Březen 2010

Heath v sedle

29. března 2010 v 18:01 | Nine (DH) |  To je Heath...
Schválně - v kolika filmech Heath jezdil na koni?
V pokračování najdete odpověď - fotky z filmů .

Těšíte se? Těšte se!

29. března 2010 v 16:44 | Nine (DH) |  Imaginarium dr. Parnasse
A na co? Na DVD Imaginarium dr. Parnasse! Důvod? Následující moc pěkné video, které ukazuje nové fotky (komedianta) Heatha z natáčení tohoto jeho posledního filmu, které by právě měly být součástí disku .
Zatím jsem nenašla informace, kdy by film mělo DVD vyjít u nás, ale tak zatím si můžete zakoupit alespoň soundtrack (tady nebo tady).


Jake se kvůli Heathovi málem popral...

25. března 2010 v 14:08 | Nine (DH) |  Novinky
No, asi to spíš nazvu drbem, než nějakou ověřenou informací...

29letý Jake Gyllenhaal se totiž dostal v baru do potyčky s jistým mužem, který jej obvinil ze zabití Heatha. Muž totiž zvolal: "Hej, není to ten chlap, co zabil Heatha Ledgera?"

Jake se na něj vrhl, poslal ho do oněch míst a ať mu kouká zmizet z očí.

K incidentu údajně došlo poté, co byl tento návštěvník baru otráven Jakeovým chováním - tancování na lavičce s přáteli.

Podle jiných svědků ale měl prý muž zvolat: "Hej, není to ten chlap, co líbal Heatha Ledgera?" (V angličtině "killed - kissed")...


Takže asi tak... Nevím vůbec, proč to sem dávám, když z toho nemám dobrej pocit . Tak snad aby tu něco po delší době přibylo a vy jste věděli, že ještě žiju . Na mém druhém blogu - www.i-just-love-films.blog.cz - přibývají články častěji


Heath Ledger a Jake Gyllenhaal spolu hráli ve Zkrocené hoře z roku 2005.

Zkrocená hora

Heath - různé foto

19. března 2010 v 23:50 | Nine (DH) |  Heath - fotky
Tak jsem se teď tak brouzdala po netu a pak začla hledat nějaké fotky Heatha. To je výsledek, Heath všeho druhu :

Heath Ledger

Black and white

16. března 2010 v 9:27 | Nine (DH) |  Heath - fotky
Není nad černobílé fotografie... A není nad tak nádherný objekt před kamerou...

Více černobílých fotografií v článku !

Rozhovor s kostymérkou Imaginaria

11. března 2010 v 22:01 | Nine (DH) |  Imaginarium dr. Parnasse

Rozhovorů o Heathovi s herci a režisérem jsem tu už měla spoustu... I proto vám dnes pře(d)kládám interview s Monique Prudhomme, která pro Imaginarium navrhovala kostýmy, za které si dokonce vysloužila oscarovou nominaci!

Kdy a kde jste se o nominaci na Oscara dozvěděla?
"Tvrdě jsem spala. Za 10 minut 6 mi zazvonil telefon a na druhém konci můj velice nadšený kamarád (směje se), který se na nominační večer díval. Volala mi agentka a říkala, 'Snažím se ti dovolat!' Musela jsem se podívat na internet, abych se ujistila, že je to pravda (směje se). Bylo to tak nějak neskutečné."

Christopher Nolan: Třetí Batman uzavře náš příběh

11. března 2010 v 21:09 | Nine (DH) |  Batman 3
Takže je to potvrzené - Christopher Nolan skutečně po velice úspěšných Batman začíná a Temný rytíř natočí i třetí pokračování, které ovšem bude i posledním, ale to měl Nolan v plánu už dávno.
Zatímco Christopher se ještě věnuje Inception s Leonardem DiCapriem v hlavní roli, jeho bratr Jonathan už pilně pracuje na scénáři třetího Batmana. Jak to vymyslí, je zvědavý i sám režisér:

"Jsem napjatý, jak to dopadne, jaká bude zápletka a jak skončí naše postavy. Bratr přišel s několika moc pěknými nápady. Narozdíl od komiksu ale ve filmu nejdou pořád rozvíjet, a tak myslím, že je dobré příběh uzavřít. Když si tohle ujasníte, dáte se po správné cestě a soustřeďujete se jen na to podstatné, na zápletku a na příběh samotný. A o to nám jde. Najít ve fantazijních příbězích realitu."


A o to samé se pravděpodobně pokusí i u Supermana, na kterém se má také podílet. Nehrozí ale, že by se v jednom filmu sešel Superman s Batmanem, aspoň za Nolanovi přítomnosti ne .


Co se týče třeba mě, komiksy jsem nijak nevyhledávala, ale pokud budou pod režijní taktovkou právě Nolana, nebudu pravděpodobně váhat utratit peníze i za lístek do kina - je to mistr režie .

Imaginárium na DVD - na co se (možná) můžeme těšit

11. března 2010 v 20:49 | Nine (DH)
Informace o vydání Imaginaria dr. Parnasse na DVD v České republice jsem neobjevila, ale pokud tu vyjde s minimálně stejnou výbavou jako v USA, máme se na co těšit.
V Americe bylo vydání disku oznámeno na 27. dubna 2010.
Kromě filmu se můžeme těšit na několik bonusů, včetně nepoužitých scén, kostýmové zkoušky Heatha Ledgera - oboje s režisérovým komentářem, představení filmu a komentář Terryho Gilliama a rozhovory s Heathem Ledgerem a čtyřmi dalšími představiteli o natáčení. Na Blue-ray disku se Američané mohou těšit na "Imaginarium Terryho Gilliama" nebo na příspěvek, ve kterém štáb a herci vzpomínají na Heatha.
O tomto rozhovoru s Heathem se říká, že je posledním před jeho smrtí... Tak možná ještě jeden přibude :


Čtyři pírka - Zkouška cti na stáncích

9. března 2010 v 10:55 | Nine (DH) |  Ostatní
Ode dneška (9. 3.) se v trafikách prodává DVD Čtyři pírka - Zkouška cti, kde Heath (tehdy 21 let) hraje hlavní roli a dokonce zde předvede přímo "husarský" kousek při jízdě na koni (a jak v jednom rozhovoru prozradil, žádný kaskadér ho nezastoupil!) . I Terry Gilliam si ho v jednom rozhovoru nemohl vynachválit .
Moc hezkou a dobře zahranou roli tu má i Wes Bentley. Roli dívky (ženy), o kterou Heath coby Harry Feversham usiluje, si zahrála Kate Hudson. A za zmínku rozhodně stojí i Djimon Hounsou jako Abou Fatma!
Cena: 49 Kč

Heathovi na památku

7. března 2010 v 10:43 | Nine (DH) |  To je Heath...
Krásné gesto učinila Heathova rodina, když městu Melville věnovala umělecké dílo - trojdílnou sochu - na památku herce-rodáka z Perthu .
Za info opět děkujeme mat.ildě .

Focení (viz video)

6. března 2010 v 20:25 | Nine (DH) |  To je Heath...
Aháá, tak tady od mat.ildy máme fotky, při jejichž vzniku bylo natočeno i toto video, které najdete o pár článků níž (kdo ještě nekouknul, koukne ) :


Johnny Depp, Colin Farrell a Lily Cole o Heathovi

6. března 2010 v 1:20 | Nine (DH) |  Řekli o něm


Slov chvály, obzvlášť zasloužených, není nikdy dost... Proto vám tu přináším překlad rozhovoru s Johnny Deppem a Colinem Farrellem, kteří se ujali role Tonyho v Imaginariu dr. Parnasse po Heathově smrti, a Lily Cole, která hrála Valentinu.
Díky za tip mat.ildě !

Jak to vlastně začalo...

3. března 2010 v 19:12 | Nine (DH) |  TV a jiná vystoupení
Než se objevil na scéně Joker, připravil mu režisér Christopher Nolan půdu filmem Batman začíná. A právě ten v pátek 5. 3. vysílá od 20:00 Prima .

Mimochodem:

A portrait of Heath Ledger by Scott Coffey

1. března 2010 v 16:00 | Nine (DH) |  Videa
Tak tohle je nádherné video, které mi poslala opět mat.ilda!
Je z roku 2000 a je to takový krátký portrét Heatha v době, kdy jeho hvězda začínala stoupat strmě vzhůru. Opravdu moc pěkné, vřele doporučuji!

No a protože mi vás náhled videa mystifikoval, že video je nedostupné (COŽ NENÍ PRAVDA!!!), nechávám tu jen odkaz a fakt se koukněte, je to kratičký (1:25), ale moc pěkný :