Vincent Fantauzzo - Heath

28. února 2009 v 19:54 | DH
Jen několik týdnů před Heathovou smrtí v lednu 2008 malíř Vincent Fantauzzo namaloval obraz s názvem "Heath". Obraz, který se pro rok 2008 stal vítězem prestižní australské Archibaldovy ceny.

Vincent Fantauzzo (1977) a Heath Ledger se znali asi pět let. "Tři roky jsme ten portrét plánovali," vyprávěl umělec, "ale nikdy nebyl ten správný čas. Až loni (2007) mi zavolal, že je připraven nechat se malovat, a opravdu se na to těšil."

Sešli se v domě Heathovy matky v Perthu a vedli dlouhou diskuzi o budoucím díle.
"Chtěl jsem, aby na obraze bojoval sám se sebou, se svým vlastním vědomím a myšlenkami," řekl Fantauzzo. "Umělec je největším kritikem. Sledoval jsem, jak jeho oči při rozhovorech uhýbají nebo se naopak upřeně dívají do kamery, a přemítal jsem, co si tak asi myslí, o čem přemýšlí. Cítil jsem, že být celebritou obnáší být pod stýlým dohledem veřejnosti, že si zkrátka musíte něco nechávat pro sebe a nedávat to na odiv okolí."

Ledger a Fantauzzo spolu strávili několik dlouhých sezení. Ledger byl uvolněný a veselý, mluvili o jeho kariéře: "Po těch sezeních jsem se cítil tak inspirovaný," prohlásil Fantauzzo, který pak odletěl do Melbourne, aby zde obraz dokončil. "Dělal jsem na tom určitě 10 až 12 hodin denně. Nikdy jsem nepracoval tak intenzivně a nemaloval s takovou posedlostí. Byl jsem tím úplně pohlcen."

Poté, co Heath Ledger zemřel, se jeho rodiče, zvláště tedy matka Sally, a Vincent rozhodli věnovat portrét Galerii umění v Novém Jižním Walesu.


Jestli vás malíř Vincent Fantauzzo zaujal a chcete vidět i jeho další práce, navštivte jeho oficiální stránku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama