Heath Ledger - rozjezd kariéry

14. dubna 2009 v 11:40 | DH |  Heathcliff Andrew Ledger

Po delší pauze pokračuji v životopise Heatha Ledgera. Jeho první část si přečtěte tady.


V roce 1995, tedy když Heathovi bylo 16 let, se musel rozhodnout. Herecká kariéra nebo pozemní hokej?

Co si zvolil, je už jasné... První významnější roli získal v v TV show s názvem Sweat (Pot a dřina), která se točila v Perthu. Heath dostal na výběr - buď může hrát roli homosexuálního cyklisty, nebo plavce. Heath si zvolil cyklistu Snowyho Bowlese, protože tušil a předpokládal, že jelikož do té doby se v australských televizích neobjevovaly podobné postavy, mohl by si ho někdo z filmu pořádně všimnout. To se mu také povedlo, ačkoli samotný seriál skončil už po 26 epizodách a taky kvůli nevýrazným hereckým výkonům ostatních představitelů.

Heath si ovšem stačil sehnat konexe a nové přátele, mezi nimiž byl o 4 roky starší herec Martin Henderson. Ten žil v Sydney, kam i pozval mladého Heatha, aby mu pomohl pořádně proniknout do světa filmu. Heath se vypravil "obhlídnout terén" a poté se vrátil zpět do rodného Perthu, zde ukončil školu a spolu se svým kamarádem (již od 3 let) Trevorem Di Carlem se vydal zpátky do Sydney. Heath učil Martina surfovat, zatímco ten Heatha a jeho kamaráda bral na různé párty, kde nechyběli vlivní lidé ze světa filmu.

Další role na sebe nenechala dlouho čekat. Byl obsazen ve filmu podle skutečné události Blackrock coby Toby, jednoho z chlapců, co znásilní 15letou dívku, která je druhý den nalezena mrtvá. Více o filmu zde.

Po této menší účasti ve filmu následovala role snad ještě menší - Shakespearův Oberon v rodinném filmu, trochu podobnému úspěšnému Beethovenovi, Tlapka (Paws).

Jelikož Heathovi docházely peníze, zahrál si v několika dílech dlouhovysílaného seriálu (až telenovele) Home and Away. Zde představoval Scotta Irwina, mladého surfaře a frajírka, který se zamiluje do jedné z dívek Summer Bay. Skrývá ohavné tajemství a zaútočí, když je odhalen a vyloučen ze školy.

O velkém průrazu do světa filmu se dá mluvit až teď, kdy hraje hlavní roli v americkém seriálu (natáčeném v australském Queenslandu), částečně inspirovaném úspěšným filmem Statečné srdce, s prvky dramatu a fantasy z dob středověku Roar. Heath představuje mladého keltského prince, který stane v čele svého "národa" poté, co mu Římané zabijí rodinu. Spolu s Heathem zde hrála Vera Farmiga, Kerri Russel a Lisa Zane (sestra Billyho Zanea z Titanicu), se kterou si, ač byla o 12 let starší, Heath začal vztah.
Sledovanost a hodnocení seriálu ale bohužel rapidně klesalo (Heath komentoval: "Jak se - tvůrci - báli nízkého hodnocení, pomalu už nikdo nenosil žádné oblečení."), takže filmování skončilo dříve, než byly vůbec všechny natočené epizody (13) odvysílány. I přesto to pro Heatha znamenalo životní zlom. Natáčení mu dodalo nové zkušenosti, stal se idolem mnoha mladých amerických dívek, našel si amerického agenta a následoval svou přítelkyni Lisu do Los Angeles, kde čekal na další roli.

Ta ale nepřišla ze Spojených států amerických, ale z rodné Austrálie. Gregor Jordan si ho vybral do role Jimmyho v krimi thrilleru Two Hands (Ruce pryč). Jimmy je druhořadý zlodějíček a podvodník z předměstí Sydney, který sní o úspěchu v podsvětí. Taková příležitost se mu naskytne, když jej požádá významný hlavoun Pando (Bryan Brown), aby někomu doručil 10 000 dolarů. Jimmyho ale zaskočí dívka Alex (Rose Byrne), do které se zamiluje. Nejhorší ale je, že ztratil oněch 10 000, takže se musí zaplést do bankovní loupeže, aby peníze Pandovi splatil.
Za tuto roli si Heath vysloužil nominaci "Nejlepší herec v hlavní roli" od AFI Film Festival.

Po tomto úspěchu se Heath vrátil zpět do Hollywoodu, kde si zahrál ve filmu, který už mají větší šanci znát i čeští diváci - Deset důvodů, proč tě nenávidím. Snímek inspirovaný Shakespearovou hrou Zkrocení zlé ženy zaznamenalo neobvyklý úspěch, o který se bezpochyby postarali Heath a "krocená žena" v podání Julie Stiles.
Zápletka je docela prostá. Dvě sestry, z nichž mladší a velmi oblíbená Bianca by ráda na rande s místním frajerem, ale v cestě jí stojí otcova podmínka: může randit, až bude Kat. Kat je její starší sestra, úplný opak Biancy - neoblíbená, drzá a přezdívaná dračice. Jak ji tedy najít kluka???
Ještě že má Bianca tolik nápadníků, protože jeden z nich se svým kamarádem vytipuje školního rebela Patricka (Heath Ledger).
Kat a Patrick se k sobě zprvu vůbec nemají, ale jak to tak bývá - co se škádlívá, rádo se mívá. Zásluhu na tom určitě mělo i Patrickovo pěvecké vystoupení (Can't Take My Eyes of You) za doprovodu školní kapely...


A právě tahle písnička v podání Heatha byla nominována na MTV Movie Awards ("Nejlepší hudební číslo").

Zdroje:
  • www.imdb.com
  • www.people.com
  • www.wikipedia.org
  • www.tiscali.co.uk
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Romi Romi | Web | 14. dubna 2009 v 16:37 | Reagovat

TEN FILM S NÍM JAK JE NA VIDEU  MÁM RÁDA:))

2 Mima♥SB♥ Mima♥SB♥ | Web | 14. dubna 2009 v 18:25 | Reagovat

tak toto video je absolútne bombové:)

3 BANG BANG | Web | 9. června 2009 v 15:57 | Reagovat

Škoda že se nedostal na ten Moulin Rouge ve kterém měl zpívat, bohužel byl na to moc mladý, ale zpíva špičkově!! Úžasný hlas!! z toho českého dabingu se mi chtělo brečet jak to pokazili!!

4 Ivana Ivana | E-mail | 15. února 2010 v 1:33 | Reagovat

Holky,nebrečme,život mu tím nevrátíme,ale určitě by ho to potěšilo,kdyby věděl,jak na něho myslíme a kdo ví,třeba zrovinka teď na nás z vrchu kouká a usmívá se,no je pravda,že je mi dnes po tom filmu taky do breku. :-(

5 Misha* Misha* | Web | 9. srpna 2013 v 23:17 | Reagovat

Naprosto nejlepší stránky o Heathovi :))
Video je skvělé, Heath je úžasný-krásný hlas!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama