HEATH LEDGER: Ilustrovaná biografie - recenze

29. března 2009 v 9:25 | DH |  Novinky
Nejedná se o recenzi nějak odbornou z novin či podobně, ale o moje vlastní hodnocení. Včera jsem se totiž octla v centru Prahy a usoudila jsem, že je opravdu nejvyšší čas si knihu HEATH LEDGER - Ilustrovaná biografie koupit .

A už při koupi jsem byla překvapená - kniha nemá pevnou vazbu, ale jen papírovou (takovou, v jaké mám učebnice španělštiny nebo angličtiny)...
Zaplatila jsem 269 Kč (30 Kč sleva na ISIC kartu) a vyrazila jsem domů a těšila se, až se pustím do čtení. Samozřejmě jako naschvál mi muselo ujet metro a na autobus jsem čekala 10 minut . Ale dost řečí kolem, jsem doma a čtu :

Musím potvrdit, že kniha je opravdu nabitá informacemi, někdy mi přišlo, že až přespříliš. Autor Chris Roberts se totiž (spíše) okrajově věnuje i osobnostem, které nějak zasáhli do Heathova života. Také obsahuje informace ze zákulisí natáčení některých filmů, ale na mě málo. Uznávám ale, že na takovéhle bonusy tu jsou DVD, kde tyto materiály často najdeme . Co mě ale hodně potěšilo, bylo, že se dovídáme, jak se Heath k některým rolím vůbec dostal nebo které role mu byly nabídnuty, ale odmítl je a podobně.
Chris Roberts využívá k zhodnocení filmů a Heathových rolí mnoho recenzí z významných světových novin a magazínů. Nebo i vlastní komentáře Heatha či jeho přátelů nebo jeho role popisuje přímo citacemi z filmu. Zajímavé.

Druhou podstatnou složkou publikace jsou fotografie. A tady jsem byla v jednom ohledu asi nejvíce zklamaná. Kniha totiž slibuje Heathovy nejranější fotky, ale tou "nejmladší" je fotka Heatha na jeho prvním konkurzu z roku 1995 (Heathovi 16 let). Trochu jsem se totiž těšila, že v Ilustrované biografii najdu obrázky třeba ze seriálů Home and Away nebo z úplně prvního Heathova účinkování ve filmu Clowning Around.
Ale jinak jsem byla s výběrem fotografií celkem spokojená. Střídají se fotky Heatha z filmů, z předávání různých cen a nebo s partnerkami či přáteli. A nejlepší a zároveň tak trochu dojemná a symbolická je úplně poslední fotka, kdy Heath čtenářům mává na rozloučenou...

Pokud bych měla knihu hodnotit počtem hvězdiček, získala by ode mě **** z pěti. Tu jednu hvězdičku ubírám za nepevnou vazbu, občas až příliš informací (semtam bylo trochu zmateční) a naopak málo některých fotek. Upozorňuji ale, že jsem určitě zaujatá, protože jsem přeci Heathova fanynka .
Ale jinak kniha výborná, myslím, že každého fanouška Heatha Ledgera musí potěšit a neměla by mu v knihovně chybět .
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Romi Romi | Web | 29. března 2009 v 10:09 | Reagovat

TO BYCH SI JI TAKÉ KOUPILA...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama