel. Bylo mu 28 let. Bernie Mac také hrál ve filmu Santa je úchyl! z roku 2003 a zemřel 9. srpna 2008 ve věku nedožitých 51 let. Příčinou smrti byla dlouhodobé onemocnění plic - benigní lymfogranulom a nečekané potíže při zápalu plic. A posledně Patrick Swayze, se kterým B. B. Thornton hrál ve filmu Probuzení v Renu z roku 2002. Příčina smrti (14. září 2009): rakovina slinivky. Bylo mu 57 let.

Jude Law nechtěl domů

10. července 2010 v 15:32 | Nine (DH) |  Jude Law v Karlových Varech
Málokdo ze slavných návštěvníků karlovarského filmového festivalu projevil tak vřelý vztah k této akci jako Jude Law. Dokonce se prý snažil přeložit své povinnosti v zahraničí, aby zde mohl zůstat o pár dní déle. Ovšem jeho manažer byl přísný a nepovolil mu to. A tak Jude začal plánovat návštěvu na příští rok...

Toť informace ze Super.cz, takže si o pravdivosti můžete udělat představu... Ovšem to, že by sem Jude rád znovu zavítal, je (snad) pravda - říkal to na tiskových konferencích, v rozhovorech .
Tak uvidíme...

Jude Law v Karlových Varech

A nezapomeňte hlasovat pro Heatha ZDE!!!

Ned Kelly v TV

9. července 2010 v 8:08 | Nine (DH) |  TV a jiná vystoupení
Pokud nemáte na sobotu (10. července) večer plány a vyspíte se pořádně, můžete ve 22:30 zapnout/přepnout na stanici JOJ, kde budou vysílat film s Heathem Ledgerem Ned Kelly.
Ned Kelly

"Heath ty prášky nesnášel."

8. července 2010 v 22:21 | Nine (DH) |  Řekli o něm
V pondělí se do prodeje dostane song rapera N'Fa "Cause an Effect", k němuž videoklip natočil právě Heath Ledger:


Ti dva spolu kamarádili již od dětství, oba pocházeli z australského Perthu. A právě N'Fa nedávno promluvil o Heathově nelibosti k práškům, které mu měly pomoct usnout, ale které se mu nakonec staly osudnými, když v noci z 21. ledna 2008 Heath zemřel...

"Heath byl extrémně aktivní člověk, který toho moc nenaspal. Je to normální. Hodně lidí bere na spaní tyhle věci. Jen si vzpomínám, jak nerad je Heath bral," řekl N'Fa v rozhovoru pro The Sun.
Heath Ledger

Jude Law převzal Cenu prezidenta festivalu

6. července 2010 v 10:11 | Nine (DH) |  Jude Law v Karlových Varech
Včera večer britský herec Jude Law přezval z rukou Jiřího Bartošky Cenu prezidenta festivalu.

Jude Law s Cenou prezidenta festivalu

Na 45. ročníku filmového festivalu Karlových Varů Jude Law představil snímek Talentovaný pan Ripley, kde za svůj výkon byl v roce 2000 nominován na Oscara.


Zde si můžete přečíst moc pěknou reportáž z tiskové konference. A pozor, je tu droboučká šance, že za rok tu Judea máme zase. Při děkovné řeči se totiž rozloučil se slovy: "Tak zase za rok." Jude Law několikrát během svého pobytu opakoval, jak je karlovarským festivalem nadšený - ostatně, to si můžete přečíst tady. V tomto článku i najdete, jak Judea překvapilo, že Talentovaný pan Ripley (o kterém prohlásil, ač to nerad dělá, že způsobil zlom v jeho herecké kariéře) se dokončoval právě v České republice .
V pokračování pak naleznete další fotky Judea s křišťálovým glóbem .

Hey, Jude...

5. července 2010 v 11:42 | Nine (DH) |  Jude Law v Karlových Varech
Jude Law se zúčastnil narozeninové párty herce a zpěváka Jirky Macháčka. Na té slavného britského herce uvítali písničkou Hey Jude od skupiny Beatles, po které Law své křestní jméno získal. Vsedě na zemi, v tričku a ležérním saku si Jude zazpíval spolu s ostatními .
Video z této uvolněné akce najdete tady.
Jude Law na oslavě

Další video, ještě ze včerejšího příjezdu do Karlových Varů, najdete v článku zde.


Jude Law je ve Varech!

4. července 2010 v 22:25 | Nine (DH) |  Jude Law v Karlových Varech
Tak možná se to tu teď na chvíli změní na info o Judu Lawovi namísto o Heathovi, ale byl to jeho kamarád a teď zavítal do Karlových Varů na slavný filmový festival!

Karlovarský festival poctil návštěvou britský herec Jude Law. Největší zahraniční hvězdu, kterou organizátoři prestižní filmové přehlídky doposud avizovali, přivítaly v neděli večer před Grandhotelem Pupp desítky fanoušků.
Jude Law + jeho autogram


Potvrzeno! Andrew Garfield jako Spider-Man!

2. července 2010 v 7:39 | Nine (DH) |  Ostatní
Před měsícem jsem vám tu psala o tom, že o Andrew Garfieldovi se uvažuje jako o hlavní postavě nového restartu zfilmovaného komiksu o Spider-Manovi...
Tak teď už je to oficiální - Andrew Garfield, Anton z Imaginária dr. Parnasse, si pavoučího muže skutečně zahraje! Stane se tak nejstarším Peterem Parkerem/Spider-Manem v historii - Andrewovi je 27 let.
Sony Pictures to oznámila před několika hodinami. A dokonce je už stanoveno datum premiéry - 3. července 2012, kdy by měl film dorazit do kin ve 2D i 3D formátu. Režie se ujme Marc Weber, podle scénáře Jamese Vanderbilta. Natáčení vypukne ještě letos v prosinci.

Andrew Garfield bude Spider-Man
Další fotky najdete v pokračování .