Po čem ženy touží

26. srpna 2009 v 13:28 | DH |  Ostatní
Právě mi přišlo nové číslo časopisu Cinema a při prvním prolistování jsem narazila na článek s titulkem, který čtete i jako titulek zde. Jedná se o žebříček 10 nejoblíbenějších filmů mužů a žen sestavený IMDB. Tak vzhůru do toho, ať víme, jak si vedl.... ano, Temný rytíř!


MUŽI

1. místo
Kmotr (1972) - R: Francis Ford Coppola; HR: Marlon Brando, Al Pacino; Proč? - Máme jasno. Takřka neomezená moc v rukou jediného muže - a navíc alfa samce, jako byl Marlon Brando...
2. místo
Vykoupení z věznice Shawshank (1994) - R: Frank Darabont; HR: Tim Robbins, Morgan Freeman; Proč? - Chlapské přátelství v drsném prostředí, ze kterého se navíc díky chytrosti podaří hlavnímu hrdinovi uprchnout...
3. místo
Kmotr II (1974) - R: Francis Ford Coppola; HR: Al Pacino, Robert DeNiro; Proč? - Pro totéž, co nás fascinovalo u jedničky. Tentokrát cesta k moci, rodinné i "rodinné" vztahy a místo jednoho "macha" hned dva.
4. místo
Hodný, zlý a ošklivý (1966) - R: Sergio Leone; HR: Clint Eastwood, Lee Van Cleef; Proč? - Jedno slovo. Western. A když western, tak od Leoneho, čili s Eastwoodem. Není třeba dodávat vůbec nic.
5. místo
Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994) - R: Quentin Tarantino; HR: John Travolta, Samuel L. Jackson; Proč? - Geniální scénář a hlavně režie, k tomu testosteronoví přeborníci Willis, Jackson a Travolta, jejich hlášky a okouzlující násilí...
6. místo
Temný rytíř (2008) - R: Christopher Nolan; HR: Christian Bale, Heath Ledger; Proč? - Ženy mají zřejmě jasno a mužům vysvětlovat netřeba, kromě těch tří, kteří tuhle novodobou klasiku neviděli.
7. místo
Schindlerův seznam (1993) - R: Steven Spielberg; HR: Liam Neeson, Ben Kingsley; Proč? - Mistrovská režie a herecké výkony ve zpracování osudu skutečné postavy. Zkrátka, nás neberou jenom ranaři, víte?
8. místo
Přelet nad kukaččím hnízdem (1975) - R: Miloš Forman; HR: Jack Nicholson, Louise Fletcher; Proč? - R. C. McMurphy to tak trochu projel, dá se říct. Ale držel se. A nedal svou kůži lacino. A vůbec, byl to frajer!
9. místo
Star Wars: Epizoda V - Impérium vrací úder - R: Irvin Kershner; HR: Mark Hammil, Harrison Ford; Proč? - Na výsledku se jistě podepsali hlavně (velmi) mladí muži, ale vesmírné lodě, souboje a laserové pistole jsou holt klasika.
10. místo
Dvanáct rozhněvaných mužů - R: Sydney Lumet; HR: Henry Fonda, John Fiedler; Proč? - Aby jemnější polovině lidstva došlo, že my muži máme i jiné priority než napumpované svaly, prsaté kočky a rychlá auta!


ŽENY

1. místo
Vykoupení z věznice Shawshank (1994) - R: Frank Darabont; HR: Tim Robbins, Morgan Freeman; Proč? - Chudák nevinně odsouzený Tim Robbins, to bude ono. Nebo ne? Že by stačil pohled na tolik chlapů za mřížemi?

2. místo
Schindlerův seznam (1993) - R: Steven Spielberg; HR: Liam Neeson, Ben Kingsley; Proč? - Proměna pragmatického podnikatele ve filantropa a zachránce nevinných, čelícího fašistické mašinerii, že, dámy?

3. místo
Temný rytíř (2008) - R: Christopher Nolan; HR: Christian Bale, Heath Ledger; Proč? - Toť otázka! Batman je ryze klukovský hrdina, takže opravdu geniální šílený psychopat Heathe Ledgera? Možná ty šatičky...

4. místo
Okno do dvora (1954) - R: Alfred Hitchcock; HR: James Stewart, Grace Kelly; Proč? - Hitchcockovy i Stewartovy kvality jsou zřejmé, ale jinak? Že by opět soucit, tentokrát s mužem, upoutaným na kolečkové křeslo?!

5. místo
Pán prstenů: Návrat krále (2003) - R: Peter Jackson; HR: Elijah Wood, Viggo Mortensen; Proč? - Konečně kapka romantiky! Plus Wood (ochranitelské pudy), Bloom (ženy pod dvacet) a Mortensen (ženy nad dvacet).
6. místo
Přelet nad kukaččím hnízdem (1975) - R: Miloš Forman; HR: Jack Nicholson, Louise Fletcher; Proč? - Vypadá to jednoznačně a je s podivem, že Přelet nepřeválcoval Shawshank. Slastná představa - ovládat tolik mužů!
7. místo
Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001) - R: Peter Jackson; HR: Elijah Wood, Ian McKellen; Proč? - Evidentně ze stejných důvodů jako Návrat krále. Ten byl ještě velkolepější (a novější), proto je v žebříčku výš.
8. místo
Kmotr (1972) - R: Francis Ford Coppola; HR: Marlon Brando, Al Pacino; Proč? - V podstatě zřejmě stejné vysvětlení jako u pánů, jen odečtěme "takřka neomezenou moc v rukou jediného muže".
9. místo
Casablanca (1942) - R: Michael Curtiz; HR: Humphrey Bogart, Ingrid Bergman; Proč? - Bogart sice musel při natáčení scén se svou partnerkou na bedně, aby si dodal chybějící centimetry, ale co na tom? Srdcervoucí!
10. místo
Milionář z chatrče (2008) - R: Danny Boyle; HR: Dev Patel, Freida Pinto; Proč? - To je nabíledni, velkou neznámou zůstává, proč se tenhle superromantický kus neocitl v dámském hodnocení mnohem výš.


Autor článku: Miloš Bárta
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Lila Lila | Web | 26. srpna 2009 v 14:14 | Reagovat

gratuluji Temnému rytíři k pěknému 6. a 3. místu :-) akorát by mě zajímalo,jestli okouzlovaly Batmanovy/Wayneovy kulaťoučké peníze nebo si srdce získal Joker svým neodolatelným smíchem :-) :-D
btw neni přece jen úžasný,že KOMIKS ( ano s komiksovým pozlátkem to sice nemá společného) se může takle krásně umisťovat v různých žebříčcích? :-)

2 Mima♥SB♥ Mima♥SB♥ | Web | 26. srpna 2009 v 20:07 | Reagovat

Tiež gratulujem:D:D Keby spravili prieskum u mňa, je jasné, čo by vyhralo- Armagedoon:D Ale hneď na druhom mieste Skrotená hora:)

3 Barley Barley | Web | 27. srpna 2009 v 11:59 | Reagovat

njn Joker prostě vede! jako kdyby se ptali mě tak jasnné že temný rytíř!!

4 Romi Romi | Web | 27. srpna 2009 v 18:55 | Reagovat

TEMNÝ RYTÍŘ JE NA SUPER MÍSTECH. PĚKNÝ ČLÁNEK SE VŠÍM VŠUDY..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama