Září 2009

Nechutné...

29. září 2009 v 14:46 | DH |  Videa
Kings Island (Ohio) má svůj skandál.

Blíží se Halloween, svátek, který má v Americe velkou oblibu. V zábavním parku na Kings Island se jej rozhodli oslavit dosti svérázným a kontroverzním způsobem.

Kromě obvyklých atrakcí tu totiž návštěvníci narazí na kostry představující známé osobnosti, které nedávno zemřely. Bohužel mezi nimi nechybí ani Heath Ledger - v Jokerově kostýmu a lahvičkami od prášků poházenými kolem něj...

Verne Troyer: "Ledgerova smrt Imaginariu pomohla."

29. září 2009 v 12:49 | DH |  Řekli o něm
Dneska asi nepřijdu s moc pěknými články, obzvlášť ten druhý je, jak titulek říká, nechutný... Ale zpět k tématu prvního:

Verne Troyer je přesvědčen, že smrt Heatha Ledgera "asi měla skutečně přijít" - protože jeho tragický odchod ze světa měl na finální střih Imaginaria dr. Parnasse velmi dobrý vliv.

Heath Ledger byl uprostřed natáčení, když v noci 22. ledna 2008 zemřel na předávkování předepsanými léky. Heathovy role Tonyho se pak ujali tři jeho přátelé - Johnny Depp, Jude Law a Colin Farrell. Verne Troyer, představitel Percyho ve filmu, je tímto tahem režiséra Terryho Gilliama potěšen, protože do zvláštního fantasy filmu to prostě sedí.

Ale samozřejmě by Troyer rád celý film dokončil s Heathem. Říká: "Ani se mi to nechce moc říkat, ale skoro to vypadá, že jeho smrt asi skutečně měla přijít, protože to tak dobře ladí. Rád bych měl v celém filmu Heatha, ale z nějakého důvodu to takhle klape."

"Bylo to těžké. Jsem si jistý, že každý to cítí stejně jako já. Nemohl jsem tomu zkrátka uvěřit. Bylo těžké vrátit se zpátky do práce, protože jste byli zvyklí vídat se tu s Heathem, a on tu najednou nebyl."

Oficiální plakát k Imaginariu!

26. září 2009 v 15:34 | DH |  Imaginarium dr. Parnasse
Nebudu zdržovat zbytečnými slovy, nadpis řekl vše podstatné. Tak se raději kochejte :

Jen si všimněte malého detailu... V traileru má Tony v podání Judea Lawa culík, ne ovšem zde na plakátě...

-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-

Soutěž o Nej fotku Heatha ZDE!

Heathova tetování podruhé

25. září 2009 v 19:20 | DH |  To je Heath...
Díky mat.ildě vám nyní můžu nabídnout další dvě fotky Heatha s jeho tetováními. Jedná se o fotografie ze sbírky Heathova oblíbeného tatéra z přelomu listopadu, prosince 2007.

Osobně jsem o fotkách vůbec nevěděla a neznala je. O to víc za ně i za přiložené informace mat.ildě děkuji .


Vyhlašuji soutěž :-) - UPDATED!!!

24. září 2009 v 18:33 | DH |  Soutěže

ZMĚNYYYYYYY!!!! - červeně vyznačeny v článku

Dlouho, hooooodně dlouho tu neprobíhala žádná soutěž . Je na čase to změnit, a proto jednu vyhlašuji!

Představuji si ji nějak takto:

Zašlete do komentářů odkaz na svou nejoblíbenější fotografii Heatha* a pak nechte na ostatních, ať svými hlasy rozhodnou, která z poslaných fotek je ta úplně nej . Zkrátka něco na způsob Fotky měsíce...

POZOR! Mat.ilda měla správnou připomínku. Pokud nemůžete odeslat z jakéhokoli důvodu odkaz na fotku, pošlete mi přímo ji na e-mail 9nine9@seznam.cz

* Ve výběru fotografie vás samozřejmě nebudu nijak omezovat. Můžete vybírat z fotošotů, premiér, filmů, ze soukromí... Je to zcela na vás.

Kdo má zájem se zúčastnit?
Více pravidel nebo lépe řečeno informací vydám současně s vyhlášením 1. kola.

POZOR! Mám takový návrh... Jelikož opravdu netuším, kolik se vás přihlásí, pošlete odkazy (nebo rovnou fotky) minimálně na 2 Heathovy fotografie. Určete u nich ovšem pořadí, kterou upřednostňujete. Bude-li vás totiž málo, každý soutěžící bude mít ve hře dva "koně".

Batman 3 - vyvrácené dohady

23. září 2009 v 15:45 | DH |  Batman 3
Johnny Depp, jméno, které se tu v posledních dnech objevuje až příliš často na to, že toto je blog o Heathu Ledgerovi . Ale ani dnes tomu nebude jinak... Všechno v pokračování .Johnny a tango - jak to mělo být

22. září 2009 v 21:45 | DH |  Imaginarium dr. Parnasse
Dnes jste si tu mohli přečíst, jak Johnny Depp musel kvůli Terry Gilliamovi přemoci svoji nechuť k tanci a v Imaginariu dr. Parnasse zatančil tango.

A když jsem teď pátrala po dalších novinkách ohledně posledního Heathova filmu, narazila jsem na následující rozhovor s choreografem, který si Johnnyho (a i Toma Waitse) vzal do parády.

Další důkaz toho, jak vše mělo být původně jinak, kdyby v prostředku natáčení Heath Ledger nešťastně nezemřel...
Michelle Williams pro Vogue

22. září 2009 v 18:14 | DH |  Heathova rodina
Od mat.ildy se objevila prosba na překlad celého rozhovoru s Michelle Williams o jejím životě po smrti Heatha Ledgera, otce jejich dcery Matildy.
Tož, tady je . Někde to sice drhne, ale co naděláte...


Johnny Depp nesnáší tanec

22. září 2009 v 9:01 | DH |  Imaginarium dr. Parnasse
Možná si říkáte, co na blogu o Heathu Ledgerovi píšu o Johnny Deppovi a jeho neoblibě k tanci... Ti pozornější už vědí, když zahlédli umístění článku v rubrice Imaginarium dr. Parnasse...

Tak tedy:
Johnny Depp nesnáší tanec (přijde mi, jako bych to tu už dvakrát psala... ), ale ve svém nejnovějším filmu byl režisérem donucen tančit tango.

46letý herec se obul do tanečních střevíců kvůli Terry Gilliamovi, který jej režíroval v Imaginariu dr. Parnasse. Na červeném koberci Mezinárodního filmového festivalu v Torontu na otázku, kdo byl nejlepší tanečník, Gilliam odpověděl: "Myslím, že Johnny ve filmu musel tancovat a že to nesnáší."

"Řekl 'Muži netančí', a tak musel předvést tango," dodává režisér.


Fanoušci Johnnyho Deppa a nebo i jen diváci Sweeneyho Todda ovšem vědí, že třeba zde už Johnny musel tancovat (a jak mu to šlo ).

Michelle Williams o trápení po Heathově smrti

20. září 2009 v 14:37 | DH |  Heathova rodina
Michelle Williams dlouho o Heathově smrti nemluvila. Až teď poskytla rozhovor magazínu Vogue, jehož úryvky najdete v pokračování článku :

PŘÍBĚH RYTÍŘE

11. září 2009 v 19:55 | DH |  Obsahy filmů
V pokračování najdete:

- trailer
- herecké obsazení
- obsah filmu
- zajímavosti ze zákulisí
- celý film na YouTube.com
- plakát

Kupa fotek z Imaginaria

9. září 2009 v 10:09 | DH |  Imaginarium dr. Parnasse
Doufám, že z následující várky fotek z Imaginaria Dr. Parnasse budete mít stejnou radost jako já . Jedná se o fotky jak z filmu, tak ze zákulisí, a nechybí samozřejmě ani Tony v podání Heatha Ledgera:

Lily Cole jako Valentina a Andrew Garfield jako Anton:

Joker v čele!

9. září 2009 v 9:37 | DH |  Novinky
Joker, postava, která se poprvé objevila v komiksu o Batmanovi v roce 1940, se na plátna kin dostala jen dvakrát - jednou prostřednictvím Jacka Nicholsona, podruhé díky Heathu Ledgerovi.

V nové anketě, kterou vytvořila společnost zabývající se počítačovými hrami, se Joker umístil na prvním místě!
Porazil tak Magneta z X-men, který skončil na druhém místě a jehož představitelem byl Ian McKellen. Třetí místo obsadil Green Goblin ze Spidermana, o jehož ztvárnění se postaral Willem Dafoe v roce 2002. Na bramborovém místě číhá Jabba Hutt ze Star Wars. A pětici uzavírá Lex Luthor, známý to protivník Supermana.

Tlapka na DVD

5. září 2009 v 20:10 | DH |  Ostatní
Pokud stejně jako já chcete mít celou sbírku Heathových filmů, ale některé vám stále chybí, pak zbystřete - zítra totiž na DVD jen za 48 Kč vychází Tlapka, snímek z roku 1997, kde si Heath střihl menší roli . Takže pokud je tohle onen chybějící film, víte, kam vyrazit - do nejbližší trafiky .


Tom Cruise odmítnut!

3. září 2009 v 11:46 | DH |  Imaginarium dr. Parnasse
Ano, ano. Hollywoodskou star Toma Cruise odmítl obsadit Terry Gilliam. A kam? No samozřejmě do filmu Imaginarium dr. Parnasse.

Gilliam totiž po Heathově smrti hledal herce v okruhu jeho přátel, kteří by se ujali nedokončené role Tonyho. A mezi tyto přátele Tom ovšem nepatří, ačkoli o postavu usiloval. Heatha osobně neznal.

Gilliam k tomu řekl: "Nevím, jestli to byl Tom nebo jeho agent (který cpal Toma do filmu). Vím, že bylo období, kdy Tomoví agenti byli úplně posedlí. Ale věc se měla tak, že jsem se zajímal jen o lidi, co byli Heathovými přáteli. Jednoduché jako facka. Chtěl jsem, aby role zůstala v rodině."


Že by?

2. září 2009 v 10:56 | DH |  Batman 3
Film The Prisoner přišel o svého režiséra... A kdo jím měl být? Christopher Nolan!

Že by si klidil prostor a čas pro třetího Batmana?.... Jen co tedy dokončí své Inception, film s rozpočtem 200 mil. dolarů.

Nechejme se překvapit a jen doufejme .


Lily Cole: "Ledger mě naučil hrát"

1. září 2009 v 10:10 | DH |  Řekli o něm
Lily Cole vděčí za svou hereckou kariéru zesnulému Heathu Ledgerovi - to on ji naučil různé herecké triky a finty, zatímco natáčeli Imaginarium dr. Parnasse.

Modelka si už zahrála v roce 2007 v malém filmu, a proto nemohla uvěřit, když byla obsazena do fantasy Terryho Gilliama, kde měla hrát po boku Ledgera a Plummera.

Podotýká, že byla nervozn, když přijímala tak prominentní roli, ale v Ledgerovi, který zemřel uprostřed natáčení, našla velkého přítele a učitele.

Říká: "Rozhodně mi pomohl. Od začátku chápal, že toho budu mít až nad hlavu a budu vyděšená velikostí projektu. Povzbuzoval mě a říkal, že je na mě opravdu pyšný, neustále mě podporoval."

Cole taky přiznala, že byla takhle blízko a vzdala se natáčení, když byl Ledger v lednu 2008 nalezen mrtvý na předávkování předepsanými prášky - tragédie, která přerušila natáčení.

Jeho role se ujali další tři herci - Jude Law, Colin Farrell a Johnny Depp. Cole dodává: "Každý Heatha miloval. Pro každého, kdo jej znal, byla jeho smrt zničující. Pokračovat v natáčení bylo, co se týče praktické oblasti, obtížné, ale to se zdálo být vedlejší."

"Johnny (Depp) vklouzl do role hladce, ale i tak to nepřestalo být divné. Zprvu jsem si myslela, že jsem úplně v koncích - pak se koukněte, jak to dopadlo!"

Matilda roste jako z vody

1. září 2009 v 9:50 | DH |  Heathova rodina
Dlouho jsem tu neměla žádné fotky Matildy, dcery Heatha Ledgera a Michelle Williams, která, jak titulek říká, skutečně roste jako z vody. No posuďte sami na následujících fotkách, kdy si s maminkou vyrazila v neděli 30. srpna na snídani do místního bufetu. (Fotky najdete také v galerii Matilda Ledger.)