PLES PŘÍŠER

19. června 2010 v 19:25 | Nine (DH) |  Obsahy filmů
Ples příšer - plakát
V pokračování najdete:

- trailer
- herecké obsazení
- česká a slovenská premiéra
- obsah filmu
- zajímavosti ze zákulisí
- plakát
Trailer:Hrají:

Hank Grotowski - Billy Bob Thornton
Sonny Grotowski - Heath Ledger
Buck Grotowski - Peter Boyle
Leticia Musgrove - Halle Berry
Lawrence Musgrove - Sean Combs
Tyrell Musgrove - Coronji Calhoun
a další...


Česká premiéra: 26. září 2002
Slovenská premiéra: 2. ledna 2003


Obsah filmu:

Hank Grotowski je bachař pracující v oddělení pro odsouzené na smrt. Pracoval tady už jeho otec a současně tu dělá i syn Sonny. Celá rodina má rasistické sklony, Hankova manželka spáchala sebevraždu stejně jako jeho matka a Hankův vztah s otcem je stejně katastrofální jako se synem. Citově strádající Sonny si nakonec dobrovolně vezme život a Hank okamžitě opouští zaměstnání. Ještě předtím však oba asistují u popravy černošského vězně Lawrence Musgrovea, jenž po sobě zanechává otylého syna a pohlednou manželku Leticii, s níž se Hank náhodou seznámí. Pracuje totiž jako servírka v restauraci, kde se občas stavuje na šálek kávy a čokoládovou zmrzlinu. Jednou večer ji odveze domů a po pár skleničkách se jejich letmé přátelství zvrhne ve vášnivou romanci. Až ráno se Hank z fotografie dozvídá, s kým měl tu čest. To, že asistoval u popravy jejího manžela, však Leticii raději zamlčí. Je však jen otázkou času, kdy na choulostivé okolnosti nového vztahu přijde sama...


Zajímavosti ze zákulisí:

Výraz "ples příšer" (v originále Monster's Ball) v americkém žargonu označuje vězňovo poslední přání před popravou...

V roli Sonnyho jsme místo Heatha Ledgera mohli vidět Wese Bentleyho (oba si následující rok - 2002 - zahráli ve filmu Čtyři pírka: Zkouška cti). Roli Leticie zas odmítly Queen Latifah nebo Vanessa Williams. Role Lawrence Musgrovea byla napřed nabídnuta Jeffreymu Wrightovi a Donu Cheadlemu, než ji získal Sean Combs.

Poprava Lawrenca Musgrovea se natáčela ve skutečném, avšak již vysloužilém elektrickém křesle ve skutečné popravní místnosti ve věznici v Louisianě.

V době přípravy natáčení se do elektrického křesla posadil i sám režisér Marc Forster. Vyděsily jej rýhy, které do křesla vyškrábali popravovaní vězni.

Film se proslavil jednou z nejdelších scén sexuálního aktu (téměř 3 a půl minuty) v historii kinematografie.

Billy Bob Thornton nesnáší starý a antický nábytek. To se promítlo i do role Hanka Grotowského, který odmítá jíst kovovými příbory, ale vyžaduje jen umělohmotné.

6 let scénář filmu putoval po různých studiích. V jeden čas se režie měl ujmout Sean Penn a do hlavní role obsadit Roberta De Nira.

Film získal 2 sošky Oscara. Jednoho si odnesla Halle Berry v kategorii Nejlepší herečka v hlavní roli a druhého scénáristé Milo Addica a Will Rokos.


Plakáty:

Ples příšer - plakát
Ples příšer - plakát
Ples příšer - plakát


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Mima Mima | Web | 20. června 2010 v 16:55 | Reagovat

Dosť silný film s prekvapivo dosť zlou Halle Berry :-(

2 ADU-HotGuys ADU-HotGuys | Web | 28. června 2010 v 12:50 | Reagovat

skvelý článok! taktiež,keď budem mať možnosť istotne si ho pozriem!

3 @Nikushka@-fan HP-your love affs.....:* @Nikushka@-fan HP-your love affs.....:* | Web | 30. června 2010 v 14:48 | Reagovat

ten prstredni plakat s emi nelibi...proč? není tam Heath :( :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama