BLACKROCK

8. března 2009 v 13:18 | DH |  Obsahy filmů

V pokračování najdete:
- námět filmu
- obsah filmu
- herecké obsazení
- Heath Ledger ve filmu
- fotky

POZOR! Celý film naleznete na www.YouTube.com!


BLACKROCK

- Námět

V roce 1997 natočil australský režisér Steven Vidler film Blackrock inspirovaný skutečnou událostí.
3. listopadu 1989 byla na plážové party ve Stocktonu (Nový Jižný Wales) nedaleko Newcastle v Austrálii znásilněna a zavražděna 14letá dívka Leigh Leigh.
Důkazy svědčily proti 10 mladíkům, ale jen jeden z nich - Mathew Grant Webster (tehdy 18 let) - byl spojen s vraždou a tedy odsouzen na 20 let. Po 14 letech (v roce 2004) byl propuštěn na podmínku a také na přání rodiny zavražděné dívky.

Nick Enright (1950 - 2003) v roce 1992 tento otřesný a smutný příběh zpracoval do divadelní vzdělávací hry s názvem "A Property of the Clan". Následně hru přepracoval a vznikl "Blackrock", podle ní pak stejnojmenný film premiérově uvedený na Sundance Film Festival v USA, až poté se promítal v Austrálii.

- Obsah filmu

Příběh se odehrává ve fiktivním australském pobřežním předměstí, kde je oblíbeným sportem mladých surfování. Stejně tak i Jareda. Právě prožívá svou první opravdovou lásku s Rachel, a do Blackrock se po 11 měsících vrací místní surfařská legenda Ricko.
Jared mu přichystá v lokální klubu uvítací párty, kde alkohol teče proudem a mladistvé nikdo nehlídá. Tragédie na sebe tak nenechá dlouho čekat...

Jared je na pláži svědkem, jak jeho 4 kamarádi, včetně Rachelina bratra Tobyho, znásilní 15letou Tracy Warnerovou. Dívce ovšem nijak nepomůže a ona je ještě tu noc nalezena mrtvá...

Zpráva se hned prostřednictvím médií roznese po celém národě. Místní reagují různě - surfaři žijí, jakoby se nic nestalo, Tracyina nejlepší kamarádka Cherie se začne chovat agresivně a Rachel musí čelit faktu, že ze znásilnění byl obviněn i její bratr Toby.
Jared je rozpolcen - má policistům vypovědět, co viděl, nebo má chránit své kamarády?

Rozhodne se mlčet, což vede k rozpadu vztahu nejen s Rachel, ale i se svou matkou Diane, která se zotavuje z rakoviny prsu. O tom ovšem Jared neví...

Nakonec se Jaredovi přizná Ricko, že to on zabil Tracy, ale byla to prý nehoda - uhodila se do hlavy o kámen, když s ní Ricko chtěl mít pohlavní styk. Požádá Jareda, aby mu poskytl alibi, že tu noc byli spolu (ačkoli Jared už policii vypověděl, že byl sám).

Na policii Jaredovi ukážou fotografie zbitého těla Tracy a jemu je jasné, že tohle nehoda nebyla. Nicméně o Rickovi mlčí a setkává se s ním poté na pláži, kde ho konfrontuje.
Ricko konečně řekne celou pravdu - našel Tracy na pláži poté, co ji znásilnili, hledala u něj oporu a poprosila ho, aby ji odvezl domů. Souhlasil, ale nejprve s ní chtěl mít sex. Bránila se, i Ricka pokousala, ale právě to Ricka vyprovokovalo, že ji ubil kamenem k smrti...

V ten okamžik přijíždí policie, která dvojici obklíčí. Ricko, než by skončil ve vězení, skáče z útesu a umírá...

V týdnech, co následují, se Jaredův život zhroutí - odejde z domu (a to i přesto, že se dozví o matčině rakovině), koupí Rickovo auto a usídlí se v betonových blocích na pláži.

V závěru filmu se Jared konečně svěří své matce, jakou roli v případu hrál. A připojí se k ní a Cherie při odstraňování graffiti s nelichotivými urážkami z Tracyina hrobu.


- Hrají:

Laurence Breuls................................................... Jared
Simon Lyndon...................................................... Ricko
Jessica Napier...................................................... Rachel
Linda Cropper...................................................... Diane
Rebecca Smart..................................................... Cherie
Bojana Novakovic................................................. Tracy
Heath Ledger....................................................... Toby


- Heath ve filmu

Role Tobyho v Blackrock byla Heathova první pořádná role po několika účinkování v různých seriálech.
Jak víte z obsahu filmu výše, Heath hrál jednoho z opilých chlapců, kteří znásilní Tracy. Když se ho v roce 1999 zeptali na tuto roli a zda pátral po skutečném případu Leigh Leigh, odpověděl:
"Vážně ne, Nick (scénárista) chtěl, abychom se odprostili od skutečného příběhu, takže jsme se drželi scénáře filmu, který respektoval rodinu Leigh Leigh."

- Fotky

Nebudu sem kopírovat další fotky, než jsou zde u článku, ale odkážu vás na stránky http://fan.untried.net, kde najdete 3 stránky tzv. screencaps jenom s Heathem
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Který z následujících filmů s Heathem Ledgerem máte nejraději?

Příběh rytíře 14.2% (35)
Patriot 4% (10)
Zkrocená hora 20.6% (51)
Casanova 7.3% (18)
Temný rytíř 9.3% (23)
Ples příšer 4% (10)
Deset důvodů, proč tě nenávidím 18.2% (45)
Čtyři pírka: Zkouška cti 2.4% (6)
Bratři Grimmové 3.6% (9)
Ned Kelly 4% (10)
Ten, který jsi tu neuvedla 12.1% (30)

Komentáře

1 J!TCH! J!TCH! | Web | 8. března 2009 v 13:22 | Reagovat

U mě na blogu je SONC, tak se přihlaš, budu ráda.

2 J!TCH! J!TCH! | Web | 10. března 2009 v 8:24 | Reagovat

1. kolo SONC, tak sháněj hlásky!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama