Únor 2010

Heath opět v televizi! - akt.!

28. února 2010 v 17:15 | Nine (DH) |  Řekli o něm
Těšíte se na středu 3. 3.? Jestli ještě ne, tak vám možná dám důvod - Nova Cinema ve 21:50 totiž vysílá.........................................................................................................................................
........................................................... Klik na "Celý článek"

Hra "The Last Days of Heath Ledger"

26. února 2010 v 21:02 | Nine (DH)
Nabízím vám tu video jedné univerzitní hry, která zpracovává povídku Lisy Taddeo. Název: The Last Days of Heath Ledger. Jak píšou u videa:

"Hra The Last Days of Heath Ledger (jejíž název by se dal přeložit jako Poslední dny Heatha Ledgera) je fantasmagorická představa posledních dní života mladého herce. Mísení pravdy s výmysly, balady o lásce a filmu s nestvůrami. The Last Days zkoumá povahu celebrity, odvrácenou tvář slávy a nade vše - sílu vytrvalé lásky."

Ve hře se kromě postavy Heatha (Russell Stout) objeví například i Mary-Kate Olsen (Kerry Ipema), která údajně byla poslední, kdo s Heathem před jeho smrtí mluvil.


Heath v sobotu na TV Barrandov

25. února 2010 v 20:12 | Nine (DH) |  TV a jiná vystoupení
Tak v sobotu se (mám dojem, že premiérově) můžeme těšit v TV na další film s Heathem Ledgerem.
Tentokrát je to Beze mě: Šest tváří Boba Dylana z roku 2007. Je to moc zajímavý film, ačkoli možná nejvíc upoutá Cate Blanchet, která ztvárnila Boba Dylana v 60. letech, tedy pěkně bouřlivých letech.
No a kdy teda zapnout TV? V sobotu 27. 2. ve 20:05, kanál TV Barrandov!!!

Obsah v pokračování.

Matilda s babičkou

24. února 2010 v 18:46 | Nine (DH) |  Heathova rodina
Matilda Ledger se svou maminkou Michelle Williams vyrazily v pátek na procházku New Yorkem a doprovodem jim byla i Sally Ledger Bell, maminka Heatha Ledgera .


Ohlédnutí do historie

22. února 2010 v 21:49 | Nine (DH) |  Ostatní
22. únor.
Loni patřil Heathu Ledgerovi, když za roli Jokera v Temném rytíři získal sošku Oscara v kategorii Nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli. Bohužel si ocenění sám nemohl převzít, protože přesně rok a měsíc před vyhlášením vítězů 81. ročníku cen americké filmové akademie zemřel na předávkování předepsanými léky. Pro Oscara proto došli jeho otec, matka a sestra.

Připomenout si ten okamžik můžete v následujícím videu:


Václav Chalupa vzpomíná na natáčení s Heathem a Mattem Damonem

21. února 2010 v 21:19 | Nine (DH) |  Řekli o něm
Heath Ledger a Matt Damon se na place setkali při natáčení filmu Terryho Gilliama - Kletba bratří Grimmů. Ten se natáčel i v České republice a zahráli si v něm i čeští herci, včetně Václava Chalupy.
A tohle je úryvek z rozhovoru, který jsem našla v časopisu Žena a život (číslo 3), co nám dneska babička přinesla do sběru :

15 nejromantičtějších filmových okamžiků

20. února 2010 v 20:46 | Nine (DH) |  Ostatní
Tak opět další žebříček, tentokrát ze stránky www.buzzsugar.com . A jaký je ten úplně nejromantičtější moment?...

1. 10 důvodů, proč tě nenávidím


Patrick Verona v podání Heatha Ledgera jako enfant terrible se rozhodne vyznat svou lásku své spolužačce Kat (Julia Stiles) písničkou "Can't take my eyes of you".


Casanova na novinových stáncích

19. února 2010 v 19:11 | Nine (DH) |  Novinky
Pokud budete mít v pondělí cestu okolo trafiky, zajděte dovnitř... V pondělí se totiž na stáncích objeví DVD Casanova s Heathem Ledgerem v hlavní roli. Cena: 99 Kč.


10 důvodů dnes na Nově

14. února 2010 v 18:06 | Nine (DH) |  TV a jiná vystoupení
Jen připomínám, že za 2 hodiny (ve 20:00) na Nově začíná film s Heathem Ledgerem 10 důvodů, proč tě nenávidím!

Exkluzivní fotky z Heathova soukromého alba! - akt.

12. února 2010 v 14:07 | Nine (DH) |  To je Heath...
Aktualizace: Včera jsem poslední 3 fotky přidala z "nouzových" zdrojů, ale dnes už je najdete v dobré kvalitě!!! + jsou samozřejmě přidány překlady komentářů.

Po více než 2 letech po jeho smrti přišel v Austrálii časopis OK! s dosud neviděnými fotkami Heatha Ledgera z jeho soukromého alba. Moc za upozornění a zároveň zaslání fotek děkuji mat.ildě, a věřím, že budete mít stejnou radost jako já. Komentáře k fotografiím poskytla Heathova rodina nebo přátelé.

10 důvodů v neděli na Nově!

11. února 2010 v 10:57 | Nine (DH) |  TV a jiná vystoupení
TV stanice Nova se rozhodla zpříjemnit divákům nedělní večer romantickou komedií 10 důvodů, proč tě nenávidím, kterou si Heath Ledger v roce 1999 zcela dokořán otevřel dveře ke slávě a velkým filmovým projektům.
Kdo tedy chce příjemně zakončit víkend, ať si zapne v neděli ve 20:00 Novu!

Imaginárium dr. Parnasse - recenze Pevnosti

11. února 2010 v 10:35 | Nine (DH) |  Imaginarium dr. Parnasse
Měla jsem vyhlídlý měsíčník Pevnost (únorové číslo), jelikož na obálce je Johnny Depp jako Kloboučník z chystané Alenky v říši divů jako lákadlo na největší letošní trháky.
Mile mě potěšila recenze Imaginária na straně 82, co už ovšem méně - že doktor Parnassus už není Parnassus, nýbrž ParnassIus (takže v pokračování se nejedná o překlep, ale o poctivý opis ).


Jude Law dále "jako" Heath

8. února 2010 v 8:00 | Nine (DH)
Už loni v říjnu jsem tu psala, že Heathova rodina spolu s losangeleskou základnou Australians in Film (AIF; Australané ve filmu) pomáhá hledat nové talenty z rodné země Heatha. Vítěz dostane jakési stipendium, letenku do Ameriky a děj se vůle Hollywoodu .
Celý tento článek si můžete připomenout zde.

V této souvislosti je ovšem nyní třeba zmínit i Juda Lawa, který nejenže pomohl dokončit Heathův poslední film Imaginárium dr. Parnasse, ale letos také zasedne v porotě, jež někdy v těchto dnech (v únoru) vybere hereckého talenta a ten pak bude moct zkusit štěstí v "továrně na sny".

Jude Law byl nabídkou porotce potěšen:
"Jsem rád a poctěn, že můžu udělat alespoň tohle, aby Heathův odkaz žil dál. Byl to skvělý herec a báječný chlap a je příhodné, že existuje něco jako toto stipendium udělované jeho jménem."

5 oscarových křivd

6. února 2010 v 11:53 | Nine (DH) |  Ostatní
Will Allen se ve svém článku pěkně obul do Americké filmové akademie, která každý rok uděluje snad nejpopulárnější filmové ceny - Oscary. Pro letošek změnila pravidla - volí se už z 10 namísto 5 filmů v kategorii těch nejlepších. Jenže v ostatních kategoriích zůstává počet nominovaných stále na 5... Will Allen se domnívá, že stejně budou vítězit hrané filmy a mnoho režisérů, herců a scénáristů tak zůstane "bez povšimnutí". Vybral pak 5, podle něj, největších nespravedlností, kterých se Akademie dopustila:

1. HEATH LEDGER - Oscar za Nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli v Temném rytíři (2008)
Ta nespravedlnost není v tom, že sošku vyhrál. Zasloužil si vítězství. Ona křivda je v důvodu, proč vyhrál. Myslím, že kdyby Ledger nezemřel, nezískal by ani nominaci. Film a postava totiž je inspirovaná komiksem ze 70. let... Proč si myslíte, že Christopher Nolan, režisér Temného rytíře, byl vyškrtnut z nominací za nejlepší režii?

Krátce

5. února 2010 v 11:35 | Nine (DH) |  Ostatní
Jen dvě kratičké zprávy ze světa, které se nějak týkají Heatha...:

Heathův strýc jde do vězení

Hayden Ledger, strýc Heatha Ledgera, si v Perthu odsedí 8 měsíců ve vězení. Obviněn byl už loni, když u něj v roce 2008 policie našla 3 ukradené malé "bagry".

Joker jako stalker

Dennis Shaun Bowman (26) se rád předváděl v kostýmu inspirovaném Heathovým Jokerem z Temného rytíře. Na tom by nebylo nic špatného, kdyby ovšem takto neobtěžoval a nepronásledoval 29letou herečku Kimberly Kardashian. Ta už si teď ovšem může oddechnout, neboť soud Bowmanovi zakázal se k herečce přiblížit na více jak 500 yardů. Také ji nesmí žádným způsobem kontaktovat a nesmí vlastnit žádné zbraně.

IMAGINARIUM DR. PARNASSE - moje recenze

4. února 2010 v 9:54 | Nine (DH) |  Imaginarium dr. Parnasse
Jak jsem psala, včera jsem zašla do kina na Imaginarium dr. Parnasse...
Celé moje hodnocení - rozdělené do dvou částí na obecné a podrobné s možnou trochou spoilerů - najdete v pokračování...

2 oscarové nominace pro Imaginarium!

2. února 2010 v 19:16 | Nine (DH) |  Imaginarium dr. Parnasse
Dnes ráno Imaginarium dr. Parnasse obdrželo dvě nominace na ceny Akademie, tedy Oscary - letos již 82. ročník.
Heath už druhou posmrtnou sošku nezíská, ale můžeme držet palce filmu v kategoriích "Nejlepší výprava a dekorace" a "Nejlepší návrh kostýmů".
Herec Christopher Plummer, který v Imaginariu hraje samotného dr. Parnasse, si pak vysloužil nominaci v kategorii "Nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli" ve filmu The Last Station.
V pokračování najdete kompletní seznam nominovaných. Uvidíte, že Imaginarium má obzvlášť v kategorii "Nejlepší výprava a dekorace" hodně silného konkurenta...

Zítra na film jdu... Nevím, jak moc se těším...