RUCE PRYČ

22. června 2009 v 21:25 | DH |  Obsahy filmů
V pokračování najdete:

- herecké obsazení
- oficiální text distributora
- popis filmu


Film na YouTube.com (v AJ):HERECKÉ OBSAZENÍ:

Jimmy - Heath Ledger
Pando - Bryan Brown
Alex - Rose Byrne


OFICIÁLNÍ TEXT DISTRIBUTORA:

"Jimmy pracuje jako vyvolávač ve stripteasovém klubu Kings Cross a právě když se chystá proniknout do světa zločinu, potkává Alex, dívku svých snů. Místní drogový magnát Pando najme Jimmyho jako kurýra. Jimmymu se to zdá jako jednoduchý obchod a proto neodmítne. Jenže vše se hrozně zamotá, když mu Helen a Pete, dvě děti ulice, ukradnou prachy, které má doručit."


POPIS A HODNOCENÍ FILMU:

Pro mě to byly vlastně dva příběhy, které se do sebe propletly. Jeden vypráví o mladíkovi jménem Jimmy, který sní o tom, že jednou přestane pracovat jako vyvolávač stripklubu, ale že ho čeká větší budoucnost. Tenhle sen se mu jednoho dne splní, když má pro velkého Panda doručit 10 000 dolarů jisté ženě. Jimmy tedy dorazí na určenou adresu, ale žena mu neotevírá - její silně nezdravý způsob života si vybírá svou daň... Jimmy se tedy rozhodne vrátit a zatím jde zabít čas na pláž.

Druhý příběh se věnuje dvěma dětem ulice, Helen a jejímu mladšímu bratrovi Peteovi, co si "přivydělávají" kapesními krádežemi.

Obě linie se protnou v okamžiku, kdy Jimmy nechá oči pro Alex (jak se domnívá), a peníze zahrabané v písku na pláži, zatímco on se koupe, mu ukradnou Pete a Helen. Jimmyho malér je tu a je jasné, že omluva Pandovi rozhodně stačit nebude...

Je zřejmé, co bude následovat: Jimmy se musí schovat před rozzuřeným Pandem a taky vymyslet, kde sehnat ty ukradené peníze. Vyloupení vytipované banky se zdá jako "dobrý" nápad.

Mezitím se vracíme k oběma dětem, kteří si užívají právě nabyté peníze. Jak jinak, utratí je... Při cestě zpět ale Helen porazí auto. Ackovo auto. A Acko pracuje pro Panda...
I tento čin nezůstane bez odplaty...

Ale zpět k Jimmymu. Kvůli vidině přátelství a vděku Panda, Jimmův "kamarád" Les Ackovi napráská, kde se Jimmy večer bude pohybovat. Ti neváhají a jdou si do restaurace pro něj... Naštěstí je Jimmy včas zvětří a stačí i s Alex, se kterou se sešel, utéct. Ne však daleko, Pando si jej najde a odveze kamsi k jezeru, kde z něj hodlá vymámit, kde jsou ty zatracený prachy. Neřekne? Nevadí, Pando neváhá použít zbraně...
Ještěže ale na jeho muže není spoleh - Acko nabije starými a navíc vypranými náboji... Mezitímco Wally jde pro jinou pistoli, Jimmy se dozvídá, že na stejném místě, co je teď on, zabili Pando a jeho parta i jeho staršího bratra Michaela... (i ten nás půlkou filmu provází...) Jimmymu se hodí jeho zkušenosti pouličního zápasníka a po kratší honičce Pandovi opět uniká.

Druhý den ráno je v plánu ona bankovní loupež. Všechno probíhá dobře, ale když už zbývá jen z banky utéct, padá jeden z Jimmových kámošů na hlavu a je v bezvědomí. Nenechají ho v tom ale a nakládají jej do auta. Když Jimmův parťák přebíhá k druhým dveřím, je zastřelen policisty, kteří zrovna dorazili...

Jimmy už to dál nemůže snášet, a proto bere potřebný obnos peněz a pistoli a vydává se za Pandem.

Při odchodu se míjí s Petem.

(...)
Pando a jeho gang je mrtev! Kdo je zabil? Jimmy, nebo malý Pete? To se koukněte sami...


Každopádně ten film mě dostal! Vřele vám ho doporučuji. Myslím, že si na své přijde každý, protože australský film režiséra a scénáristy Gregora Jordana kombinuje různé žánry - krimi, komedii, romantiku, gangsterský film, drama, akci, thriller... A Heath Ledger zde odvedl skvělou práci, jak jinak :-)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Romi Romi | Web | 23. června 2009 v 11:40 | Reagovat

TEN FILM JSEM NEVIDĚLA..

2 markéta&barča l heathledger-fan l markéta&barča l heathledger-fan l | Web | 25. června 2009 v 13:20 | Reagovat

Nemůžeme ho nikde sehnat,takových "10 ůvodů..." je všude.

3 hotmail sign up hotmail sign up | Web | 30. června 2017 v 5:38 | Reagovat

•    Your post has many great detail information. I read your article and I actually like it. I want to thank posting this great post.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama