Únor 2009

Vincent Fantauzzo - Heath

28. února 2009 v 19:54 | DH
Jen několik týdnů před Heathovou smrtí v lednu 2008 malíř Vincent Fantauzzo namaloval obraz s názvem "Heath". Obraz, který se pro rok 2008 stal vítězem prestižní australské Archibaldovy ceny.

Vincent Fantauzzo (1977) a Heath Ledger se znali asi pět let. "Tři roky jsme ten portrét plánovali," vyprávěl umělec, "ale nikdy nebyl ten správný čas. Až loni (2007) mi zavolal, že je připraven nechat se malovat, a opravdu se na to těšil."

Sešli se v domě Heathovy matky v Perthu a vedli dlouhou diskuzi o budoucím díle.
"Chtěl jsem, aby na obraze bojoval sám se sebou, se svým vlastním vědomím a myšlenkami," řekl Fantauzzo. "Umělec je největším kritikem. Sledoval jsem, jak jeho oči při rozhovorech uhýbají nebo se naopak upřeně dívají do kamery, a přemítal jsem, co si tak asi myslí, o čem přemýšlí. Cítil jsem, že být celebritou obnáší být pod stýlým dohledem veřejnosti, že si zkrátka musíte něco nechávat pro sebe a nedávat to na odiv okolí."

Ledger a Fantauzzo spolu strávili několik dlouhých sezení. Ledger byl uvolněný a veselý, mluvili o jeho kariéře: "Po těch sezeních jsem se cítil tak inspirovaný," prohlásil Fantauzzo, který pak odletěl do Melbourne, aby zde obraz dokončil. "Dělal jsem na tom určitě 10 až 12 hodin denně. Nikdy jsem nepracoval tak intenzivně a nemaloval s takovou posedlostí. Byl jsem tím úplně pohlcen."

Poté, co Heath Ledger zemřel, se jeho rodiče, zvláště tedy matka Sally, a Vincent rozhodli věnovat portrét Galerii umění v Novém Jižním Walesu.


Jestli vás malíř Vincent Fantauzzo zaujal a chcete vidět i jeho další práce, navštivte jeho oficiální stránku.

Anketa - nejoblíbenější film

28. února 2009 v 15:55 | DH |  Ankety

Hlasujte v anketě o váš nejoblíbenější film s Heathem Ledgerem!

Máte k dispozici 10 snímků, ale pokud tam ten svůj "srdcový" nenajdete, napiště ho třeba alespoň do komentářů

Legenda Ledger

28. února 2009 v 14:42 | DH |  To je Heath...

Následující článek pochází z MF DNES z 26. února 2009. Autorkami jsou redaktorka Klára Kubíčková a filmová kritička Mirka Spáčilová.

And the Oscar goes to... HEATH LEDGER!

24. února 2009 v 8:42 | DH

81. předávání filmových Oscarů zná své vítěze! A Heath Ledger se stal jedním z nich!

Vyhrál zaslouženého Oscara za vedlejší roli Jokera ve filmu Temný rytíř od režiséra Christophera Nolana (film - konkrétně Richard King - si odnesl ještě cenu za nejlepší střih zvuku).
Cenu za něj převzali jeho rodiče Kim Ledger a Sally Ramshaw a sestra Kate. Heathova dcera Matilda Oscara dostane, až dovrší 18 let.

Heath se stal druhým hercem v historii, který získal toto nejvyšší americké filmové ocenění posmrtně (prvním byl v roce 1977 Peter Finch).

Heath Ledger zemřel loni v noci z 22. na 23. ledna na předávkování léky na předpis.

Video:

Fotogalerie zde
(zdroje fotografií: www.reuters.com, www.dailytelegraph.co.uk, nola.blog.com, www.thewrap.com)

HEATH LEDGER - Ilustrovaná biografie

22. února 2009 v 9:39 | DH
Autorem této knižní biografie je Chris Roberts.

"Když se objevila zpráva o Heathově tragické smrti, vyvolala ve světě showbyznysu šok. Za roli v trháku Zkrocená hora byl Ledger nominován na Oscara a zdálo se, že má před sebou hvězdnou kariéru. Nikdo nemohl uvěřit, že tohle jasné světlo tak najednou pohaslo.
Ledger byl pověstný svou oddaností práci. Byl to mladý muž, jehož ambice ho vedly, aby se vyhýbal hollywoodské škatulce krasavce, již mu chtěli přiřknout, ve prospěch rolí, které by mu pomohly naplnit potenciál jako herci."

Kniha, jež je poctou předčasně zesnulému herci, nás provádí od Heathova prvního hereckého vystoupení ve školním divadle až po jeho poslední, nedokončenou roli ve filmu Imaginárium dr. Parnasse.
Vše za doprovodu fotografií již od nejranějšího dětství.

Doporučená cena: 299,- Kč