Imaginarium Terryho Gilliama

19. prosince 2009 v 8:27 | DH |  Imaginarium dr. Parnasse
Ještě žádný rozhovor nepřináším, ale nabízím vám další video, které je tak trochu "film o filmu".
Klikněte na tento odkaz a pak vpravo si jen vyberte formát a sledujte . (Ujistěte se, že jste překliklý na "Featurette".) Sledujte, jak vás Terry Gilliam provede vznikem tohoto fantastického filmu... (V pokračování je odposlouchaný hrubý překlad toho, co Terry říká.)


Překlad:

Terry: "Ahoj. Tohle jsou Apple Trailers a tohle je Terry Gilliam, režisér Imaginaria dr. Parnasse. Už brzy ve vašich kinech, 25. prosince. Proč tu sedíte a koukáte se na tohle, proč si nejde koupit lístky dopředu, jděte ven, tenhle film vám změní život."

TERRY GILLIAM

DISKUTUJE O UMĚLECKÉ STRÁNCE SVÉHO FILMU

IMAGINARIUM DR. PARNASSE

Terry: "Když jsme začli tenhle projekt, neměl jsem vůbec tušení, nic, nepopsaná tabule, prázdno, krrch! 'Pojďme udělat něco originálního,' říkal jsem."

Terry: "Dával jsem dohromady knihu nápadů, zatímco jsem hledal pro film peníze. A - začali jsme s několika kresbami. První idea, vlastně základ filmu, byl prastarý vůz, kočovné divadlo přijíždějící do moderního Londýna. Začal jsem kreslit a vznikl z toho tenhle malý vagon, který je tak trochu absurdní, protože je tolik disproporcionální, všechno na něm bylo špatně. Chtěl jsem něco, co bude na ulicích Londýna vypadat tak bizarně, nesmyslně, pozoruhodně. A nikdo té kresbě nevěnoval pozornost. Zkonstruovali jsme to tak, že se dá otevírat jako leporelo, stane se z něj takovéhle divadlo. Když už jsem měl tenhle nápad, pomyslel jsem si, 'No, pojďme začít tím, že projdeme kouzelným zrcadlem do míst, kde naše představivost může rozkvést.'

Terry: "Měli jsme spoustu různých prvků, v podstatě, tohle je malá představa... V podstatě, je to něco jako napodobenina oltáře, jako bychom kombinovali náboženství. Je to jako, je to milovaný oltář v převleku, ale je to taky příjemné místo k hraní šach a k povídání, takže tímhle jsme začli. Propracovali jsme to, takže vespod byl oheň, bylo to jako žití na vrcholu radiátoru. Takže jim nahoře neumrznou zadky, když se tam sejdou doktor Parnassus a pan Nick, zůstanou v teple. Jedna ze scén Imaginaria jsou tahle hejna medúz. V chapadlech drží spoustu alkoholiků. Každá z nich lapila jiného alkoholika, ve skutečnosti každé chapadlo má takovou ruku, na kterém ten mužík visí, vlastně to byla ruka s tváří, pusou a párem rukou."

Terry: "Pěkná část Imaginaria byla, když Diego (možná, moc nerozumím) vstoupí a to, co kolem něj pak je, je neobyčejný svět fantasy, obzvlášť tenhle velký balón. Tahle myšlenka se mi moc líbila. Parnassus má svůj balón s očima, nosem, očima, nosem, pořád dokola, je to několik hlav, chtěli jsme, aby to vypadalo divně."

Chlapec: "Trefa! Jóó"

Terry: "Když je film v momentu, kdy Parnassus ještě není tak starý, omládne, a byl zamilovaný do světa, který tvořil. Bylo to založeno na umělecké tvorbě Maxfielda Parrishe. Krásná řeka, loď plující po té řece, nově nalezená láska, a to vše samozřejmě končí lekcí něhy, dokud nepřiplují do části, kterou vlastní pan Nick. K řece vedou tyhle úchvatné schody, a pak ale celá řeka je špinavá, s olejovou skvrnou a plovoucích krámů v ní. Celou dobu pan Nick čeká, až bude moct co nejlépe zničit zbylou krásu romantiky.
Tyhle světy jsou z mé představivosti. Předstírám, ať je tam jakákoliv postava, prostě to nechám běžet. A když mám inspiraci z něčeho, co se skutečně stalo, přinutím postavy, aby nápadu posloužily, takže když se chci zbavit sestry, udělám to na plátně.

VŠECHNY FOTKY A KRESBY ZAPŮJČILI DAVE WARREN, TERRY GILLIAM A IMERY WATSON.

Omlouvám se, ale ke konci jsem Terrymu už skoro vůbec nerozuměla .
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kaitlyn Kaitlyn | 19. prosince 2009 v 16:15 | Reagovat

V Bontonlandu mají nový kalendář Heatha na rok 2010, tentokrát je na titulní straně fotka ze Zkrocené hory, a prý je v něm i plakát :)

2 Mima Mima | Web | 19. prosince 2009 v 18:38 | Reagovat

Ďakujem za preklad, nemala by som šancu:)

3 Markot Markot | Web | 19. prosince 2009 v 22:18 | Reagovat

Do webu jsem ti dala rozhovor s Terrym pro Vanity Fair, nečetla jsem to, tak nevím co tam je:D
To video je dobrý, skvělý překlad ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama