Červen 2009

Heath na obálce Vanity Fair - srpen 2009

29. června 2009 v 20:29 | DH |  Heath ve Vanity Fair 8/2009
No ano, je to tak... Nepřepsala jsem se.

Proslulý časopis Vanity Fair se rozhodl vydat letošní srpnové číslo s Heathem Ledgerem na obálce. Co možná potěší nás české fanoušky, je, že fotku, kterou redakce vybrala, pochází z pražského natáčení Příběhu rytíře (2000) a jejím autorem je Bruce Weber. Další exkluzivní fotky (15) od tohoto fotografa naleznete tady (koukněte, protože jsou opravdu moc krásné ).

V článku Biskind zkoumá Ledgerovu poslední filmovou roli, jeho nejistotu ohledně Hollywoodu, jeho oddanosti své malé dcerce, a co se dělo v posledních dnech, než zemřel, po dlouhém zápase s nespavostí, zápalem plic a celkovým vyčerpáním.

Co se tohoto týče, Gerry Grennell, hlasový trenér, který s Heathem pracoval na jeho předposlední roli Jokera (za kterého dostal zaslouženého Oscara), řekl: "Během téhle časové periody Heath nikdy nepil alkohol, ale jeho užívání léků na spaní v kombinaci s nespavostí, bylo opravdu alarmující."

Dále magazínu prozradil, jak blízko vlastně Heath měl k tomu, aby léky přestal brát: "Řekl jsem mu, 'Kdybys třeba byl schopen přestat ty léky brát, přestaň, protože očividně ti nedělají vůbec dobře.' Souhlasil."

Terry Gilliam vidí příčinu v Heathově smrti i v tom, že si herec zahrával se zdravím v tom smyslu, že neuposlechl svého lékaře a nebral antibiotika a neodpočíval, když měl chřipku. Jenže Heath se bál, že kdyby se vrátil domů, stejně by nemohl spát a akorát by přemýšlel o situaci. "Raději zůstanu tady a budu pracovat," řekl prý Heath.
"Byl schopný přijet ráno na natáčení úplně zdrblý, vyčerpaný," vzpomíná na něj Gilliam. "Ale koncem dne úplně zářil. Sršel energií. Jakoby všechno vkládal do práce, protože to bylo to, co skutečně miloval," řekl režisér dále.


Více o obsahu článku "Heath Ledger's Final Days" najdete zde (samozřejmě v angličtině - jestli budete mít zájem, pokusím se o překlad ).

A já jdu asi brečet .

"The Last Days of Heath Ledger" - hra budí nevoli

25. června 2009 v 19:02 | DH |  Novinky
22letý student univerzity dramatického umění v Indianě se rozhodl nastudovat hru The Last Days of Heath Ledger. Tím spustil pořádnou nevoli fanoušků tohoto výjimečného herce. Sám je reakcí dost překvapen, diví se, že to lidé berou tak vážně. Přitom poslední věc, jak říká, kterou by chtěl, je rozzlobit přátele a příbuzné Heatha.

Harry Watermaier, autor hry, k tomu řekl: "Budu doufat, že rodina Heatha Ledgera si bude chtít přečíst scénář a děj hry dřív, než učiní nějaké rozhodnutí. Ale pokud mi řeknou, že je to nevhodné, hře se přestanu věnovat."

Celé toto pozdvižení vzniklo někdy začátkem června, kdy se v online vydání univerzitních novin "Indiana Student" objevil krátký článek upozorňující na novou hru, která by se divákům měla představit v malém divadle v Indianě na začátku příštího roku.

Stejnojmenná předloha hry je už rok stará, vyšla v dubnu 2008 v magazínu "Esquire" a autorkou je Lisa Taddeo.

Více zde.
Tak co si o tom myslíte vy?
Já se bojím toho, že je to jen student, bez zkušeností... Na druhou stranu může přijít s něčím novým a překvapit... A celkově si myslím, že dřív nebo později se nějakého zpracování (i když spíše filmového) Heathova života dočkáme... Ale představit si to moc neumím...

Heath Ledger a jeho Joker opět válí

25. června 2009 v 16:56 | DH |  Novinky
Včera, tedy ve středu 24. června, se rozdávaly ceny Saturn Awards (již 35. ročník). A Heath Ledger získal cenu v kategorii "Nejlepší herec ve vedlejší roli" za Jokera v hitu Temný rytíř!!!

Gratuluji!


Film Temný rytíř si odnesl ještě další tři vítězství:

- Nejlepší akční/dobrodružný/thriller film
- Nejlepší scénárista - Christopher a Jonathan Nolanovi
- Nejlepší hudba - Hanz Zimmer a James Newton Howard

Všechny oceněné naleznete tady.


Spory (nejen) o Heathův byt

23. června 2009 v 10:00 | DH |  Novinky
V noci z 22. na 23. ledna 2008 byl ve svém bytě v Broome Street 421 v New Yorku Heath Ledger nalezen mrtvý. Nešťastně se předávkoval léky na předpis.

Tento nájemní dům nyní čelí možnosti vyvlastnění. Přou se o něj dva velcí investoři - brazilská umělkyně Junia Neiva a milionář Donald Burns. O všem má rozhodnout až soud.

Junia Neiva přes svého zástupce tvrdí, že podílově větší vlastník Donald Burns má zájem o to, aby byty zůstaly prázdné a k vyvlastnění skutečně mohlo dojít. Ateliérový byt a přízemí jsou pronajaty, ale zbylá dvě patra (z nichž v jednom z nich byl i Heathův byt) zůstávají bez nájemníka. Příčinou je pravděpodobně i vysoký nájem: když zde bydlel Heath, platil měsíčně 22 000 dolarů, teď by nájemníci museli zaplatit o 4 000 USD více.

Burns se má podle Kenta Karlsona, umělčina zástupce, snažit o vystěhování i jí samotné. Proto se Junia Neiva plánuje odvolat k soudu, který její předchozí žalobu zamítl.

Odhadní cena čtyřpatrové budovy je více než 10 milionů amerických dolarů.

Co na to říct? Napadá mě jediné: Ach jo .

RUCE PRYČ

22. června 2009 v 21:25 | DH |  Obsahy filmů
V pokračování najdete:

- herecké obsazení
- oficiální text distributora
- popis filmu


Film na YouTube.com (v AJ):

Nový blog

20. června 2009 v 18:18 | DH |  Ostatní
Zakládám ještě jeden blog, který bude věnován filmům obecně, protože to je můj jeden z největších koníčků . Takže vás tam samozřejmě zvu !

Heathova autogramiáda

20. června 2009 v 12:29 | DH |  To je Heath...
Kéž bych ten nějaký autogram taky měla...


10 DŮVODŮ, PROČ TĚ NENÁVIDÍM

18. června 2009 v 12:39 | DH |  Obsahy filmů
V pokračování najdete:

- herecké obsazení
- oficiální text distributora
- popis filmu
- zajímavosti apod.
- 10 nominací, 2 výhry


POZOR!!! Celý film na YouTube.com!

Anglicky:

Česky:


Omluva

16. června 2009 v 14:23 | DH |  Ostatní
Tak se raději a preventivně omlouvám, jestli tu následující dny nebude nic k počtení - začíná nám dosti zlobit Internet, jenom teď jsem se sem dostávala asi půl hodiny... A taky nevím, jestli se dostanu na vaše blogy, což mi taky vadí .

Uvidím, nebudu malovat čerta na zeď, třeba se to zas uklidní. Ke zhlédnutí a sepsání všech plánovaných článků ho tolik nepotřebuji, a snad bude OK, až je budu chtít vložit sem na blog .

Imaginarium otevře festival v Mnichově

16. června 2009 v 9:26 | DH |  Imaginarium dr. Parnasse
27. ročník mezinárodního filmového festivalu v Mnichově otevře film Terryho Gilliama Imaginarium dr. Parnasse, kde svoji poslední roli nedohrál Heath Ledger.

Gilliam přijede film představit osobně; naposledy zde byl v roce 2006, kdy tu prezentoval svůj film Krajina přílivu.

Mnichovský festival probíhá od 26. června do 4. července...


A POZOR!!! Slovenská premiéra už je taky stanovena (alespoň to píšou na CSFD.cz), a to na 10. prosince 2009!!!


Heath porazil Obamu

15. června 2009 v 16:09 | DH |  Ostatní
Zkouška za mnou, prázdniny přede mnou...

Zítra preventivně kouknu na 10 důvodů, proč tě nenávidím a pak sepíšu obsah filmu a najdu nějaké ty zajímavosti a tak podobně prostě .

A teď zpět k titulku článku :

Heath Ledger v každoročním průzkumu Zeitgeist v roce 2008 obsadil pátou příčku jako nejhledanější téma na Google.com. Porazil tak o jedno místo amerického prezidenta Baracka Obamu.

Pořadí 10 nejhledanějších výrazů:

1. sarah palin
(republikánská kandidátka na amerického prezidenta)
2. beijing 2008
(Olympijské hry konané v roce 2008 v Pekingu)
3. facebook login
("Facebook vám pomáhá spojit se a sdílet s lidmi ve vašem životě.")
4. tuenti
(španělská obdoba Facebooku)
5. heath ledger
(není nutné představovat )
6. obama
(současný americký prezident)
7. nasza klasa
(polská obdoba české stránky Spolužáci.cz)
8. wer kennt wen
(jedna z největších sociálních sítí Německa)
9. euro 2008
(fotbal)
10. jonas brothers
(americká hudební skupina)

Data pocházejí z 30 zemí celého světa a jsou zkompletována od ledna do listopadu roku 2008. Jde o porovnání hledanosti výrazů v roce současném s tím předcházejícím.

I confess - I am a schemer!

14. června 2009 v 19:45 | DH |  Ostatní
Ano, je to tak, Joker by ze mě měl radost. Jsem plánovač .

V týdnu zítřkem počínaje snad za sebou budu mít poslední letošní zkoušku na škole. Jdu na ni už sice zítra, ale kuriózně mým zájmem není uspět (aspoň nějak toho Jokera musím zmást...), tedy kromě pár výjimek, kterými vás ale nehodlám zatěžovat.

Ale abych se dostala ke zmiňovanému plánu - po zkoušce bych se ráda naplno vrhla do zpracování rozepsaného Heathova životopisu a také konečně postupně doplnila obsahy filmů, ve kterých Heath hrál .

Everyone, I swear...!


Nabídka pro vás...

10. června 2009 v 19:34 | DH |  Ostatní
Teda dneska jsem zírala .
Zaloguju se na blog, naběhne mi stránka pro přidání nového článku a vlevo výpis nových komentářů... A mezi nimi tento:

"Dobry den.
Chtel bych navstevnikum tohoto blogu nabidnout mimoradnou slevu na limitovanou edici svycarskych pitnych lahvi SIGG s vyobrazenim Jokera z Temneho rytire.
Pri uvedeni hesla "blog" v poznamce objednavky obdrzite slevu 15 %.
V pripade dotazu mne, prosim, kontaktujte.
Jiri Styblo (jiri.styblo@pottenpannen.cz, 602 175 482)"

A protože návštěvníci jste vy, upozorňuji vás na tuto nabídku článkem, abyste to nepřehlédli jako málem já .

A MOC ZA NABÍDKU DĚKUJI!!!

Film "10 důvodů, proč tě nenávidím" v novém hábitu

10. června 2009 v 19:28 | DH |  Ostatní
Heatha Ledgera asi poprvé nejvíce proslavila role Patricka Verony ve filmu 10 důvodů, proč tě nenávidím...

A nyní, od 7. července, poběží na americké TV stanici "ABC Family" 10 Things I Hate About You jako seriál !

A v roli, kterou ve filmu hrál Heath, se objeví Ethan Peck, 23letý herec. V krocené dračici (jak ji ve filmu nazývali) Kat již nebude Julia Stiles, ale Lindsey Shaw.

Jediný, kdo se z původního filmu vrátí i do tohoto seriálu, je Larry Miller, který jak ve filmu, tak i v seriálu, ztvárnil/ztvární otce Kat (a Biancy) dr. Waltera Stratforda.

Exkluzivní ukázky jsou ve videu níže (a koukám, že hledíme do tváře nového Patricka Verony... ):


Eskimo Joe - Foreign Land (překlad)

8. června 2009 v 19:13 | DH |  Řekli o něm
Dnes se nezmůžu na nic víc než na překlad písničky Foreign Land, kterou nazpívala australská skupina Eskimo Joe údajně o Heathu Ledgerovi...
I když je překlad asi zbytečný...


Eskimo Joe - Foreign Land

6. června 2009 v 20:07 | DH |  Řekli o něm
Neřekli o něm, ale zpívají...

Australská skupina Eskimo Joe o třech členech - Kav Temperley, Joel Quartermain a Stuart McLeod - nazpívala aktuální zahraniční hit rádií Foreign Land, která je vlastně, jak říkají, jakousi poklonou zesnulému Heathu Ledgerovi. Stejně jako Heath i Eskimo Joe pocházejí z Perthu, a proto cítili potřebu vyjádřit, v jak chladném a velkém New Yorku, neznámé zemi (Foreign Land), Heath zemřel...

Na internetu je spousta odkazů, ale tak vybírám např. tento:


V pokračování najdete text písničky a ještě trochu povídání se členy kapely Eskimo Joe...

Poslední diplom - Pro Emily :-)

5. června 2009 v 20:38 | DH |  Soutěže
Poslední restík vymazán - tady máš diplom za účast, Emily :


Diplom pro KatieEitler

5. června 2009 v 19:58 | DH |  Soutěže
KatieEitler odhalila všechny filmy v soutěži "Poznej film", takže si zaslouží diplom . Doufám, že jsem se trefila s "tématem"...


Dokument o Heathovi - jen v USA :-(

5. června 2009 v 9:00 | DH |  TV a jiná vystoupení
Hodinový dokument s názvem Heath Ledger: A Tribute bude mít premiéru na americké televizní stanici Ovation TV. Televize si jej vyžádala od australské produkční společnosti World Wide Entertainment a jeho odvysílání plánuje na srpen letošního roku jako součást letního programu "Live Fast, Die Young", který se zaměřuje na hvězdy, jež zemřely předčasně (jako dále např. Janis Joplin, Jimi Hendrix, Marilyn Monroe, James Dean a John Belushi).

Ještě jedno tetování - ale na Heathovu památku

3. června 2009 v 18:34 | DH |  Řekli o něm


Když už je tu článek o Heathových tetování, přidám ještě jeden, ale tentokrát o tetování Heathovi...

Heath totiž pár dní před svou nešťastnou smrtí napsal dceři režiséra Terryho Gilliama (se kterým spolupracoval na filmu Imaginarium dr. Parnasse) dopis, kam domaloval i srdíčko. A dcera Holly tento dopis pak na natáčení přinesla a mnoho členů štábu se rozhodlo na Heathovu památku si toto srdíčko nechat vytetovat...

Tak jako například herec Vern Troyer: