Březen 2009

Druhý posmrtný Oscar pro Heatha Ledgera?

31. března 2009 v 21:24 | DH |  Novinky

No, je možné, že spíš ne, ale!

Terry Gilliam popřel informace, že by měl problém sehnat amerického distributora pro uvedení jeho filmu Imaginárium dr. Parnasse do kin a naopak uvedl jeho uvedení do kin - podzim roku 2009. A podzim bývá období oscarové sezóny, takže proč by se někdo nepokusil o kampaň? ...

A co Gilliam řekl o filmu, kde svoji poslední roli hrál Heath Ledger?

"Můžu říct, a ruku na srdce, je to vážně dobrý... Prostě jsem nechtěl mrhat časem Heatha jak za jeho života, tak i na plátně, a to je Parnassus."

Jak víme, Heath Ledger film, v níž hrál hlavní postavu Tonyho, nedokončil, a proto si jeho roli rozdělili Johnny Depp, Colin Farrell a Jude Law. Gilliam toto komentoval takto:

"Bylo to složité, ale tak nějak jsme měli dostatek adrenalinu, abychom pokračovali, a každý byl rozhodnutý pracovat tak, aby to vyšlo. Zvládli jsme to a díky tomu to bude mnohem neobyčejnější film. Nejdůležitější věc je, že to opravdu funguje a že to bylo tak, jak jsem si představoval."

HEATH LEDGER: Ilustrovaná biografie - recenze

29. března 2009 v 9:25 | DH |  Novinky
Nejedná se o recenzi nějak odbornou z novin či podobně, ale o moje vlastní hodnocení. Včera jsem se totiž octla v centru Prahy a usoudila jsem, že je opravdu nejvyšší čas si knihu HEATH LEDGER - Ilustrovaná biografie koupit .

Imaginárium dr. Parnasse, poslední film H. Ledgera, v USA bez distributora?

23. března 2009 v 20:05 | DH |  Novinky
Posledním filmem Heatha Ledgera není Temný rytíř, kde ztvárnil Jokera, za který ho Akademie ocenila Oscarem in memoriam, ale film Imaginárium dr. Parnasse.

A ačkoli se to možná zdá trochu neuvěřitelné, ve Spojených státech amerických tento film nemůže sehnat distributora, který by jej dostal do kin. Distributory ani neláká, že zde hraje Heath Ledger, který uprostřed natáčení zemřel na předávkování léky, a hlavně je to čerstvý držitel již zmíněného Oscara. Problém je totiž asi to, že režisérem snímku je Terry Gilliam...

Už v minulosti se totiž Gilliam s producenty (a distributory) často nepohodl, i když několikrát byla pravda na jeho straně (viz. například režisérská verze Brazil versus studiová verze). Taky navíc jeho snímky nejsou moc úspěšné, co se týče návratu investovaných peněz, proto se producenti (a distributoři) jen tak nehrnou...

Američanům, a vůbec obyvatelům anglicky mluvících zemí (včetně Heathovy rodné Austrálie!), tedy nezbývá než doufat, že se Imaginárium dr. Parnasse objeví koncem roku na několika festivalech, kde upoutá filmové distributory a ti jej dostanou i do kin.

A dobrá zpráva na závěr - Česká republika je jedna z mála zemí, která film uvede (konkrétně 1. října 2009), zde se (NAŠTĚSTÍ) distributoři našli .

Heath se svou dcerou Matildou

20. března 2009 v 15:17 | DH
To, že byl Heath Ledger výborný herec, není tak podstatné jako fakt, že to byl především otec!

28. října 2005 se jemu a Michelle Williams narodila dcera Matilda. Bohužel s ní ale strávil jen krátkou dobu, když v lednu 2008 předčasně zemřel na předávkování předepsanými prášky na spaní...

Ale ty chvíle, co s ní Heath byl a které fotografové zachytili, jsou krásné, nemyslíte?

(Více fotek v pokračování, ale tahle se mi asi líbí nejvíc...)
Heathova hudební videa

17. března 2009 v 0:27 | DH |  Novinky
Heath Ledger se kromě herectví věnoval i herectví, i když ne v takovém rozsahu, jako třeba Mel Gibson, který natočil např. Umučení Krista. Heath se spokojil i "jen" s hudebními videi.

Tento rok budou uvedena jeho poslední dvě, která režíroval před svou smrtí v roce 2008.

Jedná se o animované video ke skladbě "King Rat" od Modest Mouse, bonusovou nahrávku z roku 2007 k "We Were Dead Before the Ship Even Sank".
Druhým videem je pro Davida Bowieho a jeho "Quicksand".

Zkrocená hora na Blue-ray disku

17. března 2009 v 0:04 | DH
Film, ve kterém na sebe Heath výrazně upozornil - Zkrocená hora - vychází na Blue-ray disku!

Tento snímek vyhrál tři Oscary - za Nejlepší adaptovaný scénář, Nejlepší režii (Ang Lee) a Nejlepší původní předlohu. Usiloval i Oscara za nejlepší film, ale nakonec se stal vůbec prvním v historii, který, ačkoli měl v roce 2005 nejvíce nominací, tuto cenu nezískal (ve prospěch filmu Crash).

Heath se na natáčení Zkrocené hory také seznámil s Michelle Williams, se kterou poté měl dceru Matildu (3 roky). Za kmotra jí šel Jake Gyllenhaal, jenž ve Zkrocené hoře hrál Jacka Twista, kovboje, do kterého se Heathův Ennis Del Mar nečekaně zamiluje...

Je to skvělý a nádherný film! Rozhodně ho všem, co jej ještě neviděli, doporučuji!

Heath a móda

14. března 2009 v 1:03 | DH
Co si budeme povídat, Heath měl trochu svérázný způsob oblékání. Byl takovým módním rebelem, nebo možná jeho kamarád Shem, který mu modely navrhoval.

Jeden den jste Heatha totiž viděli v tričku s různými potisky, další den se vyparádil sportovním sakem a kloboukem a když přišel na vyhlašování nějakých cen, byl to švihák v obleku, aniž by ale nějak slevil ze svého stylu. A podobně.

Vystřídal i několik účesů - kudrnaté vlasy, rovné vlasy, vlasy ostříhané na ježka... - a také pokrývek hlavy - od klobouků přes různé čepice i šátky...

Dost ale řečí, nechme za sebe mluvit fotky (více jich naleznete ve fotogalerii Móda podle Heatha):

Fotky z Heathova mládí

13. března 2009 v 18:32 | DH
Hledala jsem fotky z filmu Tlapka, jak v článku slibuji, ale místo nich jsem natrefila na tyto z Heathova mládí... (v pokračování)

Pěkné, co říkáte?

TLAPKA

13. března 2009 v 0:15 | DH |  Obsahy filmů

V pokračování najdete:

- oficiální text distributora
- podrobnější popis filmu
- Heath ve filmu
- fotky z filmuHEATH LEDGER - Filmografie

12. března 2009 v 13:25 | DH |  Filmografie
Tak šel filmový život Heatha Ledgera:

Nejoblíbenější momenty 1

10. března 2009 v 22:15 | DH
Snad každý filmový fanoušek si najde ve filmu scénu nebo okamžik, který se mu vryje do paměti, oblíbí si ho.

I já takovéhle momenty mám, tak je můžeme porovnat . Že se jedná o filmy s Heathem Ledgerem, snad ani nemusím psát...

Zkrocená hora:

Temný rytíř:
(Ten moment, kdy se Joker ohlíží po Batmanovi, úplně zbožňuju! Přijde mi takovej... "monumentální".)

Heathe...

10. března 2009 v 15:00 | DHChtěla bych umět čarovat,
abych mohla vrátit čas.

Chtěla bych umět čarovat
a ty zas přišel mezi nás.

Chtěla bych umět čarovat...

BLACKROCK

8. března 2009 v 13:18 | DH |  Obsahy filmů

V pokračování najdete:
- námět filmu
- obsah filmu
- herecké obsazení
- Heath Ledger ve filmu
- fotky

POZOR! Celý film naleznete na www.YouTube.com!

Pět nej aneb Nejslavnější filmy Heatha Ledgera

6. března 2009 v 20:57 | DH

Následující článek vyšel v magazínu Mladé fronty DNES pro týden od 5. do 12. března 2009. Autorkou článku je Scarlett Wilková.

Děkovná řeč rodičů Heatha

5. března 2009 v 21:14 | DH |  TV a jiná vystoupení
Jak víme, Heath vyhrál posmrtně Oscara za vedlejší roli Jokera ve filmu Ch. Nolana Temný rytíř. Cenu za něj převzali rodiče a sestra. Video z předání je tady (HD):
Překlad děkovné řeči najdete níže:

Kim Ledger (otec):

"Ze všeho nejdřív musím říct, že je to velká pocta - stát zde před tak skvělými herci z tak skvělého průmyslu.
Nejprve bych chtěl poděkovat Akademii, že rozpoznala úžasnou práci našeho syna, společnosti Warner Bros. a zvláště Christopheru Nolanovi za ponechání Heathovi vlastní kreativity, aby rozvinul a prozkoumal šílenou povahu Jokera.
Stevovi Alexenderovi, Heathovu rádci, mimořádnému příteli a agentovi, co s námi byl 10 let. Máme tě rádi, Steve.
Tahle cena dnes večer pokorně podtrhuje vaše rozhodnutí skutečně ho přijmout mezi sebe, jeho herecké kolegy, které měl tak rád. Děkujeme."

Sally Bell (matka):

"Heath byla tak soucitná a štědrá duše, která dodávala našim životům mnoho vzrušení a inspirace.
Jsme vážně ohromeni poctami a respektem, které mu touto cenou projevujete.
Dnes večer jsme si vybrali oslavit a být štastní za to, čeho dosáhl."

Kate Ledger (sestra):

"Heathe, my oba víme, že práce, jakou jsi na Jokerovi odvedl, byla výjimečná, a dokonce jsme i mluvili o dni, kdy tu budeš stát.
Opravdu bychom si přáli, abys tu byl, ale s pýchou přejímáme tuto cenu jménem tvé nádherné Matildy. Děkujeme."

Imaginarium dr. Parnasse

3. března 2009 v 13:02 | DH
Až letošního 1. října si českou premiéru odbude poslední (ale zároveň nedotočený) film Heatha Ledgera - Imaginarium dr. Parnasse.
Přečtěte si už teď článek ze skvělého filmového časopisu Premiere! Toto číslo je teď v prodeji (49,90 Kč), tak fanoušci Heatha Ledgera, určitě neváhejte!...

*FOTOGALERIE* (zdroj: www.filmofilia.com, dále www.aceshowbiz.com, www.img.osobnosti.cz, www.s2.thisnext.com, www.stateoftorpidity.com, www.firstshowing.net, www.blogspot.com)

*TRAILER* (www.youtube.com)