Říjen 2009

Matilda oslavila 4 roky

31. října 2009 v 17:30 | DH |  Heathova rodina
Matilda Rose Ledger, dcera Heatha Ledgera a Michelle Williams, minulý týden ve středu 28. října oslavila už 4. narozeniny! Se zpožděním

VŠECHNO NEJLEPŠÍ!!!

V pokračování najdete spoustu dalších fotek...

Výlet do Imaginaria - 8 klipů!

30. října 2009 v 17:08 | DH |  Imaginarium dr. Parnasse
Takovéhle návraty mám nejradši! Tři dny bez internetu a když se konečně k němu dostanu a zadám vyhledávání novinek s Heathem Ledgerem, vyskočí na mě napřed videoklip, který režíroval, a pak 8 (OSM!!! ) nových klipů z Imaginaria dr. Parnasse, které nám přesunuli až na leden příštího roku... Všechny je najdete v pokračování a jsou prostě ÚŽASNÉÉÉÉ!


Rapper: Forster-Jones, režie: Heath Ledger

30. října 2009 v 16:42 | DH |  Novinky
Teprve krátce je na internetu k vidění a poslechu videoklip australského rappera N'fa Forstera-Jonese, který si k režii přizval svého kamaráda z dětských let - Heatha Ledgera.
Název písničky zní "Cause An Effect" a klip je dlouhý 3 minuty a 32 sekund. Forster-Jones tvrdí, že video natočili za jeden den v garáži Heathova plážového bytu. Ostatně o tom, jak klip vznikl, je druhé video.


Klip o klipu:


Rapper řekl: "Natáčeli jsme to v Sydney a Heath v té době bydlel v Bronte. Jako obvykle mi zavolal, v nějakou šílenou hodinu a říkal něco jako 'N'fa, mám takový nápad na video. Pojďme něco zkusit natočit s malým rozpočtem, co máme.' V režírování byl velmi dobrý a vždy vám dal přesnou představu. Takže v podstatě, den předtím jsme se sešli, dali dohromady pár nápadů a oblečení, obrovský arch papíru, černý závěs. Zkontaktovali jsme dva úžasné maskéry a ten den kdy jsme to točili, jsme měli k dispozici jen pár světel, tří barev: červenou, černou, bílou; jednu kameru a celé jsme to natočili v garáži. Hlavní myšlenkou bylo udržet to v umělecké úrovni."

Dále vzpomíná: "Každý den děkuji bohu, že jsem tenhle kousek svěřil Heathově režii."


Klip byl poprvé předveden začátkem října na římském filmovém festivalu, kde proběhla jakási přehlídka Heathových filmů.

Arrivederci!

27. října 2009 v 7:28 | DH |  Ostatní
Ne že by tu poslední dny přibývaly nějaké články, ale do pátku nyní nepřibydou určitě - odjíždím se plně soustředit na atletiku . Tak se mějte všichni parádně a užívejte případných prázdnin!

Michelle Williams a Matilda v New Yorku

26. října 2009 v 10:32 | DH |  Heathova rodina
Heath Ledger měl zrovna týden pauzu od natáčení Imaginaria dr. Parnasse a tuto dobu trávil v New Yorku. Doufal, že za ním přiletí i jeho dcerka Matilda, ale nakonec se nedočkal - Michelle se tento nápad nepozdával a nepřipadalo jí vhodné, aby takto malé dítě cestovalo letadlem. Matilda už tak svého tátu nikdy neviděla živého - Heath Ledger zemřel 22. ledna 2008 v apartmánu v New Yorku...

Teď, když je Matilda malá slečna, se i s maminkou vydala do "Big Apple", jak se NY přezdívá, a fotografové (lépe řečeno paparazzi) je na letišti (v sobotu večer 24. října) zastihli - fotky v Celém článku .
(Když Michelle zjistila, že si na ni paparazzi počíhali, zavolala si na pomoc policisty, aby se i s Matildou z letiště dostali do čekajícího auta.)


Nové videóóó ;-)

21. října 2009 v 8:57 | DH |  Imaginarium dr. Parnasse
Mě vždy tak potěší nový pohled na Imaginarium dr. Parnasse. A voala - je tu zas .
Tentokrát nám video nabízí nové scény, rozhovor s režisérem Terry Gilliamem a taky nahlédnutí na natáčení Heathových scén (ty už jsem vám tu nabízela; tři dny po jejich natáčení Heath zemřel...).
Vážení, kochejte se :


A nezapomeňte hlasovat v anketě o NEJ fotku Heatha tadyyyyyyy!

Soutěž NEJ fotka Heatha

17. října 2009 v 12:41 | DH |  Soutěže
Přihlášky uzavřeny, soutěž tedy může vypuknout. Napřed ovšem ještě něco málo k pravidlům, nebo spíše k tomu, jak bude soutěž probíhat:

Svoje nejoblíbenější nebo jiné nej fotky zaslaly gyllenhaal-ka, mat.ilda, mima♥, pusy a některé fotky jsou i ode mě.

A teď k samotnému hlasování. Vypsala jsem, ať každý pošle dvě fotky, ale kolikrát to dopadlo tak, že jste jich poslaly víc a ať kdyžtak vyberu. A copak to jde?

Takže zkrátka a jednoduše, v soutěži jsou VŠECHNY fotky, které jste zaslaly.

Jak jsem předesílala v článku SOUTĚŽ - poslední přihlášky, nevolíme hlasováním toho, kdo zaslal nejlepší fotku, ale tu samotnou nejlepší fotografii!!!

Fotky jsem orámovala a opatřila číslem, které pak zvolíte v anketě . Počet hlasů je neomezený (resp. to stejně nemůžu ovlivnit ) a během soutěže nebudou vypadávat žádné fotky. Hlasovat budete moct celý měsíc, předběžné datum uzavření hlasování je 22. listopadu, ale vyhrazuji si právo (si připadám tou frází tak odborně ) datum změnit.

A pokud můžete na svém blogu nebo stránkách zveřejnit odkaz na tuto soutěž, budu ráda, ale je to jen na vás .

To je snad vše, takže se pusťte do hlasování .

Přidána 17. fotka!

UPDATED: Nový plakát, nové ukázky z Imaginaria

15. října 2009 v 11:17 | DH |  Imaginarium dr. Parnasse
Úplně odlišný plakát k Imaginariu dr. Parnasse je nyní k dispozici online... Myslím, že označení "hot" je docela výstižné...:

UPDATED:
Plakát ve vysokém rozlišení naleznete T A D Y !!!
A pokud rozbalíte Celý článek, můžete si prohlédnout ještě 2 fotky z filmu, které pocházejí z videa níže, a výřez Heatha jako Tonyho z plakátu.


A tady je video s názvem Behind the Mirror.
Podíváme se do zákulisí natáčení, vyslechneme pár rozhovorů s Terry Gilliamem a dalšími tvůrci filmu a herci, ale hlavně nás čekají i nové ukázky z filmu! A ne málo, včetně klipů s Johnny Deppem, Judem Lawem a Colinem Farrellem.


Máte z videa taky takovou radost jako já?

Rozhovor s Gilliamem + staronový plakát

14. října 2009 v 9:44 | DH |  Imaginarium dr. Parnasse
Kinematografický snílek a bývalý Python Terry Gilliam v rozhovoru pro Times Out mluví o boji přivést svou vizi Imaginaria doktora Parnasse k životu, zvláště poté, co mu zemřela hlavní hvězda, Heath Ledger.


Ruce pryč! v TV

13. října 2009 v 16:45 | DH |  Novinky
Pro "noční ptáky" tu mám pozvánku na 24. 10. 2009, kdy na ČT1 budou od 00:10 vysílat australský film Ruce pryč (Two Hands), ve kterém hlavní roli ztvárnil tehdy 20letý Heath Ledger .

SOUTĚŽ - poslední přihlášky

12. října 2009 v 11:33 | DH |  Soutěže
Soutěž o nejhezčí fotku Heatha už je vyhlášená dlouho, ale pro jistotu ji ještě připomínám.

Takže máte-li nějakou oblíbenou fotku Heatha (z filmu, s rodinou, je to jedno), zašlete odkaz na ní do komentářů (nebo mně e-mailem na 9nine9@seznam.cz) a hlasováním pak rozhodnete, která fotka je ta nej . (Takže to nebude o zasilateli fotky, ale o fotografii samotné ).

Více informací je zde. Přihlášky uzavřu koncem tohoto týdne a pak to vypukneeeee .


Úžasné plakáty k Imaginariu

11. října 2009 v 15:17 | DH |  Imaginarium dr. Parnasse
Wau! To je prostě nádhera! No jen se sami podívejte na následující francouzské (ačkoli ten první je asi španělský a druhý anglický) plakáty k Imaginariu dr. Parnasse! Všechny je najdete v pokračování článku, tak šup tam !
Jo a ještě něco! Na závěr se na vás těší fotky z natáčení, dosud neviděné .


Gilliam: Kde sakra je ten Heath?

10. října 2009 v 15:54 | DH |  Imaginarium dr. Parnasse
6. 10. 2009 mělo Imaginarium dr. Parnasse premiéru v Londýně. Na ní nechyběly hlavní hvězdy, ani režisér Terry Gilliam. Ovšem nedochvilnost jednoho z hlavních představitelů ho "rozčilovala":

"Nevím, kde dneska večer (Heath) je, začíná mě pěkně vytáčet. Máme tu premiéru, tak kde sakra jsi?"

Heath: Chci prostě žít

10. října 2009 v 15:32 | DH |  Rozhovory
Chtěla bych na blog přeložit co nejvíce rozhovorů s Heathem. Podle dosavadního počtu (1) to tak sice nevypadá, ale budu se snažit .
Následující je velice obsáhlý, víceméně pokrývá Heathovo dětství, dospívání a začátek hvězdné kariéry... Pochází z období po úspěchu Příběhu rytíře.

Nový trailer Imaginaria

8. října 2009 v 9:13 | DH |  Imaginarium dr. Parnasse
Tak když jsem vás (a musím se přiznat, že i sebe, když jsem takové titulky četla na zahr. webech ) takhle navnadila, tumáte:


A teď mi najděte 5 rozdílů oproti traileru z minulého měsíce .


Přibyla zelená obrazovka, komu je film přístupný; Sony Pictures Classics jako distributor a pak tedy já osobně žádný rozdíl nevidím. Bohužel, protože jsem se těšila na nové ukázky . Zas až na konci, ale prostě v samotném traileru ani ň . Zkrátka, Sony Pictures Classics se nějak musela do traileru dostat, když tak dlouho američtí distributoři váhali a oni se toho nakonec ujali .

Věřím ale, že stejně jako já, nelitujete, že jste se na trailer koukli minimálně 2x, protože je vskutku povedený! Škoda jen, že tu premiéru nám odsunuli až na 21. 1. 2010...

Co dělat, když vám zemře herec při natáčení

7. října 2009 v 9:58 | DH |  Ostatní
Na článek jsem narazila náhodou, když jsem pátrala po více informacích o odkladu premiéry Imaginaria Dr. Parnasse.
Je jakýmsi důkazem, že nejen Terry Gilliam se musel potýkat se smrtí hlavní hvězdy svého filmu. Ale jak to řešili jeho předchůdci, o tom následující článek:

Premiéra Imaginaria se odkládá

7. října 2009 v 9:42 | DH |  Imaginarium dr. Parnasse
Na tuhle zcela neveselou novinku jsem přišla na blogu Barley. Ale už je to tak, i na ČSFD.cz je napsáno, že premiéra v ČR je AŽ 21. 1. 2010. Slovenská zatím zůstává 10. 12. 2009 (Mimo, teď pro změnu závidím já tobě ).

Heath Ledger pomáhá mladým a nadějným talentům

7. října 2009 v 8:58 | DH |  Ostatní
Rodina Heatha Ledgera a losangeleská základna Australians in Film (AIF) se angažují v novém pátrání po mladých australských hereckých talentech, kteří by udrželi ducha zemřelé hvězdy Temného rytíře, Heatha Ledgera.

Heath Ledger's back!

6. října 2009 v 14:01 | DH |  Řekli o něm
No bohužel ne tak doslova... Po téměř dvou letech od své smrti se ovšem vrací na plátna kin ve filmu Imaginarium dr. Parnasse, jehož režisérem je Terry Gilliam. A ten v rozhovoru pro Sky News vyslovil něco, v co i já tak strašně moc doufám, i když vím, že tomu tak na 99,9 % periodicky není :

"Užíval si života... víc než já! Měl se báječně, ve filmu zářil. Byl plný energie - úplně z něj čišela."

"Každým záběrem mě překvapil... proto byla jeho smrt tak neuvěřitelná. Nevěřím tomu - myslím, že pořád někde žije."


Prokletý génius Terry Gilliam

4. října 2009 v 10:07 | DH |  Ostatní
Podobný článek se objevil i na blogu Barley.
Následující článek je překlad velmi pěkného, leč neveselého článku o Gilliamově smůle... O smůle, kvůli které podle některých Terry může za Heathovu smrt...