Srpen 2009

Heath Ledger inspirací

31. srpna 2009 v 14:12 | DH |  Řekli o něm
Do českých kin tento čtvrtek (27. 8.) vstoupil americký film Zažít Woodstock, kde jednu z rolí hraje Emile Hirsch.


Režisérem filmu je Ang Lee, se kterým Heath spolupracoval při natáčení Zkrocené hory. A právě rozhovor s Heathem o Angovi Emila přiměl říct na nabídku ano, aniž by ještě četl scénář.

Těšíte se?

28. srpna 2009 v 11:04 | DH |  Batman 3
V létě 2010 do kin vtrhne zatím poslední film Christophera Nolana Inception. Trailer, tedy spíš teaser, V HD máte níže:


Více informací o filmu + jedna z mnoha úvah nad třetím Batmanem je pak v pokračování článku .

Nová fotka z Imaginaria!

27. srpna 2009 v 19:06 | DH |  Imaginarium dr. Parnasse
Není to sice tak dávno, co se fanoušci po celém světě dočkali traileru ke Gilliamově Imaginariu dr. Parnasse, ale možná tím režisér vzbudil ještě větší zvědavost na další ukázky - v jakékoli formě - z filmu. Tak konečně jedna - fotka Heatha Ledgera coby Tonyho s Lily Cole alias Valentinou:


Třetí Batman - fámy nebo pravda?

26. srpna 2009 v 17:13 | DH |  Batman 3
Dneska udělám výjimku a přidám na blog docela zajímavé informace, které se přímo netýkají Heatha, z nichž obzvlášť jedna mě zarazila. Heh, stejně zarážející pro mě bylo zjištění této, zatím, fámy - Alec Hopkins (mladý Snape z Fénixova řádu) se o tom zmínil na svém twitterařském účtu... Ale dost bylo kaše okolo, pojďme rovnou k jádru věci :

Jistě tušíte, že svět se zadrženým dechem čeká na každou další informaci ohledně třetího pokračování filmového Batmana od Christophera Nolana, který svými Batman začíná a Temný rytíř skvěle oživil batmanovskou sérii. Tak prosím, můžete na chvíli vydechnout, novinky jsou tady!

Po čem ženy touží

26. srpna 2009 v 13:28 | DH |  Ostatní
Právě mi přišlo nové číslo časopisu Cinema a při prvním prolistování jsem narazila na článek s titulkem, který čtete i jako titulek zde. Jedná se o žebříček 10 nejoblíbenějších filmů mužů a žen sestavený IMDB. Tak vzhůru do toho, ať víme, jak si vedl.... ano, Temný rytíř!

CHYBY FILMAŘŮ: Nejvíc jich má Indiana Jones a Temný rytíř

26. srpna 2009 v 10:23 | DH |  Ostatní
Na článek jsem narazila úplnou náhodou, protože na tn.cz normálně opravdu nechodím. Takže tady je:


"V Království křišťálové lebky našli diváci 67 chyb, v novém Batmanovi 46 chyb. Tyto dva filmy vedou žebříček "kiksů" sestavený pečlivými diváky.
Zvláště u Indiana Jonese se objevují i významné věcné chyby. Například mapa, která se ve filmu objevuje, nese nápis Belize - film se přitom odehrává v roce 1957 a tento jihoamerický stát se až do roku 1973 jmenoval Britský Honduras.

Dalším kiksem je použití moderního motocyklu. Zatímco Harrison Ford a Shia LaBeouf jezdí na stylovém motocyklu z poloviny století, při jejich honičce se v pozadí mihly i Harleye vyrobené po roce 2000.

Fandové zaznamenali i chybu v jedné z úvodních scén, kdy Indy a sovětská hrdinka Irina studují mapu. Tři postavy v pozadí vstanou a jdou dopředu. O několik střihů později jim ale jeden z vojáků říká, ať vstanou a jdou - znovu.

V Temném rytíři zase diváci vyčítají členovi speciálních jednotek, že se ptá "Co to je, bazuka?" Profesionál by takovou otázku pokládat neměl. Harvey Dentovi zase v nemocnici poskakuje po obličeji gáza, a tak dále.

R. I. P. Heath Ledger

25. srpna 2009 v 16:25 | DH |  Videa
Rest In Peace Heath Ledger. Odpočívej v pokoji, Heathe Ledgere.

Následující videa jsou smutná ale jen tím, že je na nich herec, který již nežije. Jinak vám totiž na tváři zůstane po celou dobu úsměv, někdy dokonce se i začnete smát. A tak to má být.

Duch v Imaginariu

23. srpna 2009 v 10:08 | DH |  Imaginarium dr. Parnasse
Mnohé z následujícího článku už bylo k přečtení dříve, ale to nevadí. Jedná se přeci o poslední film Heatha Ledgera, který kvůli předčasné smrti v lednu 2008 ani nedotočil...

Tomu se říká odvaha - atak na Jokera!

22. srpna 2009 v 21:05 | DH |  Novinky
Ledgerův Joker napaden kvůli stereotypům duševních chorob - to hlásá jeden z titulků současných novinek.

Heathovo ztvárnění Jokera, za kterého posmrtně vyhrál Oscara, v Temném rytíři bylo ostře zkritizováno skupinami zabývajícími se mentálním zdravím za nerealistické vykreslení schizofrenie.

Trailer k Imaginariu dr. Parnasse

15. srpna 2009 v 13:17 | DH |  Imaginarium dr. Parnasse
Alespoň něco mi zpříjemnilo návrat ze soustředění (jak to tam probíhalo napíšu na svůj druhý blog - www.i-just-love-films.blog.cz) - mám hejbnuto nějak se zády asi, od nich mě bolí koleno, ale za doktorem nemůžu, protože místo toho jedu na nějaký podělaný sportovní kurz (omlouvám se za volbu slov, ale já tam FAKT nechci! ); naši odjeli na dovolenou do Rakouska i se Zulinkou (naše kníračka) a nechali mě tu se sestrou, na kterou mám čím dál větší pifku - něco tak nevychovanýho a sobeckýho jsem asi ještě nezažila .

Ale zpátky k tématu - co mě tedy potěšilo?

Konečně je na světě oficiální trailer k Imaginariu dr. Parnasse, kde Heath hrál svou posledního roli Tonyho. Když v lednu 2008 zemřel, o jeho postavu se podělili jeho tři herečtí kolegové a především přátelé - Johnny Depp, Jude Law a Colin Farrell. Konečně uvidíme i je! A co je "symbolické"?
Poslední věta traileru, kterou pronese Johnny Depp, zní:

"Nothing's permanent - not even death!"
(Nic není trvalé - dokonce ani smrt ne!)


Baf!

12. srpna 2009 v 10:03 | DH |  Ostatní
Ne, ne, neohlašuji předčasný návrat. V dobu, kdy tento článek vyjde, budu pravdpěpodobně funět někde na stadionu . Ale když jsem ještě před odjezdem vlezla na Facebook a posílala sestřenici zprávu, zkusila jsem, co mi to nabídne za 'Fun Stickers' a ejhle:
Ale asi jsem to nějak nepochopila . Nicméně malba Jokera je docela povedená, ne?

A nezapomeňte!
Středa - 12. 8. 2009 - 22 hodin 45 minut - TV Nova - PATRIOT!!!

Jeduuuu! :-D

7. srpna 2009 v 11:48 | DH |  Ostatní
Odjíždím na týden pryč, na atletické soustředění. Pak se vrátím na víkend a v pondělí mizím pro změnu na sportovní kurz se školou (tam se ale vůbec netěším ). Žádné články jsem nepředpřipravila, ale asi si s sebou vezmu podklady pro zpracování další části Heathova životopisu . Vím, že to docela lajdám . A nebo sepíšu obsahy dalších jeho filmů .

A když nebudu mít chuť ani na jedno a ani na čtení (na soustředění toho vždycky přečtu nejvíc )? Budu koukat na Temného rytíře, kterého se mi podařilo dostat do mobilu! Juchůůůůůů !


Obama jako Joker

6. srpna 2009 v 15:58 | DH |  Ostatní
Mezi Jokerem Jacka Nicholsona z roku 1989 a pojetím Heatha Ledgera v Temném rytíři z roku 2008 se událo něco zlověstného s ikonickým makeupem tohoto padoucha. Co dříve byla maska s jasně nakreslenými čarami karnevalové postavičky, jou teď jednoduše válečné barvy a ne zrovna moc dobře aplikované...


Heath ve Vanity Fair - česky!!!

5. srpna 2009 v 17:54 | DH |  Heath ve Vanity Fair 8/2009
TRAMTADADÁ!

konečně jsem dopřeložila článek o Heathovi, který vyšel v letošním srpnovém čísle známého časopisu Vanity Fair.
Jelikož jsou jednotlivé stránky/obrázky větší velikosti, než je možné sem nahrát přímo, musela jsem je nahrát jinam, ale to vůbec nevadí .

Řeknu vám, že když jsem to překládala, kolikrát se mi zas chtělo brečet... Číst, jak na Heathovu smrt ale i na něho samotného vzpomínají jeho přátelé... Ale zajímavé čtení . A překvapilo mě, jak to vlastně (asi) bylo se vztahem Heath + Michelle, není to vylíčeno moc pěkně...
A samozřejmě Matilda... Jedna část je tam opravdu strašně smutná . Ale to všechno si už přečtěte sami .

P.S.: Klidně si to kopírujte na vlastní stránky, ale prosím - uveďte zdroj, děkuji! :-)

Modest Mouse, King Rat a Heath Ledger

5. srpna 2009 v 17:53 | DH |  Novinky
Letos 17. března jsem vás informovala o tom, že Heath Ledger režíroval dvě hudební videa, z nichž jedno je pro skupinu Modest Mouse a její skladbu "King Rat". A tento videoklip je nyní k vidění online!!!

Šestiminutové animované video je jak výstřední, tak i temné. Ukazuje velryby a delfíny na lodi, jak ve vodách loví lidi.

Opravdu, trochu z toho mrazí, ale myslím, že má Heath pravdu...

Celý klip končí vzkazem psaným bílými písmeny na černém pozadí:

"Začlo to s naším kamarádem,
obrovským ochráncem života,
a bylo to dokončeno v jeho duchu."

Už vás tedy nebudu déle napínat a uvádím vám sem několik zdrojů, kde video můžete vidět:Patriot na Nově

1. srpna 2009 v 23:44 | DH |  TV a jiná vystoupení
Heh, teď jsou v televizi skoro až Heathovy hody (hody, doprovody). Ve středu 12. srpna totiž televize Nova vysílá od 22:45 film Patriot s Melem Gibsonem v hlavní roli, kde jeho nejstaršího syna hrál právě Heath Ledger - a nebyla to malá role .
Více si o Patriotovi můžete přečíst tady, rozhovor o filmu s hlavními (dvěma) protagonisty pak zde.
Já tu zrovna nebudu - 8. odjíždím na týdenní soustředění, tak se koukejte i za mě . Ale slibuju, že do svého odjezdu dopřeložím konečně to Vanity Fair - už mi zbývaj 2 kratší strany a kousek . Jenže já když se někde seknu (nad něčím, čemu nerozumím a lámu si nad tím hlavu ), tak mě to pak přestane zkrátka bavit a zas to odložím . Ale máte se na co těšit, je to moc pěkný a zajímavý článek .