2 oscarové nominace pro Imaginarium!

2. února 2010 v 19:16 | Nine (DH) |  Imaginarium dr. Parnasse
Dnes ráno Imaginarium dr. Parnasse obdrželo dvě nominace na ceny Akademie, tedy Oscary - letos již 82. ročník.
Heath už druhou posmrtnou sošku nezíská, ale můžeme držet palce filmu v kategoriích "Nejlepší výprava a dekorace" a "Nejlepší návrh kostýmů".
Herec Christopher Plummer, který v Imaginariu hraje samotného dr. Parnasse, si pak vysloužil nominaci v kategorii "Nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli" ve filmu The Last Station.
V pokračování najdete kompletní seznam nominovaných. Uvidíte, že Imaginarium má obzvlášť v kategorii "Nejlepší výprava a dekorace" hodně silného konkurenta...

Zítra na film jdu... Nevím, jak moc se těším...



Nejlepší mužský herecký výkon:
Jeff Bridges - Crazy Heart
George Clooney - Lítám v tom
Colin Firth - A Single Man
Morgan Freeman - Invictus: Neporažený
Jeremy Renner - Smrt čeká všude

Nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli:
Matt Damon - Invictus: Neporažený
Woody Harrelson - The Messenger
Christopher Plummer - The Last Station
Stanley Tucci - Pevné pouto
Christopher Waltz - Hanebný pancharti

Nejlepší ženský herecký výkon:
Sandra Bullock - Slabé místo
Helen Mirren - The Last Station
Cary Mulligan - An Education
Gabourey Sidibe - Precious: Based on the Novel 'Push' by Sapphire
Meryl Streep - Julie a Julia

Nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli:
Penélope Cruz - Nine
Vera Farmiga - Lítám v tom
Maggie Gyllenhaal - Crazy Heart
Anna Kendrick - Lítám v tom
Mo'Nique - Precious: Based on the Novel 'Push' by Sapphire

Nejlepší celovečerní animovaný film:
Koralína a svět za tajemnými dveřmi (Henry Selick)
Fantastic Mr. Fox (Wes Anderson)
Princezna a žabák (John Musker a Ron Clements)
The Secret of Kells (Tomm Moore)
Vzhůru do oblak (Pete Docter)

Nejlepší výprava a dekorace:
Avatar (výprava: Rick Carter a Robert Stromberg; dekorace: Kim Sinclair)
Imaginarium dr. Parnasse (výprava: Dave Warren a Anastasia Masaro; dekorace: Caroline Smith)
Nine (výprava: John Myhre; dekorace: Gordon Sim)
Sherlock Holmes (výprava: Sarah Greenwood; dekorace: Katie Spencer)
Královna Viktorie (výprava: Patrice Vermette; dekorace: Maggie Gray)

Nejlepší kamera:
Avatar (Mauro Fiore)
Harry Potter a Princ dvojí krve (Bruno Delbonnel)
Smrt čeká všude (Barry Ackroyd)
Hanebný pancharti (Robert Richardson)
Bílá stuha (Christian Berger)

Nejlepší návrh kostýmů:
Bright Star (Janet Patterson)
Coco Chanel (Catherine Leterrier)
Imaginarium dr. Parnasse (Monique Prudhomme)
Nine (Colleen Atwood)
Královna Viktorie (Sandy Powell)

Nejlepší režie:
Avatar (James Cameron)
Smrt čeká všude (Kathryn Bigelow)
Hanebný pancharti (Quentin Tarantino)
Precious: Based on the Novel 'Push' by Sapphire (Lee Daniels)
Lítám v tom (Jason Reitman)

Nejlepší celovečerní dokumentární film:
Burma VJ: Reporter i et lukket land (Anders Østergaard and Lise Lense-Møller)
The Cove (nominovaní budou určeni)
Food, Inc. (Robert Kenner a Elise Pearlstein)
The Most Dangerous Man in America: Daniel Ellsberg and the Pentagon Papers (Judith Ehrlich a Rick Goldsmith)
Which Way Home (Rebecca Cammisa)

Nejlepší krátký dokumentární film:
Katastrofa v Číně: Slzy Sečuánské provincie (Jon Alpert a Matthew O'Neill)
The Last Campaign of Governor Booth Gardner (Daniel Junge a Henry Ansbacher)
The Last Truck: Closing of a GM Plant (Steven Bognar a Julia Reichert)
Music by Prudence (Roger Ross Williams a Elinor Burkett)
Králík po berlínsku (Bartek Konopka a Anna Wydra)

Nejlepší střih:
Avatar (Stephen Rivkin, John Refoua a James Cameron)
District 9 (Julian Clarke)
Smrt čeká všude (Bob Murawski a Chris Innis)
Hanebný pancharti (Sally Menke)
Precious: Based on the Novel 'Push' by Sapphire (Joe Klotz)

Nejlepší neanglicky mluvený film:
Ajami - Izrael
El secreto de sus ojos - Argentina
La Teta asustada - Peru
Prorok - Francie
Bílá stuha - Německo

Nejlepší masky:
Božský (Aldo Signoretti a Vittorio Sodano)
Star Trek (Barney Burman, Mindy Hall a Joel Harlow)
Královna Viktorie (Jon Henry Gordon a Jenny Shircore)

Nejlepší hudba:
Avatar (James Horner)
Fantastic Mr. Fox (Alexandre Desplat)
Smrt čeká všude (Marco Beltrami a Buck Sanders)
Sherlock Holmes (Hans Zimmer)
Vzhůru do oblak (Michael Giacchino)

Nejlepší píseň:
"Almost There" - Princezna a žabák (hudba a text: Randy Newman)
"Down in New Orleans" - Princezna a žabák (hudba a text: Randy Newman)
"Loin de Paname" - Paříž 36 (hudba: Reinhardt Wagner; text: Frank Thomas)
"Take It All" - Nine (hudba a text: Maury Yeston)
"The Weary Kind (Theme from Crazy Heart)" - Crazy Heart (hudba a text: Ryan Bingham and T Bone Burnet)

Nejlepší film:
Avatar (producenti: James Cameron a Jon Landau)
The Blind Side (nominovaní budou určeni)
District 9 (producenti: Peter Jackson a Carolynne Cunningham)
An Education (producenti: Finola Dwyer a Amanda Posey)
Smrt čeká všude (nominovaní budou určeni)
Hanebný pancharti (producent: Lawrence Bender)
Precious: Based on the Novel 'Push' by Sapphire (producenti: Lee Daniels, Sarah Siegel-Magness a Gary Magness)
A Serious Man (producenti: Joel Coen a Ethan Coen)
Vzhůru do oblak (producent: Jonas Rivera)
Lítám v tom (producenti: Daniel Dubiecki, Ivan Reitman a Jason Reitman)

Nejlepší krátký animovaný film:
French Roast (Fabrice O. Joubert)
Granny O'Grimm's Sleeping Beauty (Nicky Phelan a Darragh O'Connell)
La Dama y la Muerte (Javier Recio Gracia)
Logorama (Nicolas Schmerkin)
A Matter of Loaf and Death (Nick Park)

Nejlepší krátkometrážní hraný film:
The Door (Juanita Wilson a James Flynn)
Instead of Abracadabra (Patrik Eklund a Mathias Fjellström)
Kavi (Gregg Helvey)
Miracle Fish (Luke Doolan a Drew Bailey)
The New Tenants (Joachim Back a Tivi Magnusson)

Nejlepší střih zvuku:
Avatar - Christopher Boyes a Gwendolyn Yates Whittle
Smrt čeká všude - Paul N.J. Ottosson
Hanebný pancharti - Wylie Stateman
Star Trek - Mark Stoeckinger a Alan Rankin
Vzhůru do oblak - Michael Silvers a Tom Myers

Nejlepší zvuk:
Avatar - Christopher Boyes, Gary Summers, Andy Nelson a Tony Johnson
Smrt čeká všude - Paul N.J. Ottosson a Ray Beckett
Hanebný pancharti - Michael Minkler, Tony Lamberti a Mark Ulano
Star Trek - Anna Behlmer, Andy Nelson a Peter J. Devlin
Transformers: Pomsta poražených - Greg P. Russell, Gary Summers a Geoffrey Patterson

Nejlepší vizuální efekty:
Avatar - Joe Letteri, Stephen Rosenbaum, Richard Baneham a Andrew R. Jones
District 9 - Dan Kaufman, Peter Muyzers, Robert Habros a Matt Aitken
Star Trek - Roger Guyett, Russell Earl, Paul Kavanagh a Burt Dalton

Nejlepší adaptovaný scénář:
District 9 (napsali: Neill Blomkamp a Terri Tatchell)
An Education (scénář: Nick Hornby)
In the Loop (scénář: Jesse Armstrong, Simon Blackwell, Armando Iannucci, Tony Roche)
Precious: Based on the Novel 'Push' by Sapphire (scénář: Geoffrey Fletcher)
Lítám v tom (scénář: Jason Reitman and Sheldon Turner)

Nejlepší původní scénář:
Smrt čeká všude (napsal Mark Boal)
Hanebný pancharti (napsal Quentin Tarantino)
The Messenger (napsali Alessandro Camon a Oren Moverman)
A Serious Man (napsal Joel Coen a Ethan Coen)
Vzhůru do oblak (scénář: Bob Peterson, Pete Docter; příběh: Pete Docter, Bob Peterson a Tom McCarthy)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lila Lila | Web | 2. února 2010 v 19:41 | Reagovat

hm, Avatar si (ne)překvapivě přisvojil jedny z nejlepších nominací...dobře ale je že nebyl nominován za scénář,protože ten ma slabý...ale k Imaginariu-je pochopitelné,že Heath nebyl nominován a sem ráda za ty dvě nominace pro samotný film :-)

2 Romi Romi | Web | 3. února 2010 v 7:50 | Reagovat

Gratuluji všem zůčastněným! A aspoň za ty nominace pro film.

3 Barley Barley | Web | 3. února 2010 v 11:31 | Reagovat

Jo jo snad Imaginárium promění aspoň ty dvě sošky i když za výpravu to podle mě získá Avatar. Ale aspoň jsem ráda, že to získá pořádný film (nedokázala bych si představit, že by Heatha porazilo nějaké Stmívání nebo něco...)

Jako Avatarovi taky fandím, přece je to povedený film...

4 Mima Mima | Web | 3. února 2010 v 15:16 | Reagovat

Neodvážim sa tipovať v technických kategóriách, pretože aj keď je tam Avatar, nikto nevie, ako sa Akadémia rozhodne... Zajtra na I. ideš? Kurnik! Ja môžem až o mesiac a pol :-( Potom musíš dať poriadne zhodnotenie!  :-D A teraz som sa ešte dozvedela, že mi presunuli Súboj titanov o dva týždne... Kopnúť!  :-D  :-D

5 Markot Markot | 4. února 2010 v 17:59 | Reagovat

Nominace jsou skvělé, ale obávám se, aby ceny Imaginariu nevyfoukla Královna Viktorie. Film jsem sice neviděla, ale podle ukázek je to povedené, v tomto směru bezpochyby.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama