Listopad 2009

Diplomek pro Mimu

29. listopadu 2009 v 10:01 | DH |  Soutěže
Za poslání fotek do soutěže NEJ fotka Heatha jsem slíbila diplomy. Tak tady je první - pro Mimu .
Vám ostatním dodělám postupně, ale asi to zas bude trvat .


10 Things I Hate About the Dark Knight

28. listopadu 2009 v 14:54 | DH |  Videa
Dnes jsem sem přidala video, kde byly spojené trailery na Sweeneyho Todda a Imaginarium dr. Parnasse. A Mima mi "doporučila" podobnou koláž, která se tentokrát týká dvou filmů s Heathem Ledgerem - 10 důvodů, proč tě nenávidím a Temný rytíř. Je to natolik úžasné, že, kdo jej neznáte, určitě se podívejte :


Putovní pyžamo

28. listopadu 2009 v 13:05 | DH |  Řekli o něm
Tentokrát Sienna Miller zavzpomínala na Heatha Ledgera.
Rozhovor z roku 2008 poslala mat.ilda .

Sweeney nebo Parnassus?

28. listopadu 2009 v 10:00 | DH |  Imaginarium dr. Parnasse
Znáte film Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street s Johnny Deppem v hlavní roli? No pokud ne, tady máte trailer.


Ale co to, co to? Melodie a hlas patří k jinému filmu!
Ano, ano. Elelovett (autor videa) si pohrál a spojil dva trailery dohromady - zmiňovaného Sweeneyho Todda a Imaginarium dr. Parnasse. A musím s ním souhlasit, že melodie i průvodce k Sweeneymu pasují perfektně. Co si myslíte vy?

Jedna, dvě, Tony jde. ...

27. listopadu 2009 v 10:41 | DH |  Imaginarium dr. Parnasse
A co nese? Další klipy z Imaginaria dr. Parnasse, jehož premiéry se v České republice i na Slovensku dočkáme až příští rok...

Čas se krátí...


Ideální domov...


Milý Ježíšku...

26. listopadu 2009 v 18:48 | DH |  Ostatní
Kdybyste náhodou nevěděli, o co si napsat Ježíškovi, můžete zauvažovat třeba o těchto plakátech (jsou i v pokračování!)...:

Rozměr 61x91 cm, více informací a objednávka zde.


Pozn.: Všechny odkazy na objednávku plakátu jsou orientační, na internetu najdete více e-shopů, kde vybrané plakáty Ježíšek může sehnat .

A vítězem se stává.....!

26. listopadu 2009 v 17:31 | DH |  Soutěže
Původně jsem ohlašovala konec soutěže NEJ fotka Heatha na 22. listopad, ale přeprala mě viróza (ovšem nakonec jsem jí dala pořádný knockout , jen ještě rýma a kašel se nevzdaly ), tudíž jste mohli hlasovat o pár dní déle. Avšak - NOT ANYMORE! Vyhlašuji vítěznou fotku!

Celkem 29 hlasy jste rozhodli o této NEJ fotce Heatha:

Celkové výsledky:
1. fotka - 3 hlasy
2. fotka - 5 hlasů
3. fotka - 1 hlas
4. fotka - 1 hlas
5. fotka - 9 hlasů
6. fotka - 1 hlas
7. fotka - 5 hlasů
8. fotka - 2 hlasy
9. fotka - 29 hlasů
10. fotka - 0 hlasů
11. fotka - 4 hlasy
12. fotka - 1 hlas
13. fotka - 2 hlasy
14. fotka - 1 hlas
15. fotka - 12 hlasů
16. fotka - 2 hlasy
17. fotka - 5 hlasů


Ale myslím, že je to sice NEJ fotka, ale ostatní jsou nej fotky taky .


Ale abych to "nezamluvila", už žhavíte Nova Cinema? Od 20:00 tam na vás čeká Zkrocená hora .

Zkrocená hora dnes na Nova Cinema!

26. listopadu 2009 v 10:00 | DH |  TV a jiná vystoupení
Netroufám si vás ještě předtím, než zalehnu se kurýrovat, neupozornit na to, že dnes od 20:00 stanice Nova Cinema vysílá film Zkrocená hora, ve které zazářili Heath Ledger a Jake Gyllenhaal, a to tak, že byli oba nominováni na Oscara (bohužel ani jeden nakonec nominaci v sošku neproměnil).

A já jen doufám, že ke mně bude blog.cz milosrdný a předpřipravený článek skutečně vyšel...


Omluvte mě, prosím

23. listopadu 2009 v 13:46 | DH |  Ostatní
Dneska jsem navštívila lékaře - kašel, bolesti hlavy a kloubů, zvýšená teplota. Diagnóza: v lepším případě jen viróza (a ne třeba prasečí chřipka)... Doporučená léčba: Fyzický klid a žádná škola.
(Což mě moc nepotěšilo, protože hned zítra píšu 2 zápočtové testy a ve středu mám přednášet seminárku na politologii, takže nevím, jak moc řešit to půjde .)
Každopádně mě teď na nějaký ten den omluvte a držte pěsti . A mějte se fanfárově!


Michelle Williams poprvé mluví o "krásném" Heathovi

18. listopadu 2009 v 8:14 | DH |  Řekli o něm
Hádejte, kdo následující moc pěkný rozhovor (z 13. 3. 2008) s Michelle poslal?
Mat.ilda. Moc děkuji .

"Měl v sobě nekontrolovanou energii," řekla americkému magazínu Interview. "Vřelo to v něm. Vyskočil by z postele. Tak dlouho, co jsem ho znala, zápasil s nespavostí. Měl prostě tolik energie. Myšlenky se mu rojily, rojily, rojily - pořád rojily. Měl talent na všechno, na co svou mysl upnul. Neznal hranic. Myslím, že zajímavá věc na Heathovi, což lidé možná zcela objevili až po jeho smrti, je, jak zranitelný byl. Můžete to vidět v jeho výkonech, ale je snadné to přehlédnout, protože byl tak urostlý a krásný a silný a mužný. Ale vždy tu pod tím byla citlivost. Takový on byl."

Hle! Další video!

17. listopadu 2009 v 23:30 | DH |  Imaginarium dr. Parnasse
Tedy doufám, že tu ještě nebylo, ale myslím, že ne. A i kdyby - no a co? Takže dost řečí a koukněte :


Heath a jeho The Masses

16. listopadu 2009 v 8:41 | DH |  To je Heath...
V únoru 2007 Heath Ledger představil veřejnosti svoji další dovednost, tentokrát hudební, a uvedl klip "The Masses". Toto video jsem vám tu už jednou nabízela...


... dneska k němu přibydou fotky, které zaslala mat.ilda . Nejprve ovšem ještě nějaké informace .
Dívka, kterou Heath režíruje, se jmenuje Grace Woodroofe, 17letá rodačka z Perthu. Heath jí pomáhal s jejím prvním sólovým albem, které ovšem do té doby nevyšlo.
V srpnu 2007 nicméně Heath režíroval slečnu Woodroofe pro její první hudební video, cover pro Quicksilver Davida Bowieho.

A teď hurá na fotky, které najdete v pokračování.

Heath Ledger podrážděný a ustaraný

15. listopadu 2009 v 10:39 | DH |  Řekli o něm
Následující článek vyšel v novinách krátce po Heathově smrti. Jak strávil Heath své poslední vánoční svátky?

+ vzácné chvíle s Matildou (fotky) v pokračování


Ukázky písniček z Imaginaria!

13. listopadu 2009 v 8:51 | DH |  Imaginarium dr. Parnasse
Já to sem neumím přendat . Mno, ale to nevadí .
Poslechněte si dvě písničky, které zazní v Imaginariu dr. Parnasse . Stačí kliknout na tento odkaz a buď si přečíst článek a nebo rovnou srolovat dolů a tam písničky najdete.
Jmenují se "We Love Violence" a "We Are the Children of the World".

Dane Cook chce Hádankáře

12. listopadu 2009 v 16:51 | DH |  Batman 3
Když budu mluvit za sebe, Danea Cooka neznám, ale když jsem na zprávu, že se zajímá o roli Hádankáře v třetím Nolanově Batmanovi, narazila a přečetla celý článek, většinou jsem se dočkala reakcí, jež bych shrnula: "WTF???"

Nicméně stále není jisté, že se Nolan vůbec k výborně načaté sérii netopýřího muže vrátí. Doteď se věnoval, podle traileru, strhujícímu Inception:


To už je ale ve finále, a tak jsou fanoušci opět ve velkém napětí, jak to s Batmanem tedy bude dál... A dočkat se nemůže právě ani herec komik Dane Cook, který v rozhovoru pro MTV řekl:

"Miluju novou sérii, Temného rytíře a Batman začíná. Pokud přijdou s Hádankářem - novým Hádankářem, jako přišli s novým Jokerem - byl by to odvaz. Šel bych do toho."

A jak by si svého Hádankáře představoval? Filmoví znalci si asi budou umět lépe představit - inspirovat by se chtěl filmem Vrána, ale postavu by pojal "pořád komediálně".Lindsay Lohan a Heath Ledger

12. listopadu 2009 v 8:39 | DH |  Novinky
Lindsay Lohan se momentálně pere s pořádnými problémy - požívala velké množství léků a drog, dokonce se prý i řezala a jinak ubližovala. Její rodiče se dokonce báli, že by mohla zemřít...
Tohle všechno odhalily nahrávky, které pořídil její otec Michael a nechal je zveřejnit. (Prý v jejich zveřejňování bude pokračovat do doby, než jeho dcera podstoupí rehabilitaci.)

Z nich ovšem na povrch vyplavalo i něco jiného... Nene, titulek neodkazuje na jistou podobnost mezi Heathem a Lindsay...

Heath Ledger a Lindsay Lohan spolu tajně chodili. V době, kdy Heath zemřel! Prozradila a zároveň to potvrdila Lindsayina matka Dina:

"Protože když je opilá nebo si k tomu vezme ještě Adderall, bude provádět něco podobného jako Heath Ledger, bez přemýšlení. A ona s Heathem chodila, když zemřel," řekla Dina po telefonu svému ex-manželi Michaelovi. "Nevím, jestli to víš, ale já jo, protože bych ji nechala odejít a oni byli přátelé. Velmi, velmi blízcí, OK?"


Heathova rodina Imaginarium ještě neviděla

10. listopadu 2009 v 13:13 | DH |  Heathova rodina
Terry Gilliam v následujícím rozhovoru mluvil mimo jiné i o tom, že díky Heathově smrti je možná film lepší, než by býval byl:

"Řekli jsme si, že film bude výjimečný, jiný," prozradil Terry Gilliam na tiskové konferenci v Los Angeles. "Někteří lidé si dokonce myslí, že takhle - s Johnny Deppem, Colinem Farrellem a Judem Lawem - je to lepší, protože pro diváky je tak ve filmu více překvapení. Pořád se objevuje něco nového."

A recenze se většinou shodují v tom, že jmenovaná trojice kamarádů, která roli Tonyho v Imaginariu dr. Parnasse dokončila po Heathově smrti v lednu 2008, hraje až překvapivě podobně jako původní představitel:

"I z tohoto důvodu jsem chtěl, aby to hráli jeho přátelé, kteří ho hráli," zdůvodnil režisér. "Colin dokonce v jeden okamžik řekl, že jakoby Heatha cítil... Heath měl silného ducha a zůstal tu s námi mnohem déle, než většina lidí chápe."

(Přesto) podotýká, že Heathova rodina ještě poslední film svého syna a bratra neviděla... Co si o tom Terry Gilliam myslí?

"Vžycky jsme si mysleli, že to pro ně bude těžké.... Rozhodli se, že raději počkají a podívají se na film, až sami budou chtít ve svém volném čase."
"Myslím, že byli pod silným tlakem v souvislosti s Temným rytířem," pokračuje režisér. "Chci se prostě držet zpátky a nechat je, ať se rozhodnou sami, co se svým časem udělají a kdy se na film podívají."


Plakátové šílenství pokračuje

10. listopadu 2009 v 12:58 | DH |  Imaginarium dr. Parnasse
Sotva jsem utřídila Galerii, hned mohu rozšířit složku Plakáty k Imaginariu.
Teprve včera byl zveřejněn následující plakát, který se soustředí především na Heatha Ledgera v roli Tonyho. Dosavadní plakáty byly buď koncentrované na Lily Cole v roli Valentiny a okolo ní zbytek postav, nebo naopak se jednalo o plakáty kolektivní (pokud pominu plakáty jednotlivých hlavních rolí). A přitom Heath Ledger ve své nedokončené roli je asi největším tahákem filmu Terryho Gilliama...

A pozor! To není vše! Když jsem v titulku článku mluvila o plakátovém šílenství, neměla jsem na mysli jen tento poster. Ale i následujících 6, které do kin lákají Korejce. Vděčit za jejich zaslání můžeme čím dál větší přispěvatelce na blog mat.ildě :

Galerie v novém

9. listopadu 2009 v 11:21 | DH |  Novinky
Konečně jsem se vrhla na úpravu Galerie. Je teď uklizená a hlavně roztříděná:
•Diplomky - to mi připomíná, že jsem všem, co zaslali fotky do soutěže NEJ fotka Heatha slíbila diplom
Samozřejmě galerie budou průběžně doplňovány!