Červenec 2009

Pojídač hříchů zítra na Primě!!!

30. července 2009 v 10:41 | DH |  TV a jiná vystoupení
Listuji si tak programem a najednou koukám, že zítra, v pátek 31. července, vysílá od 23:55 TV Prima film Pojídač hříchů, kde hlavní roli hrál Heath Ledger!!!

Z programu:
Koprodukční horor (2002), H: H. Ledger, S. Sossamonová, B. Fürmann. R: B. Helgeland
Při vyšetřování smrti svého duchovního učitele dospěje mladý kněz Alex (Heath Ledger) k šokujícímu závěru: uvnitř církve existuje tajemná organizace, která se nezastaví ani před nejtěžším zločinem.

Z programu TV Prima:
Mysteriozní, horor
Konfliktní kněz Alex Bernier pomáhá vyšetřovat úmrtí francouzského ambasadora. Setká se přitom s Pojídačem hříchů. Tento člověk dokáže z kohokoliv vysát všechny hříchy, a udělit tak hříšníkovi vykoupení, bohužel však právě hledá svého nástupce...
Americko-německý horor (2002). Hrají: H. Ledger, M. Addy, S. Sossamonová a další. Režie: B. Helgeland; 99 min.


Film s Heathem za 49 Kč

27. července 2009 v 13:22 | DH |  Ostatní
30. 7., což je čtvrtek, vychází jako příloha deníku Aha! DVD Beze mě: Šest tváří Boba Dylana, z nichž jednu hraje Heath Ledger.

Oficiální text distributora:
"Film Todda Haynese o životě a tvorbě Boba Dylana je velmi experimentální. Šest hlavních představitelů v něm ztvárňuje různé dekády a žánry tohoto oblíbeného folkového zpěváka. Boba Dylana nám tak odprezentuje Woody (Marcus Carl Franklin), černošský kluk posedlý folkem, zpěvák a rebel v jedné osobě, Jack Rollins (Christian Bale), lyrický poeta Arthur (Ben Whishaw), Robbie (Heath Ledger), populární herec, jehož soukromý život se ocitne díky slávě v troskách, Billy (Richard Gere), milovník starého folklóru a nakonec i Jude (Cate Blanchett), ztvárňující bouřlivá šedesátá léta
plná drog a improvizace. Kromě těchto vynikajících herců ve filmu uvidíte i Julianne Moore, Charlotte Gainsbourg a Bruce Greenwood."

Batman 3 bude!

26. července 2009 v 10:54 | DH |  Batman 3
Tak tohle se netýká přímo Heatha, ale vlastně to on byl příčinou toho, že režisér Christopher Nolan tak dlouho váhal s natočením třetího pokračování o Batmanovi. Heath Ledger totiž zemřel 22. ledna 2008 a pro Christophera (a samozřejmě spoustu fanoušků po celém světě) to byla ohromná rána, navíc když s ním a jeho Jokerem počítal do třetího dílu...

Právě ale probíhá 'Comic-Con', na kterém se představil i Gary Oldman (v Batmanovi hraje komisaře Gordona) a ten se nechal slyšet, že natáčení začne příští rok a do kin by měl jít v roce 2011! "Ale ode mě jste to neslyšeli," dodal

Tak snad to není jen nějaká novinářská kachna... A nebo si snad Gary nevymýšlel, aby uklidnil fanoušky...

Prodáno!

24. července 2009 v 16:47 | DH |  Novinky
Nájemní dům v Broome Street 421 v New Yorku, z nichž jeden patřil i Heathu Ledgerovi a kde také bohužel zemřel na předávkování předepsanými prášky, byl v aukci vydražen a prodán za 15 milionů dolarů.

Heath měl byl pronajatý několik měsíců poté, co se rozešel s herečkou Michelle Williams.


Btw: Včera a dneska jsem dost hýbla s překladem Vanity Fair, ale pořád zbývají asi necelé 4 strany . To je snad nekonečný ten článek

Rozhovor s Ethanem Peckem

22. července 2009 v 21:19 | DH |  Ostatní
Vanity Fair stále nepřeložen, o Heathově posledním filmu taky žádné nové zprávy (nebo jsem je neobjevila), a tak přináším rozhovor s Ethanem Peckem, který nyní ztvárňuje roli Patricka Verony, s níž se Heath probil do Hollywoodu :

Předpremiéra Imaginária!!!

17. července 2009 v 19:47 | DH |  Imaginarium dr. Parnasse
No já koukám jako blázen . Jen si sami přečtěte, co se píše na CSFD.cz:

FESTIVAL NAD ŘEKOU se blíží

Zhruba před měsícem vás Terry Gilliam touto originální upoutávkou pozval na filmový Festival nad řekou. Terry se do Písku dostaví osobně, a vy, pokud jej chcete potkat a vidět v předpremiéře jeho novinku s Heathem Ledgerem v hlavní roli Imaginaria Dr. Parnasse, máte na akreditaci už jenom dva týdny. Festival začíná 31. 7. a potrvá až do 9. 8. 2009.

Celý článek z Česko-Slovenské filmové databáze najdete zde.

Oficiální stránky s informacemi o programu a akreditaci Festivalu nad řekou naleznete tady.


Hoooodně velká omluva!

17. července 2009 v 14:31 | DH |  Ostatní
Moc, moc, moc se omlouvám, ale s překladem Vanity Fair to teď asi půjde pomaleji...

PotterHarry.net nabírá druhý dech a jelikož jsem zde už pár let redaktorkou, zkrátka přestávám všechno stíhat .

Ovšem znáte to: "Pomalu, ale jistě." A "Kdo si počká, ten se dočká." Takže mějte, prosím, strpení .


"Heathu Ledgerovi by asi nevadil remake 10 důvodů" ...

14. července 2009 v 19:55 | DH |  Ostatní
... říká v jednom rozhovoru pro TV.Guide hvězda nynějšího seriálu 10 důvodů, proč tě nenávidím Meaghan Jette Martin, která hraje Biancu Stratford.

Nebudu sem dávat celý rozhovor, ale překlad jen té části, kde mluví o Heathovi, nebo která se k němu nějak váže:

TV.G: Spousta zatvrzelých fanoušků filmu si myslí, že by tato TV show neměla existovat, hlavně ne teď, když zemřel Heath. Co si o tom myslíš?

MJM: Tohle je zajímavá věc, protože film je adaptací "Zkrocení zlé ženy" a Shakespeare zemřel. Nerespektoval film Shakespeara? A "Kiss Me Kate" je muzikál založený na "Zkrocení zlé ženy", stejně jako 10 důvodů, proč tě nenávidím. Jen proto, že používáme stejný název a jména postav, neznamená to, že chceme předělat film, protože to je pořád úžasný film. A očividně (režisér) Gil Junger a Larry Miller by za sérií nestáli, kdyby si nemysleli, že stojí za to. A jestli si lidé dobře pamatují, Heath Ledger vlastně moc hrdý na film nebyl. Nechtěl točit teenagerovskou komedii.

TV.G: Byla tahle show v přípravě ještě předtím, než Heath zemřel?

MJM: Vlastně byla. Tak trochu v odloženém vývoji, protože zřetelně říkali: "Ou, teď to bude tak trochu citlivé." Ale rozhodli se, že by to Heathovi asi nevadilo. Vsadila bych 2 miliony dolarů, že kdyby Heath žil a někdo prohlásil: "Hej, předěláme tenhle film," asi by odpověděl: "Ou, to je skvělé. Užijte si to." Vím, jak bych se cítila já. Kdyby se někdo za 20 let rozhodl přetočit Camp Rock, byla bych ve stavu: "Jděte do toho!"

TV.G: Myslíš, že Ethan má na svých bedrech největší "tlak", od té doby, co hraje Heathovu postavu?

MJM: Jo, a taky proto, že je vnukem Gregoryho Pecka. Ale Ethan je hříšně talentovaný. Je úžasné, jak dobře zná Patricka. Zrovna jsem točila svou první scénu s Ethanem. Bianca a Patrick se poblíž sebe nikdy nijak nevyskytovali, takže byla zábava tuto scénu s ním dělat.


Imaginarium dr. Parnasse jako divadelní představení

13. července 2009 v 9:08 | DH |  Ostatní
To není NIC OFICIÁLNÍHO, absolutně ne, to se mi jen na dnešek zdálo za sen .

V rámci překladu článku z Vanity Fair jsem se dozvěděla (a za pár dní se dozvíte i vy ), že prvních 15 minut není v Imaginariu dr. Parnasse po Heathovi ani stopy. A pak náhle šok a Heath visící z Tower Bridge...

A o to v celém snu šlo... Seděla jsem v hledišti a sledovala představení, které bylo zcela komické a ti dva, co tam zrovna hráli, si i nějak (nesprostě) nadávali... A celou dobu jsem se děsila okamžiku, až za ty dva dorazí kulisy londýnského proslulého mostu a z něho oběšený Tony .

Bolest v koleně mě ale probudila dřív, než se to mohlo stát - možná bohužel, možná i naštěstí .


PATRIOT

12. července 2009 v 16:21 | DH |  Obsahy filmů

V pokračování najdete:

- herecké obsazení
- trailer
- popis filmu
- zajímavosti
- plakáty a fotky


Překládám...

12. července 2009 v 9:14 | DH |  Heath ve Vanity Fair 8/2009
Na překlad článku o Heathovi ze srpnového čísla Vanity Fair jsem nezapomněla, jen je to ještě delší, než se to tvářilo .
Ještě musím vymyslet, jak to sem umístím, protože jako normální obrázek to sem jen tak nepůjde - moc velké... Asi použiji takové ty obrázkové free hostingy, nebo jak to mám nazvat .

Takže:
STAY TUNED!

Ned Kelly na DVD za 49 Kč

10. července 2009 v 20:19 | DH |  Ostatní
Uááááá, zradááááá . Když jsem koukala v pondělí na DVDvcasopisech.cz, nebylo DVD s filmem Ned Kelly uvedeno, že má vyjít.
A teď koukám jen tak znovu a ejhle - mezi již vyšlými (8. 7.) DVD je i tento film s Heathem Ledgerem v roli slavné australské legendy Neda Kellyho.
Tady přidávám odkaz na článek, který tu byl, když film vysílala TV Prima, jak si možná pamatujete .
Nevím, jestli i tohle "papírové" vydání obsahuje bonusy, ale pokud ano, tak i kvůli nim DVD doporučuji .
"10 důvodů, proč tě nenávidím" nově - na YouTube

8. července 2009 v 22:46 | DH |  Ostatní
No já vím, že vás tím možná otravuji, ale já jsem prostě zvědavá, jak seriálové zpracování 10 důvodů, proč tě nenávidím bude fungovat . Takže jsem koukla na YouTube, jestli tam náhodou pilotní díl nebude a - byl, je rozdělený na 3 části:


Znovuotevřená rána pro Ledgerovu rodinu

7. července 2009 v 8:38 | DH |  Heathova rodina
Na úvod si dovolím osobní poznámku. Když jsem si na news.google.com tento článek četla, zamrzel mě, zabolel, a přála jsem si, aby to Kim Ledger neříkal. Nejhorší ovšem je, že určitě má v něčem pravdu .
A o co tedy jde?

Je Ethan Peck nový Heath Ledger?

7. července 2009 v 8:08 | DH |  Ostatní
NENÍ! A to neříkám jen já, ale i on sám (kluk rozumná ).
Ode dneška ABC Family začíná vysílat obnovenou romantickou komedii 10 důvodů, proč tě nenávidím, ale tentokrát jako seriál inspirovaný stejnojmenným filmem, ve kterém zářili Heath Ledger jako Patrick Verona a Julia Stiles jako Kat Stratford.

UPDATED - Scany Vanity Fair s Heathem

6. července 2009 v 8:47 | DH |  Heath ve Vanity Fair 8/2009
Skvělý! Super! Výborný! Joooooo!!!! Juchůůůů!!!
Vlezla jsem na stránku ImaginariumOfDrParnassus.com, tam našla stránku H-ledger.org a tam v komentářích odkaz na scany ze srpnového čísla Vanity Fair, náhodou, ale naprosto SUPER náhodou!!! Takže co? Koukněte se taky - tadyyyyyyyyyyyyy!!!

Přeložím, ale dejte mi čas. Za prvé, až se vzpamatuju z té radosti (juchuchůůů ), a za druhé - je to dlouhé.

UPDATED: Takže, rozhodla jsem se to pojmout i trochu graficky, a proto tu nebude jen dlouhatánský překlad, ale přečtete si to jako byste četli časopis "Vanity Fair", ale česky.
A jelikož koukám, že už jde fotogalerie, dávám vám k nahlédnutí obálku, abyste věděli, co vás asi tak čeká:

Luke Ledger jde ve stopách svého bratrance (?)

5. července 2009 v 21:24 | DH |  Heathova rodina
UPDATED: Fotky Luka přidány!!!

Když jsem viděla tenhle titulek, musela jsem se usmívat, protože, opravdu moc nevím proč, mě to potěšilo . Takže:

Patriot - rozhovor s Heathem a Melem Gibsonem

4. července 2009 v 23:48 | DH |  Rozhovory
Protože se chystám sepsat informace o dalším filmu, kde Heath Ledger hrál, o Patriotovi, hledala jsem na internetu nějaké rozhovory tohoto se týkající a našla jsem tento, jehož překlad (dělala jsem, co jsem mohla) najdete po kliknutí na Celý článek ...

10 důvodů, proč tě nenávidím v novém - ukázky

3. července 2009 v 8:55 | DH |  Ostatní
Že se americká televizní stanice "ABC family" rozhodla z oblíbeného filmu 10 důvodů, proč tě nenávidím s Heathem Ledgerem a Juliou Stiles v hlavních rolích udělat seriál, už víte.

A protože se blíží datum premiéry (8. července), je na internetu několik dalších ukázek.

Trailer:


Spielberg měl roli pro Heatha...

1. července 2009 v 22:14 | DH |  Řekli o něm
Slavný režisér Steven Spielberg uvedl, že pro Heatha plánoval roli ve svém chystaném filmu Trial of the Chicago 7.

Říká: "Obsazení Trial of the Chicago 7 není kompletní." A údajně do filmu chtěl obsadit zemřelého Heatha Ledgera, což Steven Spielberg potvrzuje: "Odpočívej v pokoji, Heathe Ledgere. Plánoval jsem mu nabídnout roli Toma Haydena."
(Tom Hayden byl jeden ze 7 zadržených, spolu s Abbie Hoffman a dalšími protestujícími, a obviněn z konspirace a podnícení nepokojů v ulicích v roce 1968 v souvislosti s Demokratickou národní úmluvou. Jeden čas byl také manželem notoricky protestující celebrity a krásky Jane Fondy.
Z obvinění se vyplatil.)