Těšíte se?

28. srpna 2009 v 11:04 | DH |  Batman 3
V létě 2010 do kin vtrhne zatím poslední film Christophera Nolana Inception. Trailer, tedy spíš teaser, V HD máte níže:


Více informací o filmu + jedna z mnoha úvah nad třetím Batmanem je pak v pokračování článku .


Když jsem zadala do slovníku na seznam.cz slovo "inception", protože jsem neměla tušení, co to znamená, vyjelo mi, mimo další (podle mě) nevyhovující výrazy, následující:

inception - začátek
- založení
- počátek
- otevření
- vznik
- zahájení

Sám režisér a současně autor scénáře Chris Nolan film popisuje jako "současný akční sci-fi thriller zasazený uvnitř architektury naší mysli". Jak je z teaseru vidět, film slibuje opět parádní podívanou a také hlavně spoustu hvězd a známých jmen:

Leonardo DiCaprio - Jacob Hastley

Joseph Gordon-Levitt - Arthur

Ellen Page - Isabell

Marion Cotillard - Lisa Hastley

Cillian Murphy - Fischer

Michael Caine

Tom Hardy - Eames

Lukas Haas - Nash

a další...

Cilliana Murphyho i Michaela Cainea můžeme znát z Nolanových obou filmů o Batmanovi - Batman začíná a Temný rytíř. A nyní se hodně mluví o třetím pokračování...

Po internetu kolovala spousta úvah na toto téma. Fanoušci se báli, že se možná třetího Batmana ani nedočkají, nebo jedině s novým režisérem. Chris Nolan s natáčením totiž dost otálí, ale není se čemu divit. Vždyť mu zemřela hlavní hvězda (a výborný kamarád) Heath Ledger, který se nesmazatelně zapsal do filmové historie svým ztvárněním Jokera právě v Temném rytíři. Chris Nolan měl v plánu Jokerovu postavu rozvinout v pokračování, ale tragická smrt jeho představitele mu zhatila plány. A zatímco se tedy vrhnul na Inception, fanoušci se na netu dohadovali, jaká z komiksových postav by měla přejít i na plátna kin.

Já osobně komiksy o Batmanovi neznám. Moje "osobní" (= z filmů) znalosti padouchů se tedy omezují jen na tři: Hádankář, Scarecrow a Joker. Existuje jich ale víc, jenže který se tedy ve filmu objeví?
Nolan se nechal slyšet, že ženskou hrdinku nechce. Takže to znamená, že obsazení Megan Fox do role Catwoman byla fáma (což bylo snad všem docela jasné...). Původně Nolan prý zamýšlel postavu Harley Quinn, ale když zemřel Heath Ledger a není tedy Jokera, nebude pravděpodobně ani Harley.
Ovšem fanoušci spekulují, že Joker by se vrátit mohl! Buď v nepoužitých záběrech, nebo by se role ujal jiný herec. Ale kdo by dokázal nahradit jedinečné pojetí Heatha?!... No každopádně nejčastěji v souvislosti s Heathovým nástupcem se mluví o Josephu Gordon-Levittovi. Jak jste si přečetli v obsazení Inception, Levitt zde bude hrát, tak možná si jej Nolan testuje .
Hlavním důvodem, proč se fanoušci domnívají, že by se mohl Levitt role zhostit, asi je zřejmá podoba s Heathem...:
(Oba hráli v romantické komedii 10 důvodů, proč tě nenávidím)

(Když se ještě vrátím k obsazení Inception, původně měl roli Arthura ztvárnit James Franco. Bohužel se mu ale natáčení tohoto filmu krylo s jiným a role tedy byla nabídnuta Levittovi.)

Dalším kandidátem je např. Daniel Day Lewis.

Osobně v návrat Jokera moc nevěřím, jedině v podobě nepoužitých záběrů!


A koho, resp. jaké postavy by tedy fandové v třetím Nolanově Batmanovi rádi viděli?

Black Mask, Hádankáře nebo Šíleného kloboučníka.
Představit si v Nolanově vizi batmanovského světa třeba právě Catwoman, nebo Tučňáka či Mistra Freeze, je pro některé fanoušky nemožné. Ale jak to na nás Chris Nolan ve skutečnosti vymyslí, to se musíme teprve nechat překvapit... A snad se dočkáme už brzy. I mezi natáčením Batman začíná a Temný rytíř se Nolan věnoval jinému filmu - Dokonalý trik. Tentokrát to bylo Inception a snad se pak vrhne na třetího Batmana a fanoušci se konečně dočkají.
A já osobně před Nolanem smekám!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Mima♥SB♥ Mima♥SB♥ | Web | 28. srpna 2009 v 12:31 | Reagovat

Takže so svojimi dojmami sa zverím postupne:
1. Na Inception sa strašne teším! O tom, že to bude skvelé, svedčí výborné obsadenie, rozpočet, teaser a hlavne to, že Dokonalý trik bol úchvatný...
2. Mrzí ma to, že Joker nebude, ale s niekým iným by to nebolo dobré. Tým sa teda fakt vyškrtá Harley, ktorú by som rada brala:( Ja stále hlasujem za Hádankára:D
3. Keby Heatha nahradil Levitt, tak by sa mi to nepáčilo:D Konečne vidím, čo máte všetci s tou podobou- uť mi to vravela Lanna, teraz ty a konečne to vidím aj ja:)
4. To ani nehovor, že ho mal hrať Franco! Budem teraz zbytočne slintať:)

2 Lila Lila | Web | 28. srpna 2009 v 16:44 | Reagovat

já se na Inception taky strašně těšim:-)
a sem zvědavá, jak to etda bude s trojkou Batmana...

3 Romi Romi | Web | 28. srpna 2009 v 19:29 | Reagovat

MOC BY MĚ TO ZAJÍMALO, ALE VŠAK VÍŠ..JSEM MYŠLENKAMA ÚPLNĚ MIMO DĚNÍ..

4 Rézi Rézi | Web | 28. srpna 2009 v 23:13 | Reagovat

O té trojce jsem už četla...znalosti padouchů jsem u mě úplně stejné...znám jenom filmy a myslím, že jsem všechny Batmany co byly kdy natočené ani neviděla...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama