Johnny Depp, Colin Farrell a Lily Cole o Heathovi

6. března 2010 v 1:20 | Nine (DH) |  Řekli o něm


Slov chvály, obzvlášť zasloužených, není nikdy dost... Proto vám tu přináším překlad rozhovoru s Johnny Deppem a Colinem Farrellem, kteří se ujali role Tonyho v Imaginariu dr. Parnasse po Heathově smrti, a Lily Cole, která hrála Valentinu.
Díky za tip mat.ildě !Colina Farrella při rozhovoru s magazínem TotalFilm o Imaginariu doktora Parnasse přemohly emoce. Mluví o tom, jak emotivní bylo nahradit Heatha, nedělalo mu to dobře od žaludku, proto si promluvil s lidmi, kteří k Heathovi měli blízko. "Mysleli si, že by to bral v pohodě," takže Farrell nabídku přijal.

"Na devět dní jsem odjel do Vancouveru, kde ve vzduchu bylo cítit úžasné přátelství a láska a respekt k Heathovi jako k herci i muži."

Modelka, a v současnosti už i herečka Lily Cole nikdy předtím ve filmu nehrála, ale rychle se naučila spoléhat na Heatha jako přítele i učitele. Její první dny, kdy už natáčela s Farrellem, byly pro ni tak těžké, že je na place probrečela. V britském magazínu Harper's Bazaar řekla: "Colin byl s Heathem dobrý kamarád, takže se to zdálo být zprvu vpořádku. Ctilo to práci a úsilí, které Heath do role v posledních měsících vložil. Ale co si pamatuji z prvního dne natáčení, je, jak jsem plakala, protože to bylo prostě tak bizarní."

Pokračuje: "Pro Colina to také bylo nepříjemné. Nedávno jste přišel o přítele a teď se máte dívat na klipy s vaším kamarádem a napodobovat ho. Tohle od něj vyžadovalo hodně odvahy a lásky, a myslím, že to pro něj byl nesmírně náročný týden."
Lily vyzvedává Heatha i za pomoc při hraní a za zvyšování sebevědomí. "Rozhodně jsem byla zprvu vystrašená. Ale byla jsem k Heathovi upřímná, jak moc nervózní jsem. Byl vážně milý a řekl, 'Taky jsem vždycky nervózní.' Nevím, jestli to byla pravda, protože byl očividně mistrem svého řemesla. Vždycky mě pak pozoroval a říkal mi, jestli si myslí, že jsem scénu odehrála dobře."

Farrell odhaluje, jaké milé vzpomínky má na Heatha on. "Trochu jsem ho znal. Několik let jsem se s ním neviděl, až pak pár měsíců předtím, než odešel navěky. Byl to jeden z těch dobrejch - oslnivý švihák, vážně laskavý a skromný a chytrý a kreativní."

Ani pro Deppa nebylo jednoduché Heatha v roli zastoupit, ale byl poctěn, že s ním mohl sdílet plátno, jak řekl v prosinci Moviefone: "Bylo to pro mě privilegium, když mě požádali, abych se ujal Heathovy role.

"Byl to jediný herec široko daleko, který těžce dýchal každému zkušenému herci zezadu na krk svým ohromným a nezkrotným talentem, jenž jste na něm poznali velmi rychle, rozverně a s tím vysmátým obličejem na vás přímo sršel, 'Hej... uhněte mi z cesty, chlapci, procházím!' A tak tomu bylo vždycky!"

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 mat.ilda mat.ilda | E-mail | 6. března 2010 v 2:37 | Reagovat

Vážně krásný slova o Heathovi, tím víc ale bolí, že už není s námi...

2 Lila Lila | Web | 6. března 2010 v 18:29 | Reagovat

...všichni jsou z toho ještě pořád v háji :(  z tohohle se člověk opravdu nikdy nevzpamatuje (z jeho smrti)

3 Romi Romi | Web | 7. března 2010 v 8:10 | Reagovat

Je pěkné jak o něm hezky mluví...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama