Duben 2010

Pojídač hříchů v TV

29. dubna 2010 v 12:14 | Nine (DH) |  TV a jiná vystoupení
V pátek ve velmi pozdní hodině - 00:15 vysílá Prima film s Heathem Ledgerem Pojídač hříchů. Heath se na plátně opět setkal s některými svými hereckými kolegy z Příběhu rytíře - Shannyn Sossamon a Markem Addym.

"Horor USA/N (2002). Konfliktní kněz Alex Bernier pomáhá vyšetřovat úmrtí francouzského ambasadora. Setká se přitom s Pojídačem hříchů. Tento člověk dokáže z kohokoliv vysát všechny hříchy, a udělit tak hříšníkovi vykoupení, bohužel však právě hledá svého nástupce... (99 min)

V Římě umírá bratr Dominic, kterého před smrtí navštěvuje mladý muž. Po svatém přijímání v kostele u Sv. Antonína v New Yorku se to dozvídá mladý kněz Alex, kterého Dominic po smrti jeho rodičů prakticky vychoval. Přichází mu to oznámit sám kardinál Driscoll s tím, že všichni věděli, že bratr Dominic měl jisté zvláštní schopnosti a také že jeho smrt provázely některé nejasné okolnosti…Alex se okamžitě rozhodne odjet do Říma. Smrt jeho učitele, kterého považoval téměř za svého otce, se ho hluboce dotkla. Ještě před jeho odjezdem k němu přichází Mara Williamsová, která utekla z psychiatrické léčebny. Byla tam proto, že na Alexe při vymítání ďábla vystřelila. Mara chce Alexe doprovázet do Říma, s čímž mladý muž po jis tém váhání souhlasí…Cestou se staví v Paříži, kde má Alex přítele Thomase. Společně pak všichni pokračují v cestě do Říma. Když konečně Alex stane před mrtvým tělem svého učitele, všimne si, že má na hrudi podivnou jizvu, a usoudí, že sebevražda prášky, o kterou údajně šlo, možná nebyla pravou příčinou jeho smrti. Objeví také aramejské zápisky, které v překladu znamenají "krev tam" a "krev ven". Všichni se snaží celou věc co nejrychleji ukončit a Dominika pohřbít. Ale Alex dojde k přesvědčení, že Dominic se před smrtí setkal s Pojídačem hříchů - posledním ze starých křesťanských kněží, který dokáže z kohokoli vysát všechny hříchy. Má to však jeden háček. Hříšníka to stojí život..."

Sin Eater (Pojídač hříchů)


Sama jsem tenhle film, jako jediný s Heathem, neviděla, a vzhledem k hodině vysílání se obávám, že ani teď neuvidím... Každopádně na film jsou spíše negativní recenze a ohlasy... Kdo už viděl, může se vyjádřit v komentářích .

Červenec odhalí víc... - UPDATED!

22. dubna 2010 v 7:18 | Nine (DH) |  Batman 3
Podle zařazení do rubriky asi tušíte, čeho se to odhalení bude týkat... Ano, třetího pokračování Nolanova Batmana, o kterém se doteď vlastně neví skoro nic.
Internetová stránka Batman-on-film totiž zjistila, že společnost Warner Bros. učiní v červenci, pravděpodobně po Comic-Conu, oficiální prohlášení k Batmanu 3. Očekává se, že také bude odhaleno více detailů. Opakovalo by se to samé, co s Temným rytířem. Tehdy po konání Comic-Conu v roce 2006 byl odhalen název, že do role Jokera byl obsazen Heath Ledger, že na postu režiséra opět usedne Christopher Nolan a také bylo oznámeno datum premiéry.
Letos se dá ale ještě předpokládat, že informace proniknou na svět dříve, jelikož 16. července vstupuje celosvětově do kin Nolanův Počátek (Inception) a je dost pravděpodobné, že ho novináři budou bombardovat otázkami ohledně třetího Batmana.

UPDATED: Fotky z filmu Inception najdete tady!
Chris Nolan a Batman 3?

Imaginárium mezi záběry

19. dubna 2010 v 7:41 | Nine (DH) |  Imaginarium dr. Parnasse
Jedno němé (a nebo mi zlobí zvuk ) video z natáčení Imaginária dr. Parnasse. Hned na začátku je natáčení scény na mostě s oběšeným Tonym (Heath).


Jake Gyllenhaal vzpomíná...

15. dubna 2010 v 23:06 | Nine (DH) |  Řekli o něm
Od té doby, co se Jake Gyllenhaal rozešel s herečkou Reese Whiterspoon, jakoby si znovu měnil žebříček svých hodnot. Ačkoli jednou řekl, že "nalezení té pravé ženy je nejdůležitější věc v životě", nyní se spíše soustředí na kariéru a na to, co ho jeho kamarádi naučili. Podělil se o tom s veřejností v květnovém čísle časopisu GQ - jak mu chybí Heath, jak se hádal s Peterem Sarsgaardem a jak soutěžil s Lance Armstrongem. To vše v překladu v pokračování .

(Na delší dobu asi poslední takový kloudný článek, začíná mi zkouškové .)

Strom života

15. dubna 2010 v 22:32 | Nine (DH) |  Ostatní
Rodokmen Heatha tu kreslit nebudu, ale... Mluvím o filmu Strom života (resp. The Tree of Life) režiséra Terrence Malicka, ve kterém původně mohl hrát i Heath Ledger...

Potvrdil to herec Brad Pitt, jež se nakonec hlavní role jednoho z dobrodruhů, kteří se vydají ve světě bájí hledat strom života, ujal.

"Jeden čas měl ve filmu hrát Heath Ledger, ale pak z různých důvodů od produkce odešel, a jelikož moje společnost Plan B byla do filmu zainteresovaná, vzal jsem nakonec hlavní roli sám," prozradil.

Film by měl být uveden letos, možná na filmovém festivalu v Cannes. Přitom režisér se o film snaží už od roku 1978. V roce 2005 do hlavní role ještě přemlouval Colina Farrella.Strom

Heath

14. dubna 2010 v 21:46 | Nine (DH) |  Heath - fotky
Vím, že se teď blogu moc nevěnuji, ale není zkrátka čas... A tak sem, stejně jako před 3 dny, přidávám "jen" jednu Heathovu fotku .

Heath Ledger

Jen tak pro radost

11. dubna 2010 v 15:21 | Nine (DH) |  Heath - fotky
Na tuto fotku jsem před časem narazila náhodně. Nevím už ani, co nebo koho jsem tehdy hledala. Každopádně se mi hrozně líbí, co vám?

Heath

4. dubna 1979

4. dubna 2010 v 19:56 | Nine (DH) |  To je Heath...
"Heath Ledger, celým jménem Heathcliff Andrew Ledger, byl druhým přírůstkem do rodiny Kima Ledgera, amatérského automobilového závodníka a designera závodních aut, a Sally Ramshaw, učitelky francoužštiny. Narodil se 4. dubna 1979 v nemocnici Subiaco v západoaustralském Perthu jako o 4 roky mladší bratr Catherine (Kate) Ledger. Jak Kate, tak i Heath dostali svá jména podle postav z románu spisovatelky Emily Brontë Větrná hůrka, které byli rodiče fanoušky."

To si tu můžete přečíst v úvodní části Heathova životopisu 'Heath Ledger - dětství'.

Ano, dnes je tomu 31 let, co se australský herec narodil. Ale bohužel také 803 dní, co Heath vystoupal nejvýš - do hereckého nebe...

A tak si v tom velikonočním mumraji na něj vzpomeňme a pošleme mu přání a díky za jeho práci tam nahoru...

Heath Ledger, nar. 4. 4. 1979
Včera jsem kalendář konečně pověsila. Narcisky jsou též ze včera, kdy ještě byly zcela zavité, ale dnes už rozkvetly...

DVD Imaginárium u nás...

2. dubna 2010 v 15:00 | Nine (DH) |  Imaginarium dr. Parnasse
Tak dneska jsem přes FB u FilmCity.czvyzvídala, jak to bude s DVD Imaginárium dr. Parnasse u nás... Tohle je odpověď, kterou jsem dostala...:

FilmCity.cz

Takže si pravděpodobně ještě nějakou dobu počkáme...